2018.08.07. 14:28

Újabb világbajnoki bronzérmet szerzett Németh Luca

Miskolc - A pénteki bronz után vasárnapi is harmadik lett a miskolci versenyző, és összetettben is ez lett a helyezése.

A második versenynapon is bronzérmet nyert és az összetettben is a harmadik helyet érdemelte ki a miskolci Németh Luca múlt hétvégén, az Olaszországban megrendezett ifjúsági terepfutó-világbajnokságon. A magyar válogatott további három, szintén miskolci tagjai is remekül helyt álltak a rendkívül erős mezőnyökben.

Megismétlődött

A múlt hétvégén az olaszországi Fonte Cerreto városában megrendezett esemény vasárnapi második versenynapján megismétlődött a pénteki nyitónap koreográfiája: a 16 esztendős Németh Luca a 16,7 km-es, 1800 méter szintemelkedéssel nehezített sky-versenyszámban is (csakúgy, mint a pénteki vertikálban) harmadikként érkezett célba, megszerezve ezzel második vb-bronzérmét. A siker értékét növeli, hogy az első két helyen végzett spanyol és andorrai lány egy évvel idősebb Lucánál. A két egyéni eredmény alapján kihirdetett kombinált (összetett) értékelésben Németh Luca szintén a harmadik helyen zárt.

A szintén a 16-17 éves korosztályban versenyző Farkas Balázs harcossága, jó formája az előkelő 13. helyet hozta meg számára. A junioroknál Iván Levente sem akart lemaradni társaitól, melynek az lett a vége, hogy nagy futással a 17. pozícióban fejezte be a küzdelmet. Az U23-as korcsoportban Büki Ádám is bizonyította a miskolci terepfutó sport erősségét, 15. helyével alaposan letette a névjegyét.

A Németh Csaba vezette csapat valamennyi tagja ­összetettben a top20 között végzett.