Atlétika

2021.06.16. 14:30

Az U20-as és az U23-as atlétikai magyar bajnokság eredményei

Az elmúlt hét végén rendezték meg Miskolcon az U20-as és az U23-as atlétikai magyar bajnokságot, amelyen a helyi sportolók több érmet is szereztek.

Forrás: Illusztráció/Shutterstock

Fotó: Shutterstock

A Miskolci Sportiskola – DVTK által támogatott – versenyzője, Tóth Anna (U20, 100 m gát) 14.06 másodperccel nyerte meg előfutamát, amellyel bekerült a döntőbe. Tigyi József és Tóthné Szepesi Éva tanítványa a fináléban egyéni csúccsal, 13.72 mp.-cel győzött, amivel teljesítette a korosztályos világbajnoki szintet.

Az eredmények:

U20, fiúk

100 m: 4. Pintér Erik (Miskolci Sportiskola) 11.18 mp.

400 m: 12. Schein Péter (DVTK) 52.86 mp.

800 m: 6. Schein Péter (DVTK) 1:59.48 perc... 8. Ujhelyi Dániel Imre (Miskolci Sportiskola) 2:00.82 perc.

1500 m: 7. Ujhelyi Dániel Imre (Miskolci Sportiskola) 4:19.13 perc.

Távolugrás: 3. Pintér Erik (Miskolci Sportiskola) 668 cm... 7. Monoki Benjamin (Miskolci Sportiskola) 618 cm.

Hármasugrás: 1. Monoki Benjámin (Miskolci Sportiskola, edző: László István) 13,41 m.

U20, lányok

100 m gát: 1. Tóth Anna (Miskolci Sportiskola, edző: Tigyi József, Tóthné Szepesi Éva) 13.72 mp.

Hármasugrás: 1. Papp Dorina (Miskolci Sportiskola, edző: Tigyi József, Tóthné Szepesi Éva) 11.64 m.

5 km gyaloglás: 2. Molnár Boglárka (Miskolci Sportiskola) 29:55.62 perc.