boon-sportoldal

2017.10.16. 21:08

Nem jelentett akadályt a Szécsény a DVTK-nak

Miskolc - A DVTK I. férfi-asztaliteniszcsapata szombaton hazai környezetben győzött.

Két pótolt összecsapást követően a férfi Extraliga 3. fordulójában a Szécsény I. együttesét látta vendégül – a miskolci Jókai Református Általános Iskola tornatermében – a hétvégén a Diósgyőri VTK I. alakulata. A miskolci csapatban Széll, Molnár I. és Reinholds lépett asztalhoz, míg a vendégeknél Podpinka, Horváth M. és a borsodi születésű, volt válogatott Pagonyi Róbert fogott ütőt.

Fiatalos lendület

Párosban a Széll–Molnár duó nagy csatában 3:2-re (7-11, 11-8, 8-11, 11-6, 11-8) nyert Podpinka–Horváth M. ellen. Az egyesekben Molnár I. az első mérkőzésén Horváth M.-mel kezdett, óriási labdamenetekkel, de a fiatal játékosnak megremegett a keze és nyertnek tűnő mérkőzést veszített el 2:3-ra (7-11, 11-5, 11-5, 11-13, 10-12), amivel 1-1-re alakult a mérkőzés. A Széll–Pagonyi meccsen a vendégjátékosnak két játszmában is előnye volt, ám a végén a hazai sportoló örülhetett, 3:1-re (12-10, 11-7, 3-11, 12-10) győzött. Reinholds meglepően biztosan játszott Podpinka ellen, és nagy csatában hozta a mérkőzést 3:2-re (11-7, 11-9, 9-11, 6-11, 11-7), s ezzel 3-1-re vezetett a DVTK. Molnár I. ezt követően Pagonyi ellen folytatta és elhúzott 2:0-ra, de a rutinos exmiskolci nagy meccsen kiegyenlített. A döntő játszmában a fiatalos lendület érvényesült, nyert a hazai pingpongos 3:2-re (11-9, 11-6, 9-11, 7-11, 11-7), amivel 4-1-es előnyre tett szert a DVTK.

Nem érezte

A hatodik csatában Reinholds magabiztosan verte 3:0-ra Horváth M.-t (11-9, 11-7, 11-8), és ezzel a házigazdák jelentősen, 5-1-re elhúztak. A folytatásban Széll nem érezte a játékot Podpinka ellen, 0:3 lett az összecsapás vége (2-11, 8-11, 5-11). A lett válogatott Reinholds nagy mérkőzésen győzte le Pagonyit 3:1-re (12:10, 7:11, 12:10, 11:8), ezzel a DVTK első csapata 6-2-re nyerte a mérkőzést. Ezzel a Diósgyőr harmadik szezonbeli találkozóján a második sikerét aratta, elsősorban Reinholds nagyszerű teljesítményének köszönhetően, aki nem veszített mérkőzést.

DVTK I. - Szécsény I. 6-2

Győztek: Reinholds (3), Széll, Molnár I., és a Széll, Molnár I. pár.