Labdarúgás: NB III., Keleti csoport, 25. forduló

„Papíron egyszerűnek tűnt, de nem volt az”

Fotó: Bujdos Tibor

Kisvárda Master Good tartalék – Putnok FC 2–2 (2–1)

Kisvárda, 200 néző. V.: Virág A.

Kisvárda tartalék: Hotra – Czene, Králik, Avetiszjan, Sikorszki, Bíró R., Ötvös, Szentes (Hricu), Kirjuhin (Kotroczó), Puporka (Perevuznik), Bokor M. Edző: Kocsis János.

Putnok: Cserepka – Gellén, Sághy, Nádimov, Nagy Zs. (Riznicsenkó), Katona B., Buda P. (Csutora), Szics, Dobrovolszki, Hadházi S., Fülöp L. (Juhos). Edző: Szala Ákos. G.: Czene, Bokor M., illetve Nagy Zs., Katona B. Jók: Avetiszjan, Ötvös, Puporka, ill. az egész csapat.

Kocsis János: – Hasonló mérkőzés volt, mint a múlt heti, megszereztük a vezetést, sokáig kézben is tartottuk az eredményt. Az egyenlítés után ismét sikerült gólt szereznünk, és le is zárhattuk volna az összecsapást, de sajnos nem sikerült. A támadás mellett védekezésben is hibáztunk, bízom benne, hogy a mostani hiányzóink visszatérnek, és fognak élni a lehetőséggel.

Szala Ákos: – A tavaszi szezon eddigi legjobb játékával szereztünk pontot a jó erőkből álló hazai csapat ellen. Kulturált, nagyon jó iramú mérkőzést játszottunk. A 20. perctől mezőnyben ellenfelünk fölé nőttünk, de eldőlhetett volna mindkét csapat javára a mérkőzés. Végre azt az arcát láttam a csapatomnak, amit ismerek és szeretek.

Termálfürdő FC Tiszaújváros – Törökszentmiklósi FC-Veteriner 2–1 (0–1)

Tiszaújváros, 150 néző. V.: Práth.

Termálfürdő FC Tiszaújváros: Galambvári – Bocsi (Molnár M.), Géringer L. (Tóth S.), Gelsi, Nagy P., Pap, Bussy (Erős), Vitelki (Benke), Lőrincz, Gottfried, Nagy D. Edző: Vitelki Zoltán.

Törökszentmiklós: Csáki – Lakatos, Tóth N., Gyürki, Katona, Orovecz (Perlaki), Héder (Kiss Cs.), Pataki, Kinyig (Rimóczi), Csúri, Gusztafik. Edző: Gergely Mátyás. G.: Nagy D. (2), ill. Pataki. Kiállítva: Gusztafik (93.). Jók: Nagy D., Nagy P., Vitelki, Gelsi, Lőrincz, ill. Csáki, Gyürki, Kinyig.

Vitelki Zoltán: – Nem kezdtük olyan hőfokon a mérkőzést, ahogy kellett volna, az ellenfél azt játszotta, amire készültünk, mégis lassabb volt a játékunk a kelleténél. A szív diadala volt, a srácok az utolsó pillanatig hittek a győzelemben. Nehezen tudtunk ilyen zárt védekezés ellen játszani. Gratulálok mindenkinek! Édesapám ma 83 éves, ezzel a győzelemmel szeretnék neki boldog szülinapot kívánni.

Gergely Mátyás: – A mérkőzésnek voltak komoly fordulópontjai, amikből a hazaiak jöttek ki jobban. Úgy érzem, hogy a játék képe alapján nem érdemeltünk vereséget. Sok sikert a hazaiaknak.

Eger SE – Hidasnémeti VSC 2–0 (0–0)

Eger, 200 néző. V.: Altorjay.

Eger: Fedinisinec (Varga) – Hadnagy, Valkay, Vajda, Nagy-Kolozsvári, Nagy G., Debreceni, Rébék, Juhász G., Hegedűs D. (Lencsés), Berki (Antal Zs.). Edző: Szekeres Adrián.

Hidasnémeti: Poleksic – Illés, Tóth K. (Magyar), Póti, Takács, Molnár M. (Tóth D.), Földi, Markovics, Holló (Gaal), Zsiga, Bartha (Menougong). Edző: Jozef Majoros. G.: Nagy-Kolozsvári, Nagy G. Jók: az egész csapat, ill. Póti, Holló, Zsiga.

Szekeres Adrián: – Tartottunk a Hidasnémetitől, mert jó futballistáik vannak, veszélyesek a pontrúgásaik, és vannak jó érkezőik, illetve gyors kontrákra játszanak. Ezeket a szituációkat meg tudtuk oldani, és türelmes játékunknak köszönhetően arattunk győzelmet.

Jozef Majoros: – Az első húsz percben kerestük önmagunkat, aztán kiegyenlített volt a játék. Hiába rúgtunk kapufát, rúgott gól nélkül nem tudunk nyerni.

AG Hajdúszoboszló – Diósgyőri VTK tartalék 4–1 (2–1)

Hajdúszoboszló, 300 néző. V.: Nagy A.

Hajdúszoboszló: Mészáros – Kis (Éles), Kónya (Domonkos), Lénárt (Drobina), Máté, Csiki, Szathmári (Szabó L.), Berdó, Vincze Á., Lukács Zs. (Karacs), Sütő. Edző: Csillag László.

DVTK tartalék: Borsos – Csáki, Mrva, Ivánka, Illés B. (Orosz), Benkő (Girdán), Tóth B. (Molnár R.), Korbély, Nagy Á. (Jónyer), Oláh B., Karika (Sós). Edző: Zsivoczky Gyula. G.: Máté (2), Kis, Lukács Zs., ill. Korbély (11-esből). Kiállítva: Csáki (88.). Jók: az egész csapat, ill. Mrva, Borsos.

Csillag László: – A múlt hetet szerettük volna kijavítani, ez sikerült. Jól kezdtük a meccs elejét, a srácok betartották azt, amit megbeszéltünk. Gyorsan vezetést szereztünk, lehetett látni, hogy a játékosok felnőttek a feladathoz. Csapatszinten ma jól teljesítettünk.

Zsivoczky Gyula: – A csapat egyáltalán nem valósította meg azt, amit kértem. Hosszú negatív spirálban vagyunk, amiből ki kell jönnünk, és ezt csak mi tudjuk megtenni. Úgy készültünk, hogy az első 10-15 percben kompaktak legyünk, ez nem jött be, két gólt szereztek a hazaiak. Az első félidő végére rendeztük a sorokat, az értékesített 11-es után felcsillant a remény, de a második fél­időben ismét hibákat követtünk el, amiket kihasznált a Szoboszló, így megérdemelten nyerte meg a mérkőzést.

Tiszafüredi VSE – Tállya KSE 1–0 (1–0)

Tiszafüred, 200 néző. V.: Horváth M.

Tiszafüred: Tajti B. – Háda, Mészáros N., Vincze, Illés, Mácsai (Skulka), Bódis (Tomola), Barzsó, Kertész (Barna V.), Szabó V. (Bojtos), Barna B. (Ábel). Vezetőedző: Dorcsák Zoltán.

Tállya: Tarr – Tóth Sz., Mező, Minczér (Árvai), Demkó, Kiss B., Motkó, Baranyai, Bihari, Bucsák (Tőkés), Kovács N. Vezetőedző: Lasztóczi Péter. G.: Mácsai. Jók: Barzsó, Mácsai, ill. az egész csapat.

Dorcsák Zoltán: – A szerencsésebb csapat nyert.

Lasztóczi Péter: – Gratulálok a csapatomnak, minden elismerésem a játékosoké. Az előzményeket ismerve kifejezetten kulturáltan, jól, egységesen futballoztunk. A játék képe alapján nem érdemeltünk vereséget. Sajnos, ma a játékvezető tett róla, hogy ne utazzunk haza egy ponttal, mert a büntető a 90. percben is büntető. Gratulálok az U19-es játékosaink bemutatkozásához.

KolorCity Kazincbarcika SC – Salgótarjáni BTC 3–0 (1–0)

Kazincbarcika, 300 néző. V.: Takács Á.

KBSC: Megyeri – Dvorschák, Ur, Székely (Szemere), Süttő, Nagy J., Szabó B., Sinanovic (Kristófi), Ádám F. (Pinyaskó), Kovács D. (Keményffy), Pálinkás (Márton). Edző: Varga Attila.

Salgótarján: Szalay – Érsek, Köböl, Szabó B., G. Bíró, Bakos (Sárközi), Nagy M. (Bata), Filkor (Kócsa), Csifó (Horváth M.), Boros (Constantino), Gazdag. Edző: Vízteleki János. G.: Ádám F., Pálinkás, Kristófi (11-esből). Jók: Dvorschák, Ur, Szabó B., Pálinkás, ill. G. Bíró, Gazdag.

Varga Attila: – Természetesen nagyon elégedett vagyok az eredménnyel, de úgy gondolom, játszhattunk volna jobban is. Olyan mérkőzésen vagyunk túl, amely papíron egyszerűnek tűnt, de nem volt az. Agresszíven futballozott az SBTC, nagyon megnehezítette a dolgunkat. Már több kemény csapattal is játszottunk, koncentráltnak kell maradnunk, ha nem is megy mindig jól a játék, nagyszerű volt látni, ahogy a játékosaink az egész meccsen motiváltak voltak.

Vízteleki János: – Az elején meglepett minket a Barcika azzal, hogy letámadott. Próbáltunk defenzívebb játékot játszani, úgy gondolom, ezt az első félidőben sikerült megvalósítani. A második félidőben kreatívabb játékosokat küldtem pályára, ami játékban tetszetősebb is volt, de kapura nem jelentettünk veszélyt.