2015.12.07. 13:17

Újpest vs. DVTK - Valami volt, semmi nem lett

Miskolc - Nagyon akarta a három pontot a Diósgyőr, de a hajrában kapott gól miatt egy sem lett belőle.

Miskolc - Nagyon akarta a három pontot a Diósgyőr, de a hajrában kapott gól miatt egy sem lett belőle.A labdarúgó NB I 18. fordulójának nyitómeccsén, szombaton délután az Újpest FC vendége volt a Diósgyőri VTK együttese. A vendégek összeállítása, felállása tartogatott néhány meglepetést, például, hogy Eperjesi a csapatba került, jobb oldali védőnek, és innen Okuka, egy sorral előrébb „ugrott”, védekező középpályásnak, vagy, hogy baloldali védőként, ez előző meccsen kezdett és lecserélt Husic keretben sem volt, és ezen a poszton nem a korábban megfordult Nemes vagy Németh M. került a csapatba, hanem az eddig belső védőt játszott Tamás került ki erre a szélre, a védelem közepébe pedig Kovács G., vissza.

Az várható volt, hogy Barczi a kezdő tizenegyben lesz (mivel a meccs előtti napon megtartott sajtótájékoztatón jelen volt), idehelyezésével összefüggésben csak a kispadon jutott hely Bognárnak.

Jó iramban

Miután a mérkőzésen útjára indult a labda, úgy tűnt, hogy a Diósgyőr pörgött fel jobban a csatára, a fekete mezes vendégek nem hagyták, hogy ellenfelük domináljon, és komoly erőket mozgósítottak annak érdekében, hogy olyan nyomokat hagyjanak az ellenfélben, hogy ma csak ők kerekedhetnek felül. Persze ezt az Újpest sem hagy(hat)ta annyiban, így egy kifejezetten jó iramú mecc­s kezdett kibontakozni, ami a nézők, szurkolók számára élvezetes volt. A lelátókon a két tábor egyébként szintén nagyon odatette magát, és nem mindig csak a saját csapatukkal foglalkoztak, volt, amikor a másikat „dicsérték” olyan kifejezéseket használva, amelyeket ezeken a hasábokon – a jó ízlést szem előtt tartva – nem áll módunkban közre adni. A nagy csatában viszonylag kevés gólszerződési lehetőség adódott, az első, a 11. percben a diósgyőri Novothny előtt, de a ziccert nem sikerült értékesítenie, majd húsz minutával később, a túloldalon Diagne járt hasonlóan. A védekezése mindkét csapatnak jó volt, de egy rossz helyen elkövetett fault után, egy pontrúgásból a hazaiak vezetést szereztek (a 18 bajnoki közül ez volt a 13. meccs, amelyen hátrányba került a DVTK – ezek közül fordítani csak két alkalommal, a Diósgyőrben lejátszott Vasas és Újpest elleni bajnokikon tudott). Vagyis hiába játszott nagy akarással, fölényben a DVTK és birtokolta többet a labdát, a mérkőzés lényegi részét, a gólszerzést tekintve mégsem az történt, amit szeretett volt a borsodi együttes. Abban a játékrészben, amelyben a támadásépítések során „elkövetett” passzok száma meglehetősen kevés volt, mindkét oldalon.

A szünetben mindkét szakvezető változtatott csapatán, aztán a második félidő elején a hazaiak vezetőedzője még egy cserét kénytelen volt végrehajtani, sérülés miatt. Nem sokkal ezután megszerezte az egyenlítő gólt a Diósgyőr, amire nagyon is rászolgált, első félidei játékával. A meccsnull után az Újpest arculatváltáson esett keresztül, a hazai játékosok elkezdtek futballozni, elsősorban a középpályán tudtak a DVTK fölé kerekedni, és ezáltal nyomást kifejteni. Ebben az is szerepet játszott, hogy védekező középpályást csatárra cserélt Bekő edző, és ezáltal volt egy kis kavarodás a vendégegyüttesben, az egyéni feladatellátás terén. A vendégek akkor billentek helyre, a kb. húsz perces „elúszás” után, amikor Bognár is pályára került. A középpályás néhány jó indítása után már gólhelyzete is volt a DVTK-nak, és az utolsó negyedóra újra lüktető lett, mindkét gárda azon dolgozott, hogy megszerezze a győztes találatot. A jó színvonalú meccsen ez az Újpestnek sikerült, a szerencse Diagnével volt, aki a hajrában szerzett góllal eldöntötte a meccset.

Ezen az összecsapáson az derült ki, hogy az Újpest szinte semmivel nem jobb, mint a Diósgyőr, viszont a szinte szó és egy gól közé egyenlőségjelet lehet tenni. És sajnálni a DVTK-t. Azért, mert hiába dolgozott a meccs nagyobb részében jól a csapat, hiába játszottak nagy akarással, és a második bekapott gólig a győzelembe vetett nagy hittel, pont nélkül maradtak.

Ezzel a vereséggel az is eldőlt, hogy Bekő Balázs és csapata nem tudja teljesíteni az utolsó 5 fordulóra számukra előírt 8-9 pontos tervet, vagyis ez a vereség azt eredményezi majd, hogy a tavaszi szezonra való felkészülést nem a jelenlegi szakvezetővel kezdi a csapat. De addig még van hátra egy fontos bajnoki, a Békéscsaba elleni, december 12-i hazai mérkőzés, ami létfontosságú a DVTK számára. És ezen is olyan elszántsággal kellene játszani, mint az Újpest ellen, függetlenül attól, hogy egyéni szinten ki számára mit hoz a jövő, mert a viharsarkiak ellen már klubérdek, a bennmaradás elérése miatt kellenek a pontok.

Újpest FC – Diósgyőri VTK 2-1 (1-0)

Budapest, 2514 néző. V.: Pintér (Berettyán, Theodoros).

Újpest FC: Balajcza (6) – Nagy T. (6), Heris (6), Litauszki (6), Mohl (6) – Balogh B. (6), Sankovic (6) – Bardhi (7), K. Hazard (5), Balázs B. (5) – Diagne (6). Vezetőedző: Nebojsa Vignjevic.

Diósgyőri VTK: Rados (6) – Eperjesi (5), Lipták (6), Kovács G. (6), Tamás (6) – Okuka (6), Kitl (5) – Bacsa (6), Koman (5), Barczi (6) – Novothny (6). Vezetőedző: Bekő Balázs.

Csere: Tamás helyett Németh M. (6) a 46., Balázs B. helyett Andric (6) a 46., Balogh B. helyett Cseke (5) a 48., Kitl helyett Griffiths (6) a 61., Barczi helyett Bognár (-) a 75., K. Hazard helyett Sallói (-) a 80. percben.

Sárga lap: Novothny a 82. percben.

Gólszerző: Bardhi (1-0) a 33., Novothny (1-1) az 53., Diagne (2-1) a 88. percben.

Nebojsa Vignjevic: – Ez egy csodálatos nap, remek mérkőzéssel ajándékozta meg a szurkolókat a csapat. Mindegy volt, hogy milyen játékkal, a lényeg az volt, hogy nyerjünk, és ez sikerült. Remek mérkőzés volt, nagyon örülök, hogy megszereztük a győzelmet.

Bekő Balázs: – Sok mindent érdemeltünk, de vereséget nem. Nagyon jól játszottunk, a meccs elején ziccerünk volt, az első félidőben az Újpest egyszer lőtt kapura, és természetesen ebből gólt kaptunk. A második játékrészben sok mindent bevállaltunk, voltak lehetőségeink, de most sem jött össze, egy csipetnyi szerencsénk sem volt ebben a szezonban.

33. perc: Kitl szabálytalansága után a vendég kaputól 24 méterre, középről szabadrúgáshoz jutott az Újpest. Bardhi végezte el a pontrúgást, bombája a diósgyőri kapu jobb oldalában akadt meg, 1-0.

53. perc: Koman bal oldalról ívelt szabadrúgására a kaputól 7 méterre Novothny érkezett, aki a sűrűjéből a jobb alsó sarokba fejelt, 1-1.

88. perc: Diagne tört be a 16-oson belülre, Lipták nem tudta megállítani, Eperjesi bevetődése után is a hazai csatár előtt maradt a labda, aki 13 méterről a kapu bal oldalába lőtt, 2-1.