Helyi közélet

2014.12.09. 10:52

Küldjön hírt - Novemberi változatos programsorozat a Munkácsyban

Változatos programsorozat zárása volt a miskolci Munkácsy Mihály Általános Iskola projekthét „Összművészeti fesztiválja”.

Változatos programsorozat zárása volt a miskolci Munkácsy Mihály Általános Iskola projekthét „Összművészeti fesztiválja”. November elején mi, pedagógusok "Szakmai ötletbörze"-n vettünk részt, melynek vitaindítóját Dr. Almássyné Sós Zsuzsanna pszichológus tartotta "Motiváció, motiváltság" címmel. Alsó tagozatos tanulóinknak "Olvasási verseny" a felsősöknek "Helyesírási vetélkedő" volt ebben a hónapban."Nyílt nap"-unkon a szülők betekintést nyerhettek a pedagógiai munkába, "Digitális tábla használata a tanítási órákon és a napközi otthonban" című programunk keretében. Nagyszerű órákat láthattak, melyeket Kőváriné Gálos Erika, Leskó Angéla munkaközösség vezető, Homokiné Czövek Henrietta, Timkóné Wolf Zsuzsanna pedagógusok tartottak. "Itt van az ősz, itt van újra" őszi kiállításunkon a napközis csoportok munkáit mutattuk be. Változatos anyagfelhasználás (préselt levelek, virágok, textil, papír stb.) és kreativitás jellemezte a közösen készített alkotásokat. A kiállítás gyöngyszeme volt Gál Ágnes fiatalon elhunyt festőművész batik technikával készült őszi hangulatú képe. A hónap utolsó hetén iskolánk névadójára emlékeztünk a "Munkácsy projekthét"-tel. Az osztályok, napközis csoportok megismerkedtek Munkácsy Mihály életével és műveivel (, illetve bővítették eddigi ismereteiket), az osztályok életkorának és a tantárgyak jellegének megfelelően. Tablót készített minden osztály (3.-8. osztály), kvízt oldottak meg és kitöltötték a Munkácsy totót, keresztrejtvényt, festmény-puzzlét készítettek. Igazgatónő rendezvényt megnyitó beszéde után az "Ásító inas"- flashmobbal indult az első nap, az iskolaújság, a Mu MI Hírek" is megjelent változatos olvasnivalókkal Márton Attila felelős szerkesztő irányításával. Sportversenyeken, rajzversenyeken, közös francia táncon, hangszeres játékokon vehettek részt tanulóink. A hét folyamán az iskolarádió zenés műsorait hallgathatták, szoborjátékot játszhattak, illetve festő- vagy asztalos inasnak öltözhettek be, koszorúzni mehettek, vetélkedőkön vehettek részt "Munkácsy és kora", "Egészségvédelmi vetélkedő", "Népdaléneklési verseny", "Peonza bajnokság" versenyeken a gyerekek. Pénteken lehetőség nyílt közösen rajzolni, festeni a Bódvalenkéről érkező Esti Nórával, és Horváth János miskolci festőművésszel. A projekthét a tablók- és a versenyek, vetélkedők eredményhirdetésével zárult. Iskolánk igazgatója, Balogné Pálfi Gabriella örömét fejezte ki a változatos programok, a nagyszerű alkotások , versenyeredmények kapcsán. Minden gyermek és nevelő aktívan vett részt a projekhét programjain, melynek megtervezője és koordinálója Leskó Angéla, valamint a team tagjai: Hajdú Judit, Kulcsárné Sipos Julianna, Márton Attila pedagógusok voltak. A "Munkácsy projekthét" méltó záróakkordja az "Összművészeti fesztivál", melynek műsorában fellépett: iskolánk tanulóinak hangszeres bemutatója Baranyai Nóra és Péntek Tamás vezetésével, Esti Nóra és a bódvalenkei gyermekek zenekara, Horváth János festőművész és a Ly 16 zenekar, Orosz Sándor és citerazenekara, Orosz Sándor, Réz Tamás ,Péntek Tamás, Dozsnyák Péter zenekara, iskolánk néptáncosai Dozsnyákné Holló Emese pedagógus irányításával, a Romano Teathro Művészeti Társulat Horváth Zsolt vezetésével, tanítványunk, Ganyi Krisztofer szereplésével, Vihula Mihajlo gitárművész. A fesztivált táncház zárta. A versenyeket levezető pedagógusok: Hajdu Judit, Sóváriné Bartha Katalin, Bikszegi István, Márton Attila tanárok voltak. Az „Összművészeti fesztivál" szervezője, illetve egész héten az események tudósítója Szunyogh Szilvia tanárnő volt. A tanulók és az érdeklődők a Facebook-on követhették a programok megvalósulását. Úgy érzem nagyszerű művészeti élményben volt része diáknak, tanárnak egyaránt az egész hét folyamán. A hagyományt jövőre is folytatjuk, decemberben pedig várjuk a Mikulást és készülünk a karácsonyi ünnepekre.

Győrffy László Jánosné,

a Miskolci Herman Ottó Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola Munkácsy Mihály Általános és Alapfokú Művészeti Tagiskolájának pedagógusa

Fotók: Szunyogh Szilvia, Hadobásné Ványay Enikő, Kulcsárné Sípos Julianna, Márton Attila, Felföldi Istvánné, a projekthét video- és hangtechnikai munkatársa: Lorkó István informatikus.

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Ezek is érdekelhetik

Hírlevél feliratkozás
Ne maradjon le a boon.hu legfontosabb híreiről! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és mi naponta elküldjük Önnek a legfontosabb híreinket!

Rovatunkból ajánljuk

További hírek a témában