BOON-Sport-MKC

2016.09.11. 22:33

MKC: Szomszédvári csatavesztés odahaza

Mezőkövesd - A férfi kézilabda NB I 1. fordulójában szombaton hazai meccset vívott a Mezőkövesd az Eger ellen.

Mivel a két város nagyon közel van egymáshoz, a hevesi megyeszékhelyről is érkezett vagy 60–70 szurkoló a kövesdi csarnokba, akik így a hazai ultracsoporttal, a Magico Ultrasszal vívtak nagy hangpárbajt, melynek során dobok is bevetésre kerültek. Vukic góljára még Petro válaszolt a második perc közepén, de az ezt követő kilenc percben a hevesiek nem találták a házigazdák hatásos védekezésének ellenszerét.

Három, majd négy

A kövesdiek nagyon jól blokkoltak, lekövették a vendégek mozgásait, igaz, ez egyszer Vukicnak olyan jól sikerült, hogy derékból elindított dobását a tatamin a judósok is megirigyelték volna (persze, hogy kétperces büntetés járt érte). Selviasiuk ekkor (még) láthatóan jól gondolkodott együtt Grigorjevvel, és ekkor (még) Kiss R. sem volt bizonytalan, amikor oda kellett állnia a hétméteres elvégzéséhez. Mindent összevetve 7-2-ig, a 11. perc végéig semmilyen probléma nem mutatkozott az MKC oldalán. A látogatónak az egyik pluszt a házigazda új büntetőjére bejövő Repóth adta, aki magasra tett kezével hárította Kiss R. próbálkozását. Ehhez a visszaérkező Stochl is hozzátett egy védést, gólban pedig Dutra és Szabó P. faragott. Az időkérés annyi változást azért hozott, hogy lelassult az Eger lendülete, illetve hogy a 21. percben Radnic a 3, 43 másodperccel később Szepesi egy jól befejezett indítás révén a 4 gólos különbséget állította vissza (9-5). Aztán Repóth újfent 7 méterest hatástalanított, Stochl csak egy „sima” lövést, miközben Antl a szélről nem rontott és a volt kövesdi Lezák sem – amikor éppen üres volt a kövesdi kapu, mert a házigazda kiállítás miatt hálóőrét mezőnyemberre váltotta támadása során. A felvonás utolsó része az egrieké volt, akiktől Szabó P. 18 mp-cel a szünet előtt egyenlített.

Egálra kettős előnyben

A pihenőt követően Holló mutatkozott be két remek védéssel, míg a 34. percben ismét Lezák mozdult meg jól a jobb szélen, és ennek eredményeként a mérkőzés során először vezetett együttese (10-11). A 40. percben érzékeny veszteség érte az MKC-t, addigi egyik legjobbjuk, Vukic harmadszor is kétperces büntetést kapott, és ezzel a kizárás sorsára jutott. Ebben a periódusban az volt a forgatókönyv, hogy az Eger előnybe került, a Kövesd egyenlített, ám a hevesiek kétszer két találattal is megugrottak (16-18, 17-19). A támadásban kevéssé hatásos dél-borsodiaknak futniuk kellett az eredmény után, mialatt az óra is pörgött és Padla löketénél elúszni látszott a hajó (56. perc: 18-20). Azonban a játékvezetők gyors egymásutánban előbb Kiss G.-t, majd Bajorhegyit szórták ki 2 percre, így 1 perc 46 másodpercig kettős emberfórban kézilabdázhatott az MKC. Grigorjev és Lókodi ki is használta a kínálkozó alkalmat, amivel mintegy 2 és fél perccel a befejezés előtt újra nyílt lett a találkozó. Antl viszonyt nyugodt és pontos volt, aztán kövesdi szabálytalanság miatt visszakerült a labda az egriekhez, akik a hátralévő 24 másodpercet rutinosan kihúzták.

Mezőkövesdi KC – Eger SBS-Esterházy

20-21 (10-10)

Mezőkövesd, 650 néző. V: Bacs, Bóna.

Mezőkövesdi KC: Kovács J. - Vaskó (-), Grigorjev (4), Radnic (2), Selviasiuk (2), Vukic (4), Szepesi (3/1). Csere: Holló (kapus), Kovács B. (-), Kiss R. (3/1), Grünfelder (1), Trivkovic (-), Gulás (-), Nagy N. (-), Pordán (-), Lókodi (1). Vezetőedző: Molnár Ferenc.

Eger SBS–Esterházy: Stochl - Vancsics (-), Radojevic (1), Bajorhegyi (-), Petro (1), Dobó (3), Antl (5/2). Csere: Repóth (kapus), Szűcs (-), Kiss G. (-), Szabó P. (2), Dutra (3), Lezák (5), Kocsis (-), Padla (1), Menyhárt (-). Vezetőedző: Tóth Edmond.

Kiállítások: 14 perc + kizárás (Vukic), ill. 14 perc.

Hétméteresek: 4/2, ill. 4/2.

Molnár Ferenc: – Nagyon jól kaptuk el a mérkőzés ritmusát és 7-2-nél megnyugodtunk. A szünetben azt kérdeztem a játékosoktól, miért kell lehajtott fejjel menni a pályán, amikor mi vezetünk? A kézilabda gyors sportág, percek alatt bármi történhet, be is jött egy 8–10 perces rövidzárlat, amely alatt ziccereket hibáztunk. Az összpontosításunk hiánya hozta meg a két pontot a vendégeknek.

Tóth Edmond: – Mint mindig, ez a párharc most is kiegyenlített volt és csupán az utolsó pillanatokban dőlt el. Rosszul kezdtünk, nem tudom miért, de aztán vissza tudtunk jönni a meccsbe. A második félidőben a magunk javára fordítottuk a mérkőzést, ugyan hozzánk került a két pont, de gratulálok az ellenfélnek is.