2012.05.28. 13:17

Első magyar salakmotoros Csapatkupa sorozat: Már nem csak egy csapat motorozott

Miskolc - Bár a Bikák ezúttal sem nyertek, de azért ez más volt, mint az előző produkcióik.

Miskolc - Bár a Bikák ezúttal sem nyertek, de azért ez más volt, mint az előző produkcióik.Az első magyar salakmotoros Csapatkupa sorozat 4. fordulójában, szombaton délután a két meccs után még nyeretlen MPA System-Bikák együttese a Debrecen Autó-Tigrisek együttesét szerette volna legyőzni, megszorongatni. Előbbi nem, utóbbi részben sikerült.

Az eleje még szoros, és poros volt. Utóbbiról annyit, hogy a száraz időjárás miatt szállt a salak rendesen, így az első és második futam után is bent volt a locsolóautó. Előbb akár a tigrises Zetterströmöt is felébreszthették volna egy kis spricceléssel, mert utolsó lett az első futamban, és az ezt követő két menetével is nehéz lesz elszámolnia saját magával szemben, mert a 10. futamig egy harmadik hely volt a legjobb teljesítménye. Aztán a 11. körözés előtt gyalogosan kijött a depóból, majd a rajtnál taposgatta, igazgatta a salakot, nyilván zavarta az addigi kudarca. A ,,bejárása” jól sikerült, saját maga negyedik futamában nyerni tudott, és még egy harmadik hely után a 13. menetben is ő végzett az élen. Csapattársai közül a kamikaze Miesiac és honfitársa Kuciapa jó formában motorozott, illetve Tabaka – annak ellenére, hogy két rajtjánál is túlhúzta a gázt (egyszer kis híján hanyatt is esett) – remekül ment, sok értékes pontot szerzett, így ennek a hármasnak a jó teljesítménye elegendő volt ahhoz, hogy meccset nyerjenek a Tigrisek.

Bika bajok

A Bikáknál Monbergnek is voltak gödrei a nap folyamán, de ő azért négy futamban csak első lett a hét rajtolásából, és Trojanowskival sem volt gond. Talán csak a 6. futamot lehet rajta számon kérni, amikor taktikai csereként olyan mezőnyben ment, ahol a harmadik hely picit csalódás. Ebben a menetben szerezte meg a napi két második helye közül az egyik pontot érő helyezését Magosi. A Bikák egy szem magyarja ezúttal is a technikával küszködött, olyan versenyt vesztett el az élről, amit nem szokott, két alkalommal inkább az utolsó helyet sem érte el, mert a cél helyett a depóba poroszkált az utolsó helyről (úgy tűnik, hogy Magosinak nagyon kellene már egy rendes motor). Chrzanowski is nagy talány, két gyenge menete után a 7. futamban olyan versenyt nyert meg, amelyben Monberg, és Zetterström mellett a jól szereplő Kuciapa is indult. Ekkor azt lehetett gondolni a Bikák lengyeljéről, hogy na majd ezután, de innen már csak harmadik és egy negyedik helyre futotta tőle, vagyis a bizonyítványa ezúttal sem lett még közepes sem.

Mindent összevetve, az eddigi három csapatkupa meccs közül eddig ez volt a legszínvonalasabb, itt volt a legtöbb legszorosabb futam, de ezzel együtt is úgy tűnt, hogy a kecses Tigrisek csak játszanak a fújtató Bikákkal, hiszen amikor kellett, egy picit mindig előrébb szökkentek, nehogy utolérjék őket.

Debrecen Autó Tigrisek – MPA System Bikák

45 - 39

Miskolc, 800 néző. V.: Kappelmayer.

Debrecen Autó-Tigrisek: Miesiac 13 (3+2+2+3+2+1), Kuciapa 12 (3+3+2+2+2+k), Tabaka 10 (2+2+3+1+2+1), Zetterström 8 (1+0+0+3+1+3), Bencze 1 (1+0+0+0). Csapatvezető: dr. Senyei György.

MPA System-Bikák: Monberg 15 (1+3+1+3+1+3+3), Trojanowski 14 (2+3+1+1+2+3+2), Chrzanowski 6 (1+0+3+1+1+0), Magosi 4 (0+k+2+0+k+2), Gavenda 0 (0+k). Csapatvezető: Adorján Zoltán.

Megjegyzés: a ,,k” a futamból való kiesés, kizárást, kiállást jelenti.

Az 5. fordulóban, június 23-án, Interhandel-2000 Farkasok – Debrecen Autó Tigrisek mérkőzést rendeznek Miskolcon, a Népkertben.

Futamtábla: Tigrisek – Bikák 45-39

1. futam: 1. Miesiac (T), 2. Trojanowski (B), 3. Monberg (B), 4. Zetterström (T) – (3-3)

2. futam: 1. Kuciapa (T), 2. Tabaka (T), 3. Chrzanowski (B), 4. Magosi (B) – (8-4)

3. futam: 1. Trojanowski (B), 2. Miesiac (T), 3. Bencze (T), 4. Gavenda (B) – (11-7)

4. futam: 1. Monberg (B), 2. Tabaka (T), 3. Zetterström (T), nem ért célba: Magosi (B) – (14-10)

5. futam: 1. Kuciapa (T), 2. Miesiac (T) 3. Trojanowski (B), 4. Chrzanowski (B) – (19-11)

6. futam: 1. Tabaka (T), 2. Magosi (B), 3. Trojanowski (B, taktikai csere), 4. Bencze (T) – (22-14)

7. futam: 1. Chrzanowski (B), 2. Kuciapa (T), 3. Monberg (B), nem ért célba: Zetterström (T) – (24-18)

8. futam: 1. Miesiac (T), 2. Trojanowski (B), 3. Tabaka (T), 4. Magosi (B) – (28-20)

9. futam: 1. Monberg (B, taktikai csere), 2. Kuciapa (T), 3. Chrzanowski (B), 4. Bencze (T) – (30-24)

10. futam: 1. Trojanowski (B), 2. Kuciapa (T), 3. Monberg (B), 4. Bencze (T) – (32-28)

11. futam: 1. Zetterström (T), 2. Miesiac (T), 3. Chrzanowski (B), 4. Gavenda (B) – (37-29)

13. futam: 1. Zetterström (T), 2. Magosi (B), 3. Tabaka (T), 4. Chrzanowski (B) – (44-34)

14. futam: 1. Monberg (B), 2. Trojanowski (B), 3. Miesiac (T), nem ért célba: Kuciapa (T) – (45-39)

Miskolc - Az első magyar salakmotoros Csapatkupa sorozat 4. fordulójában Debrecen Autó-Tigrisek – MPA System-Bikák mérkőzést rendeztek szombaton 17.30-tól Miskolcon, a népkerti salakoválon. A viadalról élőben tudósítottunk a Borsod Online-on!