Vityáék nyertek, és sok sikert kívánt az ellenfél

Labdarúgás: NB III Keleti csoport, 28. forduló

Termálfürdő FC Tiszaújváros – Diósgyőri VTK tartalék 2-0 (0-0)

Tiszaújváros, 200 néző néző. V.: Szabó P.

Tiszaújváros: Herceg – Nagy G., Lehóczki, Gelsi, Vitelki B. (Molnár M.), Tóth S., Géringer L. (Tóth B.), Varjas L., Nagy D. (Páll), Boros (Erős), Valkay. Vezetőedző: Vitelki Zoltán.

DVTK tartalék: Bánhegyi – Illés, Radics, Mrva, Szűcs K., Bencsík (Oláh B.), Fekete (Leshinski), Ferencsik, Balázs P. (Hetyei), Balázsi, Benkő (Demeter). Vezetőedző: Vincze Richárd. G.: Tóth B., Molnár M. Jók: Lehóczki, Gelsi, Nagy G., ill. Illés, Szűcs K., Ferencsik, Balázsi.

Vitelki Zoltán: – Az első félidőben leginkább mezőnyben folyt a játék, néhány lehetőséggel mindkét oldalon. Nem pörögtünk olyan hőfokon, ahogy kellett volna, tompább volt a csapat. A második félidő már sokkal kiegyenlítettebb volt, jóval többször tudtunk kezdeményezni és eljutni az ellenfél kapujáig. Nagyon szép két gólt szereztünk. Végre sikerült elmozdulnunk a tabellán, de messze még a vége.

Vincze Richárd: – Az első félidőt végig irányítottuk, jól játszottunk, benyomtuk a hazaiakat, akik nagyon jól védekeztek. Tudtuk, hogy kevés lehetőségünk lesz ellenük, ezeket kellett volna berúgni. Volt is két nagy helyzetünk, de sajnos egyet sem sikerült értékesíteni. A második félidő kiegyenlítettebbé vált, igazi x-es meccs volt. A hazaiak egy nagyon szép találattal megszerezték a vezetést és ezután mi már csak futottunk az eredmény után. Gratulálok Vityáéknak, nagyon sok sikert kívánok nekik.

Körösladányi MSK – Putnok FC 4-2 (2-1)

Körösladány, 250 néző. V.: Takács Á.

Körösladány: Kertész – Wéber, Bakk, Farkas J. (Cservenák), Kisari, Zelenyánszki, Czirok (Szabó L.), Dócza, Talpalló, Burai (Csicsely), Malkócs (Papp Zs.). Vezetőedző: Ekker Attila.

Putnok FC: Nyirati – Gellén, Sághy (Juhos), Lőrincz (Fülöp), Nagy Zs., Buda, Arday, Nádimov (Szűcs Zs.), Vajda (Sipos), Dobrovolszki, Nemes. Vezetőedző: Szala Ákos. G.: Csicsely (2), Czirok, Farkas J., ill. Dobrovolszki (2 - mindkettőt 11-esből). Jók: az egész csapat, ill. senki.

Ekker Attila: – Eredményesen kezdtük a mérkőzést, viszont nagyon ,,pipa" voltam, amiért nem tudtuk ezt kezelni mentálisan sem én, sem a csapat. Az első félidő második felét meg kell tanulnunk kezelni. A második félidőben többet kezdtünk el foglalkozni a futballal és így sikerült megverni a szervezett, és jól felkészült vendégcsapatot.

Szala Ákos: – NB III-as szinten kiemelkedő színvonalú mérkőzésen vagyunk túl. A kapott góljainkat egyéni hibákból szerezte az ellenfél, és ez egy második helyezett csapattól nem elfogadható. Jól reagáltunk viszont a kétgólos hátrányra, és kevésen múlt, hogy már az első félidőben nem egalizáltunk. Amint ki tudtunk egyenlíteni, újra jött az egyéni hiba. Ezt azonnal le kell vetkőznünk, hogy a továbbiakban is jól tudjunk szerepelni. Az őszi szezonban el tudtam volna mondani, hogy 8 meccsenként ki lehet kapni egyszer, de most ezt nem így látom. Tény, jó színvonalat képviselt az ellenfél, de fókuszáltnak kell maradnunk, és nem lehet kényelmes senki azért, mert a nem dobogós hely már 9 pontra van.

A további eredmények: Kisvárda MG tartalék – Vasas FC tartalék 3-1 (0-0), Eger SE – Sényő-Carnifex FC  0-2 (0-1), FC Hatvan – Debreceni VSC tartalék 2-1 (1-1), Békéscsaba 1912 Előre tartalék – Füzesgyarmati SK 4-2 (1-0), Debreceni EAC – Jászberényi FC 5-0 (3-0), BVSC-Zugló – BKV Előre 4-0 (2-0), Aqua-General Hajdúszoboszló – Karcagi SE 0-2 (0-0), Pénzügyőr SE – Facultas-Tiszafüredi VSE (csütörtök, 16.00).

20. Békéscsaba tartalék 27 3 5 19 36-75 14

A Békéscsaba tartalék – Kisvárda MG tartalék mérkőzést április 5-én rendezik meg.