Jégkorong

2023.01.07. 08:32

Brassó következik

Erdélyi túrájának második mérkőzésén a címvédő otthonában játszott a DVTK Jegesmedvék hokicsapata és a hosszabbításban veszített.

Vezetőedzői értékelések

Tom Coolen: – Úgy gondolom, hogy ha beütöttük volna az emberelőnyeinket, akkor akár három góllal is nyerhettünk volna. De a miskolciak  szereztek gólt emberelőnyből. Két góllal vezettünk, de hagytuk, hogy visszajöjjenek. Örülök, hogy hosszabbításban sikerült győznünk. Mindenképp jobb csapat voltunk ma mint két héttel ezelőtt.

Tokaji Viktor: – Azt gondolom, hogy a tegnapi vereség az bennünk volt és úgy is kezdtük a meccset, egy kicsit indiszponáltak voltunk és el is húzott a Csíkszereda 2–0-ra. Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk itt. Ettől függetlenül utána felpörögtünk és a kezünkbe vettük az irányítást. Sikerült kiegyenlíteni 2–0-ról, följöttünk, és azt is mondhatnám, hogy a kezünkben volt a meccs. Az elfogadhatatlan, hogy öt a háromban kapura se tudunk lőni, pláne amikor ilyen fontos helyzet van. Az egy pont nagyon értékes, pláne itt Csíkszeredában. Ismétlem: ezen dolgoznunk kell, ezen a speciális egységen. A play-offba, vagy bárhova ahova tartunk, ott azért erre nagyon nagy szükség lesz, hogy ezeket a helyzeteinket kihasználjuk és egyébként meg rengeteg helyzetet dolgoztunk ki, azok is kihagyatlanul maradtak. Azt gondolom, hogy egy igazi hoki csemege volt itt Erdélyben, a közönség jól szórakozott. Gratulálok a csapatnak az egy ponthoz. Nyilván jobb lett volna a három, amit lerendezhettünk volna a rendes játékidőben.