Kosárlabda

2019.07.01. 11:00

Minimális vereség a törököktől

A magyar női kosárlabda-válogatott „felkészülési meccset” játszott a csütörtöki negyeddöntő előtt.

Határ (jobbra) mellett Zele nagy harcban a labdáért a vasárnapi meccsen

Forrás: MTI

Fotó: Czeglédi Zsolt

A csoportgyőztesként már negyeddöntős magyar válogatott tét nélküli mérkőzésen minimális különbséggel kikapott Törökországtól vasárnap a szerb–lett rendezésű női kosárlabda Európa-bajnokság harmadik fordulójában Nišben. A találkozóra mindkét csapat nyugodtan készülhetett, mivel Székely Norbert együttese két győzelemmel már megnyerte a C jelű kvartettet, míg a törökök két vereséggel már biztosan kiestek, így ők már csak a szép búcsúban reménykedhettek.

Studer

A csoportgyőztes és a sereghajtó vasárnapi találkozóját Studer Ágnes és Dubei Debóra triplája nyitotta meg, az előzetesen favoritnak tartott rivális a nyitónegyed derekára fordított. Az eddig kevesebb lehetőséghez jutott Kiss Virág, Horváth Bernadett és Pusztai Petra is magabiztosan meccsben tartotta az együttest, a második játékrész elején Lelik Réka hármasával 19–19 állt a nagy órán. A törökök hat és fél perc alatt csak 2 pontot hoztak össze, és mivel mindkét oldalon sok dobás maradt ki, a nagyszünetben 27–26-ra vezettek.

Térfélcsere után 11 pontra meglépett a rivális, Székely Norbert időkérése sem használt, majd Studer harmadik triplája visszahozta a magyar reményeket. A 47–41-es török vezetésről induló zárószakaszban csaknem három percen át 46–49-et mutatott az eredményjelző, Varga Zsófia kipontozódott, a holtpontról pedig a török gárda mozdult el, és nemsokára megint hét pont lett a különbség. A 208 centis Határ Bernadett egy látványos dobásblokkolás mellett fontos közeli duplákat ért el, Zele triplát szerzett, a hajrában viszont a büntetőzésből a törökök jöttek ki jobban.

Székely Norbert elsőként arról beszélt, hogy furcsa volt tét nélküli meccset vívni az Eb-n: „ez tulajdonképpen egy felkészülési meccs volt a számunkra, márpedig a hét Eb előtti felkészülési meccsünkből hatot elvesztettünk. Ezúttal több lehetőséget kaptak azok, akik korábban kevesebb időt voltak pályán, sok tapasztalattal gazdagodtunk és jó úton járunk. Remélem, hogy a következő két belgrádi mérkőzésünkből egyet megnyerünk” – jelentette ki a szakvezető, hozzátéve, a csütörtöki negyeddöntő lehet életük legfontosabb meccse.

A mieink a hétfői Nagy-Britannia–Montenegró nyolcaddöntős győztese ellen lépnek majd pályára.

Magyarország–Törökország 58–59 (14–19, 12–8, 15–20, 17–12)

Niš, 200 néző. V: Vojinovic (montenegrói), Csender (romániai), Holgado (spanyol).

Magyarország: STUDER Á. (11/9), Lelik (3/3), DUBEI (11/9), ZELE (11/6), HATÁR (15). Csere: Turner (–), Kiss V. (–), Pusztai (–), Horti (2), Horváth B. (3/3), Varga Zs. (2). Szövetségi kapitány: Székely Norbert.

Törökország: Alben (2), CAKIR (11), Köksal (7/3), CANITEZ (10/6), STOKES (11). Csere: Güclü (2), Cora (4), CAGLAR (8), Yalcin (–), Biglic (4), Topuz (–). Szövetségi kapitány: Celhun Yildizoglu.

Kipontozódott: Varga Zs. a 35., Cakir a 40., Zele a 40. percben.

A csoport másik meccsén: Olaszország–Szlovénia 75–57 (18–21, 18–11, 20–11, 19–14)