2022.03.13. 22:17

A Csaba elvette a DVTK hazai veretlenségét

Meglepetésre, hazai pályán kapott ki az NB II.-es diósgyőri labdarúgócsapat.

Berecz Csaba

A labdarúgó NB II. 28. fordulójában, vasárnap délután a Diósgyőri VTK együttese a Békéscsaba 1912 Előre csapatát fogadta. A hazaiak a hétközi vereség után, győzelemmel szerették volna kárpótolni a szurkolókat, a feljutásért zajló küzdelemben a 3 pontra volt szükségük, a viharsarkiaknak pedig a kieső zónából való meneküléshez kellett volna a pont, kellettek volna a pontok.

Változások

A piros-fehérek kezdőcsapata négy helyen változott a szerdai, a Nyíregyháza SFC vendégeként 1–0-ra elvesztett bajnokihoz képest. Eppel és Németh M. csak a kispadra került, Belényesi betegség, Keller pedig sérülés miatt maradt ki. Utóbbi két labdarúgó posztján, bal oldali védőjátékosként Bárdos és Bokros sem volt szerepeltethető sérülés miatt – és mivel további két védekező játékos Szeles, Hegedűs J. sincs még bevehető állapotban – Szűcs K. került át erre a posztra, a jobb oldalról, jobb oldali védőként pedig Polgár jutott szóhoz. A középpályán Kispál és Zsolnai, elől pedig Horváth Z. kapott bizalmat. A DVTK felállásának egyik érdekessége az volt, hogy Oláh B. támadó középpályásként a bal oldalra került.

A Békéscsaba 1912 Előre szerdán az FC Ajkát hazai környezetben 3–2-re legyőző csapatából hárman maradtak ki, Fazekas L. kispados volt, az NB II. góllövőlistájának éllovasa, Lukács R. és a védő, Albert I. pedig az ötödik sárga lapja miatti eltiltását töltötte.

Korai gól

A mérkőzés alaphangját megadta a meccs elején született gól, amit meglepetésre a vendégek értek el. A 6. percben a bal oldalon Pantovictól Puskás kapta meg a labdát, utóbbi néhány lépést tett az alapvonal felé, majd jól adott középre, az ötösre érkező Horváth P. pedig a kapu bal oldalába lőtt, Kispállal a nyakában (0–1). A hazai együttesnek sokáig nem volt érdemi válasza erre, sőt, egy rossz hazaadás után Tóth D. növelhette volna csapata előnyét, ha Danilovic nem jön ki jól a kapujából. A DVTK a 26. percben hozta össze az első helyzetét, amelyet az új posztján rendkívül idegenül mozgó Oláh B. hagyott ki. Amin nincs is mit nagyon csodálkozni, ő ugyanis eddig labdaszerző, védekező középpályásként játszott, az építkezés, és pláne a gólszerzés eddig nem volt feladata. Az első félidő utolsó fertályórájában három egyenlítési lehetősége volt még a DVTK-nak, ezek ugyan nem voltak ajtó-ablak helyzetek, de lehetett volna belőle gól, ha Horváth Z. és Könyves lövésébe a védők nem lépnek bele, illetve ha egy szöglet utáni nagy nyomást nem vészel át a csabai gárda.

Gólözön

A második félidő elején a DVTK ugyan mezőnyfölényben volt, de ez helyzetet nem hozott, az újabb gólt pedig a vendégek szerezték. Egy előre ívelt labdánál Tóth D. előzte meg védőjét, majd Daniloviccsal harcolt a labdáért, és ennek során a kapus kezében elesett, a játékvezető pedig 11-est ítélt. A büntetőt Pantovic végezte el az 57. percben, aki a kapu közepébe bombázott (0–2). A kába piros-fehérek a középkezdés után visszaköltöztek az ellenfél térfelére, kettős cserét hajtottak végre, ám Molnár G. lövése után nem sokkal, egy szögletet követően, a 63. minutában újra a Békéscsaba zörgette meg a hálót. Pantovic kapta meg a lasztit a sarokrúgásból, elkezdett befelé araszolni, majd balról, 14 méterről a hosszú alsó sarokba lőtt (0–3). Aligha hitt bárki is a stadionban a hazai szimpatizánsok közül abban, hogy innen fel lehet állni, de a 67. percben Eppel fejese adott egy kis reménysugarat, Molnár G. ívelését fejelte a jobb alsó sarokba (1–3). A folytatásban nagyon csipkedte magát a DVTK, de ahhoz, hogy felálljanak az is kellett, hogy a Békéscsaba bátor játéka, átmenjen eredménytartó bekkelésbe, amit azzal is ,,segítettek”, hogy a két játszó, szélső középpályásukat lecseréljék. A defenzív játékuknak egyenes következménye volt a bekapott gól, a 77. percben Könyves bal oldali szögletét Horváth Z. fejelte közelről a kapu bal oldalába (2–3). És még ettől is volt feljebb a Diósgyőrnek, a csereként beállt fiatal, Jurek a 86. percben döntetlenre alakította az eredményt, miután a 16-osnál csorgó labdát összeszedte, és a bal alsó sarokba bombázott (3–3). A belelkesedett hazaiak részéről Jurek duplázhatott volna, ha nem ér bele a lövésébe egy vendégjátékos. A hosszabbításban viszont nem a piros-fehéreknek jött a happy end, 0–3-ról nem sikerült megfordítaniuk a meccset, hanem egy kontra végén gólt kaptak. A 91. percben Sipos húzhatott kapura üresen, elvitte a labdát a kiinduló Danilovic mellett, majd két visszafutó védő között a bal alsó sarokba küldte a lasztit (3–4).

A Békéscsaba megérdemelten nyert, mert a DVTK csak a második félidő második felében nyújtott olyan teljesítményt, ami elvárható egy hazai pályán játszó élcsapattól. Ezt megelőzően azonban a bátran, taktikusan játszó viharsarki gárda háromgólos előnyt szerzett, és ez attól függetlenül soknak bizonyult, hogy a DVTK a hátrányát le tudta dolgozni. Ugyanis amikor a vendégek döntetlenre álltak, képesek voltak hamar gólt szerezni, a meccs elején, és a végén is. A DVTK ezzel elvesztette hazai veretlenségét, és 4 pontra csökkent az előnye az őt üldöző, döntetlent játszó Kecskeméti TE-vel szemben.

Diósgyőri VTK vs. Békéscsaba 1912 Előre3–4 (0–1)

Diósgyőr, 2746 néző. V.: Kovács I. (Baghy, Sinkovicz).

Diósgyőri VTK: Danilovic – Polgár, Szatmári, Szűcs K. – Kispál (Jurek, 59.), Molnár G., Lucas, Zsolnai (Eppel, 59.), Oláh B. – Horváth Z., Könyves. Vezetőedző: Kondás Elemér.

Békéscsaba 1912 Előre: Winter – Hodonicki, Farkas M., Bora, Bor – Sipos, Váradi (Farkas B., 93.) – Puskás (Fazekas L., 75.), Horváth P. (Illyés, 61.), Pantovic (Szabó P., 75.) – Tóth D. Vezetőedző: Schindler Szabolcs.

Sárga lap: Kondás Elemér (kispadon, 92.), ill. Hodonicki (53.), Winter (80.).
Gólszerző: Eppel (67.), Horváth Z. (77.), Jurek (86.), ill. Horváth P. (6.), Pantovic (57. - 11-esből, 63.), Sipos (91.).
Jók: Könyves, Jurek, ill. Winter, Hodonicki, Bora, Sipos, Pantovic.

Kondás Elemér: – Azt a jelzőt használnám, hogy őrült mérkőzés volt. Ellenfelünk az első támadásából gólt szerzett, utána mentünk, nyomtunk, jött egy 11-es, és 0–2 lett. Aztán egy szögletnél elaludtunk, még egy gólt kaptunk, és onnan kellett visszajönni. Ez sikerült. Megvoltak lehetőségeink, de az ellenfél kapusa parádésan védett, a megpattanó labdák pedig centikkel mentek mellé. Ez egy ilyen mérkőzés volt... A második játékrész alapján meg kellett volna nyerni a meccset, meg is érdemelték volna a játékosok, mert sokat dolgoztak, de úgy kezdtünk ma, ahogy nem szabad kezdeni.

Schindler Szabolcs: – Ilyen meccs után nehéz megszólalni, ami a legfontosabb, hogy a mai meccsre és a szerdaira is taktikailag nagyon jól felkészültünk. Nagyon sok lehetőségünk, kontránk volt, ezeket kihasználtuk. A második félidőben mélyen védekeztünk, felhoztuk a DVTK-t, de az összkép alapján megérdemeltük a győzelmet. Nagyon nehéz meccs volt, a Diósgyőr is nagyon jól játszott, szerdán is nehéz meccsünk volt, akkor is három pontot szerzetünk. Az nagyon fontos a jövőre nézve, pozitívum, hogy a csapatban van tartás.