2015.01.08. 09:20

Volt diósgyőri verte a DVTK-t

Miskolc - Hazai bajnoki meccset játszott szerdán az Aluinvent-DVTK NB I-es női kosárlabdacsapata.

Miskolc - Hazai bajnoki meccset játszott szerdán az Aluinvent-DVTK NB I-es női kosárlabdacsapata.Két perc után 8-4 állt az eredményjelzőn, aztán Gorjanáczék fordítottak (8-9). Coulibaly nem találta a gyűrűt, Bálint viszont jól nézte meg a kosarat a vonal mögül és hárompontos lett a jutalma. Bő öt perc után hármas cserét eszközölt a hazaiak mestere, lejött a pályáról Horváth B., Bálint, valamint Szécsi, helyettük Allison, Dubei és Rasheed érkezett a küzdőtérre.

Tartotta magát a CEKK (14-17), nagyrészt a védekezésüknek köszönhették azt, hogy vezettek. Amikor Ruttner csont nélkül bedobta a játékszert a kosárba, Miguel del Jesús López Alonso időt kért (16-19). A mozgékony Horváth B. két remek megoldása fordítást jelentett, aztán Rasheed passzából Allison megszerezte első diósgyőri pontjait, majd kevéssel ezután a gólpasszadó is ugyanígy tett (24-19). Coulibaly jól büntetőzött, nem rontott sem kettőből, Szabó II. pedig háromból ugyanennyit használt ki (26-21).

A második negyedben Dubei hullajtotta a játékszert a helyére, mialatt az ezúttal tizenhárom fős ultra tábor énekelt. Újra hármat váltott a piros-fehérek trénere, aki forgatta együttesét, az érkezők között ezúttal Ciappina is feltűnt. 31-23-ról hamar 31-28-ra zárkózott a Cegléd, köszönhetően egyrészt a volt DKSK-s Skoric közeli kosarának, amely arra sarkallta az Aluinvent mesterét, hogy megbeszélésre hívja hölgyeit. Bálint újabb triplakísérlete után, a dudaszó pillanatában landolt a labda a vendégek gyűrűjében, amihez Horváth B. csatlakozott, és tett még mellé egy kettest is (41-32). A Ceglédnek pár hazai hiba, labdaeladás is elég volt ahhoz, hogy visszajöjjön a meccsbe (41-39), aztán a negyed vége előtt kevéssel Allison is feliratkozott a triplások közé. A játékrészt Dubei három jó büntetője (50-40) zárta.

Komplett váltás

A harmadik felvonást egy elrontott Aluinvent-akció indította a nem túl meleg csarnokban (sokan nem vették le a kabátjukat a lelátón), de az ellenakciónál Serbán volt szabálytalan. Coulibaly büntetőket hagyott ki, nem akart megszületni a második félidő első miskolci kosara, egészen addig, amíg ugyanő be nem gyömöszölte a labdát a kosárba, védője szorításában (52-44).

Bálint megmozdulása tapsot érdemelt és még a „büntit” is biztos kézzel vágta be a hazai bedobó. Tíz ponton belül „mocorgott” a Cegléd (55-48), majd a 26. percben a komplett csapatot leváltotta Miguel del Jesús López Alonso. Czank is megszerezte első pontjait az összecsapáson, így az addig lehetőséget kapók közül már csak Ciappina volt ilyen szempontból „nullás”. 62-50-nél Cziczás László látta úgy, hogy tenni kellene még valamit (szűk keretéből a szintén egykori diósgyőri, Hadzovic hiányzott, aki otthon intézi hivatalos ügyeit), magyarázott is bőszen, de a mérkőzést – a kihagyott kísérletek és a negyed elvesztése ellenére – a DVTK tartotta kontroll alatt.

A befejező játékrész elején volt pontváltás, lépéshiba, birkózás, Ciappina is örülhetett két egységének, aztán ismét következett a jégkorongban inkább megszokott sorcsere (68-61). Serbán ötre zárkóztatta együttesét, úgyhogy ekkor még nem lehetett egyértelműen kijelenteni a diósgyőri sikert. Szabó II hármasa után vendéglátó-időkérés következett (70-66), visszaérkezve a parkettre Horváth B. nyugtatta meg ugyanilyen dobásból a publikumot.

Kapaszkodott a Cegléd (76-74), Bálint nyugodt volt, ám a mezőny legjobbja, Skoric is. Coulibaly „pincérdobással” varázsolt, 1:39 perccel a vége előtt diósgyőri időkérés volt „műsoron” (80-76). Allison lépéshibája után Skoric egyenlített (80-80). A CEKK is pihenőt kért, ekkor még egy perc volt vissza. Kipontozódott Coulibaly is, miközben Skoric kihasználta a büntetőket. A miskolci tréner is igyekezett még kitalálni valamit (80-82), Czankot szerelte le Gorjanácz. Skoricot szabálytalanul szerelték, és nagy formában volt (80-84). Tizenegy másodperccel a vége előtt a ceglédieké lett a labda, persze „összejöttek”, hogy mit tegyenek ennyi idő alatt. Skoric passzolt, Szabó II bevágta a triplát, így nyertek meglepetésre a vendégek…

Kosárlabda: jegyzőkönyv

Aluinvent-DVTK - Ceglédi EKK 80-87 (26-21, 24-19, 14-15, 16-32)

Miskolc, 600 néző. V.: Pozsonyi, Sallai, Csabai-Kaskötő.

Aluinvent-DVTK: Horváth B. (12/6), Czank (9), Bálint (13/6), Szécsi (6), Coulibaly (17). Csere: Allison (7/3), Dubei (8/3), Rasheed (2), Szabó P. (4), Ciappina (2). Vezetőedző: Miguel del Jesús López Alonso.Ceglédi EKK: Szepsi (2), Gorjanácz (12), Serbán (13/3), Bozóki (11/3), Skoric (33/3). Csere: Szabó II (11/9), Ruttner (5), Kobolák (-). Edző: Cziczás László.

Kipontozódott: Szécsi a 36., Serbán a 36., Coulibaly a 40. percben.

Miguel del Jesús López Alonso: – Harmincöt percig kontroll alatt tartottuk a mérkőzést, az utolsó öt percben azonban védekezésben és támadásban is elveszítettük a fókuszt. Ez a vereség váratlan és fájó, de a céljaink nem változtak.

Cziczás László: – Első- és a második számú irányítónk sem játszhatott. Ennek ellenére olyan produkciót nyújtott a csapat, amely élményszámba ment, le a kalappal előtte.