szon-sportoldal

2010.04.18. 18:58

Skunzjak egyedül intézte el a Karászt – újra nyílt a bajnokság

<p>A labdarúgó Szi-Zo Sport megyei első osztály 23. fordulójában újra nyílt a bajnoki címért zajló versenyfutás. A listavezető Nagyhalász és a negyedik Nyírbátor között csupán egy pont a különbség. Említésre méltő, hogy a tiszabecsi Skunzjak négy góllal járult hozzá a Tiszabecs idegenbeli sikeréhez.</p>

Újfehértó–Záhony 2–1 (2–0)

Újfehértó, 150 néző, v.: Szabó I. Újfehértó: Imrő – Zsíros, Torda, Hogya, Ballai, Szabó I., Somogyi T. (Papp N.), Mándi L. (Balogh Cs.), Kiss T. (Szigeti), Ábrám (Majchrovics), Marozsán. Edző: Fogarasi Zoltán. Záhony: Babincsák – Árva B., Tóth N., Czvik, Tóth R., Semegi T. (Vincze Gy.), Nagy G. (Semegi J.), Fekete G., Onder P., Győri (Halász T.), Balogh S. Edző: Pokol László. Gyenge színvonalú. küzdelmes mérkőzésen a második félidőben a hazai csapat saját magának tette nehézzé a győzelmet. Gól: Hogya, Szabó I., illetve Halász T. Ifi: 4–1. (Tudósító: Kranyik istván)

Fogarasi Zoltán: – A mai mérkőzés legalább olyan nehéz volt, mint pénteken lehordani kézi erővel a srácoknak a pályánkról a vizet. Ez a győzelem csak papíron volt kötelező, a valóságban egy nagyon szervezett csapatot fektettünk két vállra helyzeteink és három kapufánk alapján úgy érzem, megérdemelten.

Pokol László: – A játék képe alapján a döntetlenre minimum rászolgáltunk, de ilyen a futball, a hazaiak jobban kihasználták az adódó lehetőségeiket.

Tiszavasvári–Nagyhalász 2–1 (1–1)

Tiszavasvári, 200 néző, v.: Ésik L. Tiszavasvári: Susánszki – Lajos T., Mátyási P., Kurucz T., Hegedűs I. (Tályai P.), Gál N., Reznek (Bodnár A.), Nábrádi L. (Kiss Z.), Nyisztor D., Brondics A. (Gyurján), Fazekas. Edző: Fecsku István. Nagyhalász: Szobonya G. – Vincze L., Szobonya P. (Orosz M., Balogh N.), Bárány T., Babják, Csombók Z., Farkas A. (Reszler Zs.), Kóder L., Fiumei, Ferenczi M., Kelemen R. Edző: Madalina György. Gólhelyzetei alapján megérdemelten nyert a hazai csapat a küzdelmes, jó iramú, játékvezetői szempontból nem könnyű mérkőzésen. Gól: Fazekas 2 (egyet 11-esből), illetve Csombók Z. Ifi: 10–0. (Tudósító: Hankó András)

László Zoltán szakosztályvezető: – A nagyhalásziak egy bíróval többen voltak, de nyertünk, mert jobban játszottunk.

Madalina György: – Hajdó Attila felé csak annyit, hogy a kézfogásunk és az egyezségünk a mai naptól már nem érvényes...

Rakamaz–Nyírcsaholy 0–1 (0–0)

Rakamaz, 200 néző, v.: Tordai. Rakamaz: Farkas L. – Szabó B., Galambosi Zs., Hensperger, Venczel I., Bodnár Cs., Debróczki, Gáspár L., Suskó Á. (Balogh R.), Riczu, Galambosi G. Edző: Veigli Géza. Nyírcsaholy: Oláh M. – Toma, Lung, Batízi G., Dragomir, Mocsár G., Valóczki (Petrohai M.), Tuturas, Szabó V. (Jéri), Botos S., Jónás P. (Bákonyi Gy.) Megbízott edző: Bákonyi György. Gyenge színvonalú mérkőzésen a jobban akaró vendégcsapat megérdemelten nyert. Gól: Mocsár G. Ifi: 6–3. (Tudósító: Goneth Béla)

Veigli Géza: – Bármennyire is meglepő a tetszetősen és stílusosan játszó vendégek nyertek.

Bákonyi György: – Minden idegenben szerezettg három pont nagyon fontos számunkra.

Szakoly–Mándok 0–1 (0–1)

Szakoly, 200 néző, v.: Sinka. Szakoly: Tóth K. – Turbucz, Újfalusi G., Boros Gy., Karasz G. (Kevert S.), Kevert K. (Balézs G.), Géczi P., Lucskai, Palaga, Madzin, Ványi. Játékos-edző: Boros Gyula. Mándok: Lippa – Karasz A., Szeles, Pásztor A., Szabó T., Matyi, Orosz Cs., Kalu, Szabó M. (Galambos, Péter Cs.), Ács G., Balázsi. Játékos-edző: Balázsi Attila. A szerencsésebb és a győzelmet jobban akaró csapat szerezte meg a három pontot. Gól: Matyi. Ifi: 2–3. (Tudósító: Tamás Csaba)

Boros Gyula: – Helyzetkihasználásunk ismét katasztrofális volt, mi a gólvonalról sem tudunk gólt szerezni, az ellenfelünk pedig egy kapuralövésből elvitte a három pontot.

Balázsi Attila: – Egyszer nekünk is lehet szerencsénk.

Nyírgyulaj–Volán-Sényő 3–0 (1–0)

Nyírgyulaj, 200 néző, v.: Csikós. Nyírgyulaj: Kecskés – Bécsi K., Franku Sz., Tóth F., Konyha, Kocsis Z., Baksa Cs. (Pápay), Kerecseny (Erdei L.), Huszti T. (Vonza), Pelyák, Horváth K. (Tanka L.). Edző: Lukács Tibor. Volán-Sényő: Virág Cs. – Kató Cs., Székely Z., Pljutyinszkij, Orosz T., Sándor L., Szanics P. (Török I.), Horváth M., Horváth G. (Szitai R.), Csajkó J., Mocsár Cs. (Toronyi G.). Játékos-edző: Rubóczki Tibor. A Tibor-napot kiheverve a hazai csapat megérdemelt győzelmet aratott. Gól: Horváth K., Pelyák, Huszti T. Ifi: 2–1. (Tudósító: Csoba Zsolt)

Lukács Tibor: – A második félidőben jól felfogásban erőteljes játékot nyújtottunk és megérdemelt győzelmet arattunk.

Rubóczki Tibor: – Megérdemelt hazai győzelem.

Nyírkarász–Tiszabecs 0–4 (0–1)

Nyírkarász, 150 néző, v.: Szíjjártó. Nyírkarász: Cseh B. – Dancs I., Liptai T., Szűcs B., Horváth J., Ponczók (Vajas), Kiss Z., Lakatos I., Liptai D., Böszörményi (Dajka L.), Gazdag. Edző: Dudás Zoltán. Tiszabecs: Gergely – Radács (Batfalschi), Nagy T., Rapos, Vakarcs, Varga Z. (Riskó), Bornemisza (Sándor M.), Rapjuk, Zámbó (Andrejcsák), Marinas (Fedor A.), Skunzjak. Edző: Szécsi Zoltán. Ezen a meccsen Skunzjak jóvoltából a vendégek könyörtelenül kihasználták a hazaiak hibáit, akik a becsei csatárral rúgattak három gólt. Gól: Skunzjak 4. Kiállítva: Fecsku I. (50. percben), Kiss Z. (90. perc), illetve Rapjuk (73. perc). Ifi: 13–0. (Tudósító: Dudás János)

Dudás Zoltán: – Az európai Dream-team ellen nem tudtuk felvenni a versenyt. Ráadásul játékosaim fegyelmezetlenek voltak a második félidőben.

Szécsi Zoltán: – Szerencsénk volt!

Nyírtelek–Fehérgyarmat 2–2 (0–1)

Nyírtelek, 175 néző, v.: Bendik G. Nyírtelek: Vadon D. – Mészáros A. (Kóka K.), Bodnár Cs., Kiss A., Dankó Z., Kucsrá T., Csernák I., Vékony, Szabó D. (Kóka Gy.), Trencsényi R., Sarkadi Sz . Edző: Vadon Lajos. Fehérgyarmat: Koncz T. – Jakkel, Callin, Marinica, Vlad (Máté G.), Országh Zs., Orosz Zs. (Igaz K.), Chifor, Merce, Toma, Sándor Gy. (Kovács A.). Edző: Czeglédi István. Az első félidő csapkodó játéka után a paprikás hangulató folytatásban nehezen, de kihajtották az egyik pontot a hazaiak. A két kihagyott tizenegyes két pontjába került a Gyarmatnak. Gól: Vékony, Bodnár Cs., illetve Chifor, Vlad. Ifi: 1–1. (Tudósító: Ladányi István)

Vadon Lajos: – Kíváló játékvezetés mellett egy „szimpatikus” csapat ellen a tavasz legjobb hozzáállásával akár nyerhettünk is volna.

Czeglédi István: – Itthagytunk két pontot!

Gyulaháza–Várda SE 0–3 (0–1)

Gyulaháza, 250 néző, v.: Homonai. Gyulaháza: Csobolya – Molnár G., Gáti Sz., Tóth G., Kapin M., Petró F., Deák Z., Bombera (Papp Á.), Bardi B. (Haga S.), Deák B., Éles I. Edző: Bardi Attila. Várda SE: Petranics – Krizán, Mező Á., Mándi A., Dallos, Szőllősi, Szabó Á., Rab, Lovas I., Oprea, Kovács L. Megbízott játékos-edző: Petranics Szergej. Elképzelés nélküli, kiábrándító hazai játék, a vendégek taktikus játékkal, tíz emberrel is megérdemelt győzelmet arattak. Gól: Rab 2 (egyet 11-esből),Lovas I. Kiállítva: Kovács L. (35. perc). Ifi: 1–4. (Tudósító: Bardi Béla)

Bardi Attila: – Gyengén, enerváltan játszottunk, ennek nem is lehetett más a vége, mint vereség.

Petranics Szergej: – Kitünő játékvezetés mellett taktikusan játszottunk, megérdemelten nyertünk. Seres Zsoltot visszavárjuk!

Dombrád–Nyírbátor 0–3 (0–0)

Dombrád, 120 néző, v.: Kocsis Zs. Dombrád: Timku – Oncsó M., Majoros I., Sebők I., Tilki M., Cipf, Harsányi M. (Bodzás A.), Somogyi Cs., Háda Sz., Csillik, Háda J. Megbízott játékos-edző: Majoros Imre. Nyírbátor: Tóth Sz. – Czerula, Kurucz Z.,Lengyel L. (Pálfi J.), Bíró Zs., Tóth T., Szarka I., Tóth B. (Székelyi N.), Pálvölgyi, Erdei Z., Kerekes M. Megbízott játékos-edző: Szegedi György. A kimaradt hazai helyzetek megbosszulták magukat, a dombrádi csapat vesszőfutása tovább tart. Gól: Tóth B., Tóth T., Székelyi N. Ifi: 0–1. (Tudósító: Révész József)

Majoros Imre: – A mai mérkőzésen abban múlt felül bennünket az ellenfél, hogy berúgták helyzeteiket, mi pedig nem.

Szegedi György: – A második félidei jó játékunkkal sikerült felőrölni a lelkesen, jól játszó hazai csapatot. Köszönöm Lőrincz Sándor bizalmát és a fiúk hozzáállását!