2014.02.01. 21:28

Ötödik lett a KEL-ben a DVTK

A tartalékos zágrábi euroligás csapatot magabiztosan győzte le a diósgyőri női kosárlabdacsapat.

A tartalékos zágrábi euroligás csapatot magabiztosan győzte le a diósgyőri női kosárlabdacsapat.A női kosárlabda Közép-Európa Liga 22. fordulójában szombaton este az Aluinvent-DVTK gárdája a WBC Novi Zagreb együttesét fogadta. Az a meccs előtti napokban kérdéses volt, hogy a záróforduló tulajdonképpen tét nélküli meccsét hogyan kezeli majd a horvát együttes, hiszen ők már korábban bejutottak a sorozat négyes döntőjébe, míg a Diósgyőrről hetekkel ezelőtt kiderült, hogy nekik ez nem jött össze. A meccs napján pedig választ kaptunk arra, hogy mit ér ez a találkozó a zágrábiaknak: a hét közben Euroliga meccset játszott horvát csapat a komplett kezdőötösét (Babkina, Komplet, Ivankovic, Dabovic, Ivezic) otthon hagyta, és csupán nyolc játékossal érkezett meg Miskolcra. Olyanokkal, akik a szerdai euroligás meccsen, nyolcan, összesen 31 percet töltöttek el a pályán...

Vagyis nagy izgalmakra nem lehetett számítani, a kezdés előtt biztosnak tűnt a hazai siker, és ennek szellemében kezdődött a találkozót (8-2). Az első negyed felénél úgy tűnt, hogy hamar meg lesz a tíz pont a csapatok között (14-6), de mivel a DVTK irányító poszton ,,kereste magát”, és a negyed második felében a védekezés sem úgy működött, ahogy kellett volna, a lelkes zágrábi perememberek tapadtak. A játékrész utolsó minutumjában ugyan meglett a kétszámjegyű különbség (22-12), de ezt Karcic faultos kosara hétre húzta vissza (22-15).

A második tíz percet sem kezdte nagy sebességgel a hazai gárda (24-20), de aztán elsősorban Czank távolijaival egy percen belül 9 pontra növelte előnyét a DVTK, majd erre reagálván a vendégek edzője időt kért a negyed közepén (31-22). Pár másodperccel később a meccs első cseréje is megtörtént a vendégeknél, Stojsavljevic állt be, Raven faultos kosara közepette. De ez sem segített a horvát csapaton, ugyanis a kezdeti lendületből a fáradásos forma felé forduló fiatal formáció játékába egyre több pontatlanság csúszott be, az eladott labdákból pedig a Diósgyőr építette tovább magát, előnyét (40-26).

Valami nagyon felbosszanthatta a vendégek edzőjét a szünetben, hiszen Ivankovic mester az öltözőből nem a csarnokba, a kispadhoz tért vissza, hanem inkább a kijárat felé vett az irányt, és a kinti friss levegőt választotta a meccs folytatása helyett. Így aztán nem láthatta, hogy játékosai szinte megtáltosodtak, magas fordulatszámon pörögve öt perc alatt a hazaiak nyakára hágtak (44-41). Viszont a negyedből hátralévő négy percben a piros-fehérek védekezése keményebb lett, és mert támadásban is sikerült néhány akciót pontosan befejezni, így az utolsó tíz percet tíz pontos fórral kezdhették (53-43).

A záró játékrészből valamivel több, mint három perc telt el, amikor hármas cserét hajtott végre López edző (55-45), de a vércsapolás után sem szállt el a Diósgyőr, kézen fogva húzta magával a zágrábikat, illetve a vendégek tisztességgel kapaszkodtak (62-53). A meccset összességében a végig vezető hazai együttes magabiztosan nyerte meg, és ezzel ötven százalékosra javította mérlegét a Közép-Európa Liga zárására.

Aluinvent-DVTK – WBC Novi Zagreb

68-55 (22-15, 18-11, 13-17, 15-12)

Miskolc, 600 néző. V.: Kapitány, Balogh Gy., Sallai.

Aluinvent-DVTK: Bukovszki (-), RAVEN (17), Sverrsidóttir (7), Jansone (10/3), Tobin (10). Csere: Bálint (5/3), Czank (5/3), Horváth B. (-), Szabó P. (6), Vincze (2), Dubei (6/3), Szabó B. (-). Vezetőedző: Miguel del Jesús López Alonsó.

WBC Novi Zagreb: Cigic (3/3), Juric (11), Dojkic (10/6), KARCIC (13/3), Semren (14). Csere: Stojsavljevic (4), Sarjanovic (-), Maric (-). Vezetőedző: Vladimir Ivankovic.

Miguel del Jesús López Alonsó: – A legfontosabb az volt, hogy tudtunk győzni, és hogy mindenki lehetőséget kapott, és az sem mellékes, hogy ezzel a sikerrel az ötödik helyen fejeztük be a Közép-Európa Ligát. Voltak ugyan hibák a meccsen, ezeket majd javítanunk kell.

Vladimir Ivankovic a harmadik negyedtől már nem ült a kispadon, és nyilatkozni sem akart a mérkőzés után.

Kosárlabda: Közép-Európa Liga

A 22. forduló eredményei: MBK Ruzomberok – Ceglédi EKK 100-32, Good Angels Kosice – UNIQA Euroleasing Sopron 69-77, SBK Samorín – Piestanské Cajky 54-75, PEAC-Pécs – SKBD Spisská Nová Ves 87-52.