A Kazincbarcika másod­osztályú gárdája két góllal győzött.

MI

Futbalett a kazincbarcikai mérkőzésen

Fotó: Ádám János

A labdarúgó NB II. 7. fordulójában vasárnap hazai pályán lépett pályára a KolorCity Kazincbarcika SC gárdája. A hazai esélyeket növelte az a tény, hogy a KBSC hosszú ideje nem kapott ki saját stadionjában, a mostani bajnokságban például mindhárom előző találkozóját hozta saját közönsége előtt, a Dorog (2–0), a Budafok (2–1), illetve a Kozármisleny (1–0) ellen. Varga Attila, a Barcika trénere azonban óvatosan fogalmazott a meccs előtt, veszélyes riválisnak titulálta a Csákvárt. Az előző héthez képest – amikor a KolorCity 1–0-ra kikapott Diósgyőrben – három helyen módosult az észak-borsodiak kezdőcsapata: sérülés miatt kimaradt Dvorschák, akit Szekszárdi igyekezett pótolni, előrébb, a középpályán, Szabó B. helyén Ádám F. kapott lehetőséget, míg a csatársorban Takács T. pozíciójában Kurdics­nak maradt a feladat, a látogató védőkkel való megharcolás. A mérkőzés kezdete előtt Szemere Balázst, a Kazincbarcika védőjét köszöntötték, aki 100. alkalommal húzta magára a kék-sárga mezt.

Kapitulálásra késztette

Az összecsapás első pár percében aktív KBSC-t láthattak a szurkolók, azonban Ur fejese, Ádám F. lövése és Kurdics próbálkozása sem okozott gondot a csákváriaknak. A 10. percet követően két sarokrúgást is elvégeztek a vendégek, az első után pontatlan volt a befejezés, a másodikat követően azonban Karacs fejelt pontosan, Megyeri I.-nek kellett hárítania bravúrral. Süttő és Murka ütközése miatt állt a játék, mindketten folytatták a meccset, kötéssel a fejükön. Pálinkás mutatta magát, agilis volt a barcikaiak játékosa, olyannyira, hogy a 28. percben Süttő szögletét követően ő volt a legjobb helyen, és a dunántúliak kapujába bólintott, 1–0. A félidő hajrájában aztán újra kapitulálásra késztette vendégét a Barcika: a 41. percben Süttő nagy bedobása Pálinkást találta meg a tizenhatoson belül, akit Karacs lerántott, Nazsa játékvezető pedig habozás nélkül a büntetőpontra mutatott. A tizenegyest Süttő nagy erővel vágta a léc alá, 2–0.

A második játékrészre a Csákvár volt kényszerben, nekik kellett volna olyan játékot mutatniuk, hogy az gólt vagy gólokat eredményezzen, és ezzel minimum pontot szerezzenek a KolorCity Arénában. Az 59. percben Gruber tévedett kicsit fejesénél, majd Gazdag V. lépett ki, viszont Megyeri I. ura volt a szituációnak. Barcikai oldalról Székely D. engedett el egy löketet, azonban a labda a kapu fölött hagyta el a játékteret. Bő 20 perccel a mérkőzés befejezése előtt a hazaiak szakvezetője hármat cserélt, úgy látta, kell a frissítés a pályára. Ebben a szakaszban sok helyzetet nem produkáltak a csapatok, ám a 80. percben Auerbachnak volt szüksége minden tudására, hogy Süttő szabadrúgását „kiszedje”. A ráadással együtt a még hátralévő 14 percben a Csákvár próbálkozgatott, Varga Attila még cserélt, a vendégekben nem volt átütő erő, így a Barcika győzött. A KBSC igazán büszke lehet hazai hibátlan mérlegére, ki lehet jelenteni, hogy aki a stadionjából pontokat akar elvinni az idén, annak igen magas színvonalon kell teljesítenie.

KolorCity Kazincbarcika SC vs. Aqvital FC Csákvár 2–0 (2–0)

Kazincbarcika, 500 néző. V.: Nazsa (Nagy V., Szabó D.)

KBSC: Megyeri I. G. – Szemere, Szekszárdi, Ur, Süttő – Heil, Csatári (Kállai Z., 67.) – Székely (Nagy J., 91.), Ádám F. (Takács T., 67.), Pálinkás (Székely K., 93.) – Kurdics (Hleba, 67.). Vezetőedző: Varga Attila.

Csákvár: Auerbach – Murka, Vaskó, Karacs, László (Baranyai, 81.) – Fejős (Kocsis D., 75.) – Gazdag V. (Janickij, 68.), Magyar Zs. (Torvund, 46.) – Tamás, Gruber, Baracskai (Körmendi, 46.). Edző: Tóth Balázs.

Sárga lap: Heil (69.), László (79.), Vaskó (89.).
Gólszerző: Pálinkás (28.), Süttő (42. – 11-esből).
Jók: Pálinkás, Süttő, Kurdics, Szekszárdi, ill. Vaskó, Gruber, Gazdag V.

Varga Attila: – Igyekeztünk az első perctől kezdve dominálni, és úgy érzem, hogy ez sikerült is. Büszke vagyok a csapatomra, mert a játékosok remek teljesítményt nyújtottak. Az első félidőben megszerzett kétgólos előnyt sikerült megőrizni, nem volt ok az izgalomra.

Tóth Balázs: – Az első 45 percben súlyos egyéni hibákat követtünk el, ezt ellenfelünk két góllal is büntette. A fordulást követően változtattunk, ennek eredménye is lett, hiszen fölényt harcoltunk ki, helyzeteket teremtettünk, de nagy tanulság számunka, hogy ezeket ki is kell használni, különben rendre pont nélkül maradunk.

A továbbiak

Soroksár SC – BFC Siófok 2–1 (1–0), Szentlőrinc – Credobus Mosonmagyaróvár 1–1 (0–1), MTK Budapest – HR-Rent Kozármisleny 6–1 (3–0), Pécsi MFC – Nyíregyháza Spartacus FC 0–0, FC Ajka – ETO FC Győr 0–1 (0–0), Tiszakécskei LC – Szombathelyi Haladás 2–0 (2–0), Dorogi FC – Budafoki MTE 0–0, Szeged-Csanád Grosics Akadémia – Békéscsaba 1912 Előre 3–3 (2–1), Gyirmót FC Győr – Diósgyőri VTK hétfő, 20.15