2013.03.21. 12:49

Birkózó Eb - Ligeti győzelemmel kezdett

Tbiliszi, 2013. március 21., csütörtök (MTI) - Ligeti Dániel győzelemmel mutatkozott be a szabadfogásúak 120 kg-os kategóriájában a Tbilisziben zajló birkózó Európa-bajnokság csütörtöki, harmadik napján.

"Kicsit álmosnak érzem magam, de még van időm felébredni" - mondta alig negyedórával a lengyel Robert Baran elleni nyolcaddöntős meccse előtt a tavalyi kontinensviadal magyar ezüstérmese, aki az első menetben ha nem is parádézott, de végig kézben tartotta a találkozót, s az egyik fejlefogása után - a korábban is hiába próbált mögé kerülési kísérlet helyett - szépen kitolta riválisát (1-0).

A második szakasz nem kezdődött jól, néhány másodperc után Baran már Ligeti mögött volt (0-1), továbbvinnie azonban nem sikerült az akciót, sőt, a magyar birkózó szépen kibújt, visszafogott, s mögé került (1-1). Ezt követően már a magyar volt előnyösebb helyzetben, s ugyan ellenfele mindent megpróbált, nem tudott újabb akciót csinálni rajta, így a később szerzett ponttal a második szakasz, s ezzel a meccs is Ligetié lett, aki a nyolc között a litván Igor Fjiodorovval csap majd össze.

Csütörtökön lép még szőnyegre a 74 kg olimpiai bronzérmese, Hatos Gábor, valamint a nők 55 kg-os kategóriájában szereplő Barka Emese és a 67 kilóban induló Godó Kitti.