2011.08.09. 19:10

Hat perc jó játék az kevés

A még veretlen fehérorosz együttes ellen játszott kedden a magyar csapat.

A leány kosárlabda U18-as B osztályos Európa-bajnokságon, a keddi középdöntő csoportmeccsén nem kezdett jól a fehéroroszok ellen a magyar csapat. Ugyanis a fehér mezesek sokkal koncentráltabbak voltak, és az már az első percekben kiderült, hogy Papova őrzése komoly gondot jelent majd a házigazdák számára. Az ő gyors 5 pontja után a másik magas csapattársa, Ivashchaka is pontot szerzett a palánk alatt (3. perc: 7-0).

Nem volt ellenszer

A magyar együttes a zárt védekezéssel szemben nem talált ellenszert, a fehéroroszok sokkal tisztább dobóhelyzeteket tudtak teremteni, és hogy nem húztak el jelentősen az annak volt köszönhető, hogy a távoli, középtávoli dobásaik pontatlanok voltak. Ennek majdnem megitták a levét (8. perc: 11-8), de a feljövőben lévő magyarokat a játékrész hajrájában tisztesen maguk mögé tették. A második negyedben is csak Szamosi játszott olyan szinten a magyarok közül, amivel nyitottá válhatott volna a találkozó. A 15. percben 25-14-nél egy időkérést követően bő egy percen belül 5 pontot szerzett a házigazda (25-19), ami után jött is a fehérorosz időkérés. Innen egy triplával tért vissza a mérkőzésbe a még veretlen együttes, majd az utolsó percben úgy tűnt, hogy ezt a negyedet a magyarok nyerhetik, hiszen Szamosi faultos kosara után 8 pontra csökkent a különbség, de erre volt válaszuk a fehér mezeseknek, nem is egy, mert a ráadásként a dudaszó pillanatában Baklaha hintett egy hármast.

Fordulatra fordulat

Magyar szempontból nagyszerűen indult a harmadik negyed: ültek a ziccerek, így három perc alatt 6 pontra olvadt a mieink hátránya (23. perc: 39-33).

A folytatásban a fehéroroszok képtelenek voltak a kosárba találni, s megtörtént a szinte senki által nem várt „csoda”, Szabóék ugyanis átvették a vezetést (27. perc: 39-42). A fordulatért azonban jelentős energiát kellett mozgósítani, így elkényelmesedtek a Konta-lányok, akik védekezésben többször kihagytak, türelmetlenül adogattak, többször eladták a labdát, ezzel pedig visszaadták a kölcsönt: ellenfelünk 8 pontos fórral kezdhette a zárónegyedet. Ebben visszaállt a nagyszünetig látott trend: a beloruszok a őrizték előnyüket és a győzelemre is rászolgáltak. A mieink csak a harmadik negyed közepén adták valós tudásukat, ezen a szinten viszont 6 percnyi remeklés nem elég.

ÉM-KT

Magyarország – Fehéroroszország 55-62 (10-19, 16-20, 18-13, 11-10)

Miskolc, 400 néző. V.: Somos (görög), Pastusiak (lengyel), Larsen (norvég).

Magyarország: Czirják (2), Barnai (-), SZABÓ (19), Hegedüs (2), SZAMOSI (16). Csere: Koch (2), Miháczi (-), Licskai (5), Csutorás (2), Fuisz (7/3), Vukov (-), Pap (-). Szövetségi edző: Konta Gyula.

Fehéroroszország: LIPINSKAYA (11), Kalenta (3/3), Baklaha (7/3), IVASHCHAKA (16), PAPOVA (25). Csere: Holubeva (-), Pratasevich (-), Voishal (-), Haponova (-). Szövetségi edző: Viktar Bialevich.

Az U18-as divízió B-s női kosárlabda Európa-bajnokságon újabb mérkőzéseket rendeztek.