Győzelmek és vereségek – a hétvége sportmérlege

Nem kedvezett a hétvége a Diósgyőrnek és Zsórynak. Nyert az MVLC és a Vegyész.

Véget ért a Diósgyőr veretlensége

A DVTK 1:2-re kikapott a Vitelki Zoltán irányította DVSC-től a labdarúgó NB I. 20. fordulójában.

Mezőkövesd Zsóry FC

Megverte a Fehérvár a Mezőkövesdet

A MOL Fehérvár FC, hátrányból fordítva, két távoli lövésből szerzett góllal 2-1 nyert a vendég Mezőkövesd ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 20. fordulójában.

Mezőkövesdi KC

A hajrában úszott el a három pont

Az Eger házigazdaként 27-27-es döntetlent játszott a Mezőkövesd csapatával a férfi kézilabda NB I. szombati játéknapján.

MVLC

Négygólos győzelmet aratott az MVLC

A Miskolc hazai medencéjében négy góllal jobbnak bizonyult az UVSE-nél a férfi vízilabda ob I. szombati játéknapján.

Vegyész RC Kazincbarcika

Jó blokkjátékkal három pont

Idegenben nyert bajnokit vasárnap este a kazincbarcikai férfi röplabdacsapat.

Röplabda

Női röplabda NB I. liga, alapszakasz, 15. forduló

DVTK-Fux – Gödöllői RC 3:1 (14, 18, -14, 17)

Miskolc, 200 néző. V.: Halász, Ujházi

DVTK-Fux: Sitku, Topor, Kiss E., Donaghy, Kovács E., Leidgeb. Csere: Dömsödi (liberó), Bertók (liberó), Szajkó, Tamás-Szabó, Egri, Sitkey. Szakmai igazgató: Toma Sándor

Toma Sándor: – Az első két szettben kézben tartottuk az irányítást, a harmadik játszmában hullámvölgybe kerültünk, saját magunknak megnehezítettük a

meccset. Aztán a negyedik szettben visszataláltunk a helyes útra, mi domináltunk, és megszereztük a győzelmet. Örülünk az újabb három pontnak, a meccs

tanulságait pedig majd igyekszünk hasznosítani.

Labdarúgás: futsal

Női futsal NB I., 14. forduló

Miskolci Vénusz – Agenta Girls Szekszárd 6–2 (0–1)

Miskolc, 100 néző. V.: Katona, Kátai

Miskolci Vénusz: Ádám – Galambvári, Kovács A., Molnár E., Bunda-Tóth. Csere: Visnyánszki, Tirpák, Berki, Gáspár. Edző: György Gábor

Miskolci gólszerzők: Bunda-Tóth (2), Kovács A., Molnár E., Berki, Gáspár.

György Gábor: – Az első harminc percet legközelebb nem játszanánk le, mi csak az utolsó tízre mennénk, ha lehet. Józsi bácsinak kell szólni, hogy idejében érkezzen meg az úthengerrel. Kicsit berozsdásodva kezdtük a meccset, nem működött a szívató, viszont a befejező tíz a helyén, rendben volt, akkor sikerült kiszolgálni a közönséget.

Kosárlabda

Női NB I./B Zöld csoport, 15. forduló:

Szegedi KE – Aluinvent-DVTK U23 48–69 (17–23, 7–20, 14–11, 10–15)

Szeged, 100 néző. V.: Simon, Komáromi

Aluinvent-DVTK U23: Kecskés (9), Szegeczki (13/3), Frindt (16), Vég-Dudás (7), Ocsenás (12). Csere: Tóth B. (-), Suhajda (-), Kababik (6), Nagy R. (6). Edző: Vaszi Ádám

Vaszi Ádám: – Örülök, hogy kemény, sportszerű meccset tudtunk játszani, mindenkinek igyekeztem megfelelő játékpercet biztosítani. A találkozó folyamán tudtuk gyakorolni azokat a taktikai elemeket, amiket a junior bajnokságban szeretnénk kipróbálni.

Férfi NB I./B Zöld csoport, 22. forduló:

Tiszaújvárosi Phoenix KK – Knipl Bonyhádi KSE 73–86 (21–16, 19–25, 9–17, 24–28)

Tiszaújváros, 100 néző. V.: Oláh, Bagi, Varga-Záray

Phoenix KK: Kiss B. (11), Szilasi (4), Kovács Z. (12/6), Lajsz (10), Pöstényi (15/3). Csere: Tóth V. (11), Molnár B. (7), Orliczki (2), Szabó N. (1), Taskó (-). Edző: Szendrey Zsombor

Szendrey Zsombor: – Mondhatom, hogy esélyünk csak az első negyedben volt. Lehetne azt is kihangsúlyozni, hogy 9 százalékos kinti dobómutatóval képtelenség mérkőzést nyerni, ráadásul hazai pályán. Miénk a gyűrű, a pálya, a közönség, de mi éreztük idegenben magunkat. Küzdöttünk, de nem volt sanszunk most ettől többre.

Labdarúgás: NB II.

Labdarúgó NB II., 23. forduló

Duna Aszfalt Tiszakécske LC – Kazincbarcikai SC 2–2 (1–0)

Tiszakécske, 450 néző. V.: Takács

Tiszakécske: Varga Á. – Erdélyi B., Csáki, Preklet, Farkas N. – Tóth B., Tölgyesi – Lukács D. (Gréczi G., 84.), Kirchner (Horváth A., 72.) Simon M. – Máté J. (Zádori, 63.). Vezetőedző: Virágh Ferenc

Kazincbarcika: Horváth L. – Iszák, Heil, Fótyik, Farkas A. – Toma, Németh T. (Géringer T., 46.) Krausz, Berki (Gábor, 46.) – Oldal (Hegedűs M., 76.), Kovác. Vezetőedző: Dzurják József

38. perc: A jobb oldalról Lukács D. játszott középre, ott Kirchner érkezett, és a rövid sarokba passzolta a labdát, 1–0.

46. perc: Középkezdésből felívelték a labdát a hazaiak, a jobb oldalon a vendégek mögé kerültek, egy beadás után Lukács D.-t találta meg a játékszer, akiről 3 méterről bepattant a labda a KBSC kapujába, 2–0.

77. perc: A tiszakécskei védelmet letámadták a barcikaiak, Hegedűs Kovácnak játszott, aki a kapus mellett a kapu közepébe helyezett, 2–1.

92. perc: Vendégszöglet után Toma a 16-osról visszaívelte a labdát, Krausz pedig kapásból, 10 méterről a hálóba lőtt, 2–2.

Jók: Lukács D., Preklet, Tóth B., ill. Toma, Krausz, Fótyik.

Virágh Ferenc: – Hetven percig azt történt a pályán, amit szerettünk volna. Szünetben felhívtam a játékosok figyelmét, hogy ne hibázzunk a védelemben, és egyszerűen játsszunk. Csalódott és mérges is vagyok egyszerre, mert adtunk egy pontot a Kazincbarcikának.

Dzurják József: – Az első hetven perc gyalázatos volt, az agresszív hazai csapat ellen gyáván és bután futballoztunk. Aztán nagy egyéni hiba kellett, hogy elinduljunk, és úgy játsszunk, ahogyan az első perctől kezdve kellett volna. Szerencsével mentettünk meg egy pontot.