DVTK

2022.02.06. 20:12

Születésnap, győzelemmel

A Diósgyőri VTK legyőzte a BFC Siófokot, és zsinórban már tizenegy veretlen bajnokinál tart.

Forrás: Vajda János

A labdarúgó NB II 22. fordulójában, vasárnap délután a Diósgyőri VTK együttese a BFC Siófok csapatát fogadta. Mivel a rendező klub éppen ezen a napon ünnepelte a diósgyőri labdarúgás alapításának 112. évfordulóját, így a mérkőzés előtt zenei előadók felléptetésével igyekeztek emlékezetessé tenni a szurkolók számára a 2022. február 6-i napot. Az időjárás kegyes volt a szervezőkhöz, napsütésben, az év második hónapjához képest kellemes, plusz Celsius fokok közepette, tavaszi érzülettel élvezhették a felvezető programokat azok, akik a meccs előtt 1-2 órával megérkeztek a stadionhoz.

Egy, egy

Ami pedig a mérkőzés főszereplőit illeti: hazai oldalon mindössze egy változás történt a legutóbbi bajnokihoz képest, a Vasas elleni, hétfő esti, idegenbeli 0-0-t követően, Póser kapus maradt ki, aki betegség miatt nem volt bevethető, helyette Danilovic kezdett a kapuban. A most bizalmat kapott, 33 éves, szerb, magyar kettős állampolgárságú hálóőr legutóbb 2020. november 29-én, vagyis több mint 14 hónapja állt utoljára bajnoki meccsen a kapuban, azóta sérülése és az ezt követő rehabilitáció miatt nem védett tétmérkőzésen. A mezőnyemberek tekintetében annyi változás történt, hogy Molnár G. és Horváth Z. ez alkalommal már leülhetett a kispadra, velük együtt összesen 12 fő várt csereként bevetésre. Utóbbiak között nem volt a már említett Póser, a sérült Orosz D., a beteg Karan és Széles, valamint a hét folyamán szerződtetett, 19 éves Rotem Keller. Ugyanis az izraeli, magyar kettős állampolgárságú baloldali védőnek nem jött meg a játékengedélye Izraelből.

Nem csak a DVTK-nál, hanem a BFC Siófoknál is egy változás történt az előző forduló kezdőcsapatához képest. Az FC Ajkát hazai környezetben 2-1-re legyőző balatoni együttesből Szakály A. maradt ki, aki az akkor megkapott, évadbeli ötödik sárga lapja miatti eltiltását volt kénytelen letölteni. Helyette, az egykor a DVTK-ban is megfordult, 33 esztendős Nikházi jutott szóhoz.

Könyves gólja

A meccs első eseménye Hegedűs J. sérülése volt. Az 5. percben a védő egy felugrás után rosszul érkezett a földre, alaposan megütötte a fejét, előbb a hordágyas egészségügyi személyzet jött be a pályára, majd úgy tűnt, hogy mentőre is szükség lesz, végül azonban a kemény védő a saját lábán hagyta el a játékteret, és gyalogolt el a mentőautóig, hogy ott megállapítsák, agyrázkódást szenvedett-e. A belső védő a játékot nem tudta folytatni, helyére Szűcs K. érkezett a 10. minutában. Innentől az folytatódott, ami az elején kezdett kibontakozni, a DVTK mezőnyfölénye közepette, a pálya középső harmadából a siófokiakéba akarta feltolni a játékot. Ám ebbéli igyekezetben helyzet egy jó ideig nem akadt. Amikor igen, a 25. percben, Lucas remek előkészítése után a ziccerbe került Eperjesi, 10 méterről egy elementáris, sarokra tartó löket helyett, gyengén, a kapu közepe felé lőtt, naná, hogy Hutvágneré lett a labda. Bő tíz perccel később, Könyves megperdülő lövésénél Jurek érkezett a 11-es pont környékére lehulló labdára, ám a léc fölé küldte a játékszert. Néhány másodperccel később azonban már gólt ünnepelhettek a diósgyőriek: Bárdos remek labdát adott Könyvesnek, aki kitűnően vette át azt, két védő között kapura fordult, majd balról, 12 méterről, laposan a háló bal oldalába lőtt (1-0). A 43. percben Szatmári egy jobboldali szöglet után centikkel fejelt a léc fölé, aztán Lucas is a felső kapufa fölé küldte a lasztit, egy baloldali lövésből.

Néhány helyzet

A második játékrészből hét perc telt el, amikor szabadrúgáshoz jutott a vendég együttes, a DVTK kapujától 20 méterre, ám Jagodics bombája egy hazai játékosról szögletre pattant. Válaszként Könyvesnek volt, egy ígéretes helyről eleresztett lövése, ami szintén ellenfélről pattanva kerülte el a kaput. A félidő közepén előbb a piros-fehérek cseréltek kettőt, majd a sárga mezes vendégek is ezt tették. Így volt valami remény azzal kapcsolatban, hogy jobb lesz a meccs. A hajrára volt egy kis élénkülés, a becseréltek közül előbb Kocsis lőtt a kapu fölé, majd Varjas közelijét fogta Danilovic. Néhány másodperccel később Medgyesi ziccert hibázott, 10 méterről, középről a kapusba lőtt. A DVTK középpályás játéka válságban volt, emiatt is érkezett a hajrára Bokros, ugyanis a Siófok nagyon ment a döntetlenért. Vele stabilabb lett a pályaválasztó játéka, és előbb Horváth Z.-nek volt egy jó lövése, ami elkerülte a jobb alsó sarkot, majd egy újabb ellentámadás végén Molnár G. lőtt az égbe.

A Siófok igazolta jó hírét, és bár végig volt reménye a pontszerzésre, a DVTK kápráztató játék nélkül, a biztos 3 pont begyűjtését üzembiztosan hozta. Így a szülinap eredményes volt. A piros-fehérek megőrizték vezető helyüket a tabellán.

Diósgyőri VTK vs. BFC Siófok 1-0 (1-0)

Diósgyőr, 3629 néző. V.: Nagy N. (Horváth R., Varga G.).

Diósgyőri VTK: Danilovic – Eperjesi, Hegedűs J. (Szűcs K., 10.), Szatmári, Bárdos – Németh M. (Molnár G., 46.), Oláh B., Lucas (Horváth Z., 66.), Zsolnai (Bokros, 83.) – Könyves, Jurek (Kocsis, 66.). Vezetőedző: Kondás Elemér.

BFC Siófok: Hutvágner – Polényi, Jagodics, Varga B., Deutsch – Krausz (Medgyesi, 75.), Eördögh – Horváth P., Nikházi (Varjas, 68.), Kiss B. (Balogh B., 68.) – Elek B. Vezetőedző: Domján Attila.

Sárga lap: Lucas (51.), Oláh B. (78.), Kondás Elemér (kispadon, 86.), ill. Nikházi (15.).

Gólszerző: Könyves (37.).

Jók: Szatmári, Lucas, ill. Jagodics, Horváth P.

Kondás Elemér: – Nagyon nehéz mérkőzés volt, nagy küzdelem folyt a pályán. Az első félidőben nem volt különösebb probléma, a másodikban, amikor hátrányban volt az ellenfél, átvették az irányítást, és keveset volt nálunk a labda. Az első félidő elején történtek is rányomták a bélyegét a meccsre, Hegedűs J. agyrázkódást szenvedett, eltörött az állkapocs csontja és lehet, hogy a koponya csontja is. Ezen a meccsen meg kellett harcolni a győzelemért.

Domján Attila: – Gratulálok a Diósgyőrnek a győzelemhez, kívánom, hogy érjék el a céljaikat. Ugyanakkor csalódottak vagyunk, mert a játék, a tiszta helyzetek alapján minimum a döntetlent, vagy inkább a győzelmet is elérhettük volna. Azért nem sikerült pontot szerezni, mert kihagytunk 4-5 nagy lehetőséget.