2012.09.01. 21:12

Sima mezőkövesdi siker Békéscsabán

A labdarúgó NB II Keleti csoportjának 3. fordulójában mindhárom csapatunk szombaton lépett pályára.Kazincbarcikai SC – Ceglédi VSE 0-2 (0-0)

Kazincbarcika, 400 néző. V.: Urbán Eszter.

Kazincbarcika: Szabó Á. - Fehér, Komlósi, Fótyik, Szala - Maicon (Messi, 54.), Renan (Nyitrai, 62.), Ngalle, Luiz - Tátrai, Horváth B. (Husanik, 63.). Edző: Szabó János.

Cegléd: Miski - Robson, Miklósvári (Brdaric, 46.), Koncz, Vincze (Szkunc, 68.) - Halgas, Kenderes, Nagy L., Juhász - Balog, Medgyesi (Kormos, 62.). Edző: Ványi Zsolt.

73. perc: Kenderest ugratták ki a bal oldalon aki a kapus mellett a hálóba helyezett, 0-1.

76. perc: Egy belőtt labdát Szabó Á. bravúrral kiütötte, a kipattanóra Balog reagált a leggyorsabban és 5 méterről a kapuba lőtt, 0-2.

Jók: Tátrai, Fótyik, ill. az egész csapat.

Szabó János: - Elaltatott minket a Cegléd, nyoma sem volt a múlt heti harcos felfogásunknak és lendületes játékunknak. Nem a hőség volt az oka, az mindkét csapatra hatott. Egy öregfiúk mérkőzésre sem szabad ilyen mentalitással pályára lépni.

Ványi Zsolt: - Amit megbeszéltünk azt sikerült végrehajtanunk, nagyon örülök a sikernek.

Szeged 2011 – Putnok VSE 4-1 (1-0)

Szeged, 700 néző. V.: Karakó.

Szeged: Trepák - Kéri (Gomez, 64.), Kapic, Bogdan, Farkas Z. - Ulvicki, Borbély, Lisztes, Geiger (Varga, 80.) - Tóth I. (Markovic, 70.), Kis. Edző: Tóth Bálint.

Putnok: Botló - Szögedi, Bogdán, Kovács R., Bányai - Horia, Szabó Á. (Bálint, 80.), Zimányi, Odrobéna (Elek, 74.) - Lucian (Luptak, 72.), Monyók. Edző: Koszta Péter.

7. perc: Jobb oldali hazai szöglet után a kapu előtti kavarodásból Geiger spiccelte kapuba a labdát, 1-0.

48. perc: Ulvicki jobb oldali beadása után Geiger fejelt a hálóba, 2-0.

53. perc: Lisztes kényszerítőzött a tizenhatos vonalán majd a visszakapott labdát a kapuba emelte, 3-0.

85. perc: A tizenhatos sarkáról bekanyarított labdát Varga 5 méterről fejelte a kapuba, 4-0.

91. perc: Monyók egy kényszerítő után kicselezte a kapust és az üres kapuba passzolt, 4-1.

Jók: az egész csapat, ill. Zimányi.

Tóth Bálint: - A második félidei játékunk alapján megérdemelten nyertünk.

Koszta Péter: - A lesgól után jól játszottunk, majd a második félidő első nyolc percében lerendeztük magunkat.

Békéscsaba ESE – Mezőkövesd-Zsóry SE 2-4 (0-2)

Békéscsaba, 1000 néző. V.: Szőts.

Békéscsaba: Máthé - Balogh (Mészáros, 78.), Lengyel, Botis, Horváth T. (Pozsár, 46.) - Balázs, Makra, Nadaban, Majoros (Randelovic, 46.) - Obot, Leucuta. Edző: Dajka László.

Mezőkövesd-Zsóry: Szántai - Hegedűs, Lakatos, Elek (Szalai, 46.), Éles - Sigér, Irhás (Jeremiás, 78.), Bognár - Bogdány (Dobos, 61.), Hamar, Lipusz. Edző: Véber György.

25. perc: Éles bal oldali beadása után Bogdány a védők szorításában hátrapasszolt Bognárhoz aki 13 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 0-1.

33. perc: Lipusz bal oldali szöglete után a védők által kifejelt labdát Bognár kapásból 18 méterről a kapu bal oldalába bombázta, 0-2.

52. perc: Éles bal oldali beadását kifejelték, a labda Lipuszhoz került aki 18 méterről a jobb felső sarokba lőtt, 0-3.

61. perc: Lipusz bal oldali beadása után Hamar 8 méterről fejelt a kapu közepébe, 0-4.

84. perc: A hazaiak kaptak büntetőt: a tizenegyest Leucuta értékesítette, 1-4.

89. perc: Pozsár jobb oldali szöglete után Balázs 6 méterről fejelt a hálóba, 2-4.

Jók: Lengyel, Botis, Nadaban, ill. az egész csapat.

Dajka László: - A helyzeteket nagyon jól kihasználó vendégcsapat megérdemelten győzött, mi a sok lehetőségből csak kettőt értékesítettünk. Messze még a bajnokság a vége.

Véber György: - Gratulálok a csapatnak, az utolsó két perc kivételével fantasztikusak voltak.