2015.09.12. 13:46

Triatlon: Dévay Márk ezüstérmet szerzett

A szlovéniai Bledben megrendezett ETU Triatlon Junior Európa-kupán kimagaslóan szerepeltek a TVK-Mali TK utánpótláskorú versenyzői, akik közül Dévay Márk a dobogó második fokára állhatott fel.

A szeptember harmadik hétvégéjén Chicagóban megrendezendő junior világbajnokságra való felkészülés részeként, a franciaországi magaslati edzőtáborból éppen csak „beesett” a viadalra Dévay Márk és Lehmann Bence. Mindketten jó formában versenyeztek, az élbolyban helyezkedtek el a kerékpározás közepéig. Ekkor Bence, egy bukást kikerülendő, „elhagyta az utat”, majd félperces hátránnyal követte az elsőket a depóba. Márk a futás során végig a későbbi győztessel harcolt, a svéd Erik Sandör az utolsó 800 méteren fordította a maga javára a küzdelmet. Bence a futás első felében érte utol az első bolyt, ahol a bronzéremért hajrázhatott, de ezúttal a negyedik hely jutott neki.

Eredmények: Férfiak: 2. Dévay Márk, …4. Lehmann Bence, …19. Lehmann Csongor. Nők: 15. Putnóczki Dorka, … 37. Filep Zsanna.