2022.04.25. 07:47

A három pontot megszerezte a Diósgyőr

Alacsony színvonalú mérkőzésen a Diósgyőr hozta a kötelező győzelmet.

Berecz Csaba

Az NB II. 34. fordulójában vasárnap a feljutásra hajtó Diósgyőri VTK a bennmaradás eléréséért küzdő Szentlőrinc SE csapatát fogadta. Egyik együttes sem bomba formában érkezett erre a meccs­re, a vendégek a legutóbbi négy meccsükön mindössze 1 pontot szereztek, a DVTK az új vezetőedzővel két meccsen ugyanennyit, és emiatt a piros-fehérek 18 forduló után lecsúsztak a feljutást jelentő helyről. Ahhoz, hogy ezt visszaszerezzék, kellettek a pontok, és ennek érdekében több változtatást is végrehajtott a kezdőcsapat összetételén Dragan Vukmir, az új tréner.

Öt és öt

Igaz, Polgár és Eppel kényszerű okok miatt maradt ki, előbbi térdsérülés, utóbbi pedig azért nem játszhatott, mert a legutóbbi meccsen, a Haladás otthonában elszenvedett 1–0-s vereség során úgy megrúgták, hogy varrni kellett a lábát. Rajtuk kívül Eperjesi izomsérülés miatt nem volt bevethető, Könyves pedig a két héttel ezelőtti vakbélműtétje miatt. A Szombathelyen kezdett diósgyőri 11-ből Bertusnak, Kellernek és Németh M.-nek csak a kispadon jutott hely, viszont Szűcs K., Belényesi, Jurek, Bárdos és Horváth Z. a meccs startjára készülődhetett.

A Szentlőrinc csapata szintén öt helyen változott a legutóbbi fordulóhoz képest. Az FC Ajka elleni, hazai 1–0-s vereséget hozott találkozó után Harsányi, Havas, Drljo, Mucsányi és Szabó M. csak a cserék között kapott helyet, szemben azzal, hogy Biben, Hesz, Török, Mervó, Bányai pedig kezdőben.

A hazai ultraszektor üresen maradt a meccs kezdetén, egy drapéria virított a drukkerek helyén, amelyen ez állt: „15 percig úgy szurkolunk, ahogy ti játszottatok!” Amikor a meccs kezdése előtt a DVTK-induló felcsendült, elképesztően kevesen voltak a lelátókon, ezernél is kevesebb néző látta a helyszínen, amikor útjára indult a labda.

Horváth Z. fejese

A meccs elején a vendégek játékosa, Nagy B. megsérült, ápolni kellett, előbb a pályán, majd az oldalvonal mellett. És miközben a Szentlőrinc cseréhez készülődött, megszerezte a vezetést a DVTK. A 6. percben Belényesi indításánál a látogatók kapusa rosszul jött ki a labdára, Horváth Z. hamarabb ért oda, ahová hullott a labda, és a hálóőr felett átfejelte lasztit, ami a gólvonalon túlra jutott (1–0). Pár perccel később a hazai ultrák elkezdtek szurkolni, és bevonultak a helyükre. Azt már ők is láthatták, amikor a 27. percben Molnár G. elhibázott egy nagy helyzetet, ahogy azt is, hogy a fehér mezes vendégek ugyan többet birtokolták a labdát, de képtelenek voltak helyzetet kialakítani. A DVTK sem tudott mit kezdeni azzal, hogy a labdaszerzések után lett volna területe játszani. Mindkét csapat sok hibával játszott, pontatlan passzok tömkelegét láthattuk, az alacsony színvonal közepette a kapuk elé nem tudta felfejleszteni a játékot egyik csapat sem. Rossz volt nézni, hogy mennyire nem megy egyik félnek sem, igaz, a DVTK-nak az előnye birtokában ez kevésbé volt zavaró, a szurkolók a szünetben pedig azzal vigasztalhatták magukat, hogy ettől csak jobb jöhet a második játékrészben.

Nagyot nem

Ez azonban nem jött be. Nem tudott nagyot változtatni egyik csapat sem, a Diósgyőr annyival volt több, hogy nem hagyta, hogy ellenfele birtokolja többet a labdát. A Szentlőrinc nem volt olyan formában, hogy tudjon valamit kezdeni azzal, hogy a hazai gárda gyengén futballozik, a piros-fehérek védelme masszív volt, és könnyedén visszaverték a fehér dresszesek próbálkozásait. Ugyanakkor képtelenek voltak helyzeteket kialakítani a hazaiak, mert a pontatlanság nem tűnt el a játékukból. A félidőben egyetlen valamirevaló helyzet akadt, egy vendégszöglet után Tamás L. fejelt nem sokkal a diósgyőri kapu mellé. Ha a két edző nem cserélt volna, akkor tulajdonképpen események nélküli lett volna a második játékrész.

Ezen a meccsen egy fontos dolog történt a DVTK szempontjából, az, hogy a piros-fehérek megszerezték a három pontot, és visszavették a 2. helyet a tabellán, amit akkor őrizhetnek meg, ha a hétfői Kecskemét-Hufbau – Szeged-Csanád GA bajnokin nem születik hazai siker.

Diósgyőri VTK – Szentlőrinc SE 1–0 (1–0)

Diósgyőr, 1405 néző. V.: Káprály (Tőkés, Sinkovicz).

Diósgyőri VTK: Danilovic – Szatmári, Hegedűs J., Belényesi – Szűcs K., Lucas, Oláh B., Bárdos – Molnár G. (Zsolnai, 83.), Horváth Z. (Hornyák, 65.), Jurek (Kocsis, 65.). Vezetőedző: Dragan Vukmir.

Szentlőrinc SE: Hajagos – Hesz, Nagy Zs. (Szabó M., 78.), Tamás L. – Rétyi, Biben, Grumic, Török (Mucsányi, 70.), Nagy B. (Havas, 7., Törőcsik, 70.) – Mervó (Drljo, 70.), Bányai. Vezetőedző: Marián Sluka.

Sárga lap: Belényesi (23.), Bárdos (87.), ill. Rétyi (22.), Drljo (87.).

Gólszerző: Horváth Z. (6.).

Jók: senki, ill. senki.

Dragan Vukmir: – Elsősorban szeretnék gratulálni a saját játékosaimnak. Nagyon akartak, nagy küzdelem volt. Fontos volt a mai meccs, nem volt könnyű a fiúknak, volt rajtuk egy kicsi nyomás is, de időben szereztünk gólt, utána jól zártuk a területet az ellenfél elől. A Szentlőrinc veszélyes ellenfél volt, kontrákkal próbálkozott, de a legfontosabb, hogy a mai napon sikerült megszerezni a három pontot. Pici kapkodás volt az előrejátékunkban, még dolgozni kell azon, hogy ez rendben legyen.

Marián Sluka: – Elsősorban gratulálok a Diósgyőrnek a három pont megszerzéséhez. Szomorú vagyok, mivel a pályán látott játék alapján nem érdemeltünk vereséget. Sajnos, rossz passzban vagyunk, egy kapushibából, illetve védekezési hibából gólt kaptunk az elején. Amit elterveztünk, az első félidőben működött, bár az erős, agresszív párharcokban alulmaradtunk, két játékosunk is megsérült, lehet, hogy egyiküknek eltört a bokája. A félidőben hittünk abban, hogy elérhetjük azt, amit szerettünk volna, a szünetben hangosabban beszéltem a játékosokkal, a második félidőben szervezettebben, akaratosabban játszottunk, ki-ki meccsen maradtunk alul a jó erőkből álló DVTK-val szemben.

Labdarúgás: az NB II. további eredményei

További eredmények: Szolnoki MÁV FC – III. Kerületi TVE 1–0 (1–0), Pécsi MFC – Békéscsaba 1912 Előre 1–2 (0–2), ETO FC Győr – Nyíregyháza Spartacus FC 2–1 (1–1), FC Ajka – Budaörsi SC 2–1 (1–0), Aqvital FC Csákvár – Szombathelyi Haladás 0–0, Vasas FC – Tiszakécskei LC 4–0 (3–0), BFC Siófok – Dorogi FC 1–1 (0–1), Soroksár SC – Budafoki MTE 3–0 (1–0). A Kecskeméti TE Hufbau – Szeged-Csanád GA meccset hétfőn 20 órától játsszák.