Kosárlabda: női Euroliga

2023.02.24. 10:53

Melege lett a címvédőnek

A női kosárlabda Euroliga B-csoportjának 13. fordulójában olyan eredmények születettek, amelyek érdekesé teszik a jövő heti utolsó kört.

A Basket Landes nyerni tudott Sopronban

Fotó: FIBA

Meglepetésre, a címvédő Sopron Basket hazai környezetben kapott ki az eddig szerény eredményeket produkált francia Basket Landestól, és ezzel kétségessé vált, hogy az első négy hely egyikén végez-e. Ha a soproniak a jövő héten nyerni tudnak a Schio vendégeként, akkor negyeddöntőt játszanak, ha kikapnak, és a spanyol Girona idegenben legyőzni a szintén spanyol Avenidát, akkor a magyar együttes számára befejeződik az idei sorozat.

A 13. fordulóban az is eldőlt, hogy DVTK-Hun-Therm nem lehet EL-negyeddöntős (az pedig már korábban, hogy a sorozatban érdekelt harmadik magyar együttes, az A-csoportban szereplő AKSC Szekszárd szintén nem juthat be a negyeddöntőbe).

A női kosárlabda Euroliga B-csoport, 13. fordulójának eredményei: DVTK-Hun-Therm – Perfumerias Avenida (spanyol) 61-70 (17-20, 20-23, 11-18, 13-9), Spar Girona (spanyol) – CBK Mersin Yenisehir Bld (török) 73-75 (18-22, 19-23, 15-11, 15-11, 6-8) – hosszabbítás után, Sopron Basket – Basket Landes (francia) 59-62 (17-17, 19-13, 16-17, 7-15), Kangoeroes Mechelen (belga) – Beretta Famila Schio (olasz) 73-74 (18-17, 17-23, 13-22, 25-12).

8. Kangoeroes Mechelen (belga)  13 2 11 894-1005 15

A csoport hátralévő mérkőzései, 14. forduló, március 1. (szerda), 17.00: CBK Mersin Yenisehir Bld – Kangoeroes Mechelen, 19.30: Beretta Famila Schio – Sopron Basket, 19.30: Basket Landes – DVTK-Hun-Therm, 20.30: Perfumerias Avenida – Spar Girona.