MOL Liga - Az alapszakaszgyőztes DVTK a Ferencvárossal találkozik a negyeddöntőben

Budapest - A címvédő és alapszakaszgyőztes DVTK Jegesmedvék együttese a Ferencvárossal mérkőzik meg a jégkorong MOL Liga negyeddöntőjében.

A liga keddi sajtótájékoztatóján jelentették be, hogy az első három helyen végzett csapat melyik ellenfelet választotta magának az 5-8. helyezettek közül. Ennek alapján a második MAC Budapest a Fehérvári Titánokkal, a harmadik Újpest a Dunaújvárosi Acélbikákkal, míg a negyedik Debrecen a román Corona Brasov együttesével találkozik a jövő kedden kezdődő negyeddöntős összecsapásokon. A párharcok négy nyert mérkőzésig tartanak.

Szőke Álmos, a MOL Liga elnöke elmondta, hogy az alapszakasz során a csapatok legtöbb pontot elért játékosa arany sisakot, míg a legtöbb gólt szerzett jégkorongozója ún. top scorer mezt fog viselni minden meccsen a rájátszásban.