szon-sportoldal

2013.01.22. 13:38

Fucsovics: Túlságosan is makacs a combsérülés

Tenisz - A jó formában versenyző Fucsovics Márton közel volt első tornagyőzelméhez, az újabb versenyen kérdéses az indulása. A szeptemberi torontói viadal után vasárnap a franciaországi Bagnoles De L’Orne-ban játszotta profi karrierje második egyesbeli döntőjét Fucsovics Márton (441. a világranglistán). Azon most már kár filozofálni, hogy „mi lett volna, ha?”, de tény, a nyíregyházi teniszező sérülten vállalta a német Tim Puetz (427.) elleni finálét.

Marci még az elődöntőben, 7:5, 5:3-as vezetésnél szenvedett combizomhúzódást a bal lábában, ami azért érintette érzékenyen, mert az adogatásoknál éppen a bal a támasztó és az ugró lába. Az utolsó gémet így is sikerült megnyernie, ám hiába kezelték a finálé előtt a sérült testrészt, az nem jött helyre teljesen. Ennek is szerepe volt a simán elbukott első játszmában (6:0, ami az új esztendőben Fucsovics első elvesztett szettje volt), a másodikban pedig 4:1-nél feladta a nyíregyházi legény a sérülés miatt kilátástalanná váló küzdelmet.

Ezen a héten már a szintén franciaországi Bressuire-ban van jelenése Fucsovics Mártonnak, ahol újabb 10 ezer dollár összdíjazású ITF-future-verseny várna rá. Az ezúttal kemény pályás viadalnak már elkészült a sorsolása: az első fordulóban Marci ellenfele az előző versenyen az elődöntőben általa legyőzött francia German Gigounon (422.) lesz, vagyis az a teniszező, aki ellen játszva elszenvedte a makacs sérülést. A találkozót szerdára írták ki, ám Marci lábának sokat kell javulnia ahhoz, hogy ki tudjon állni a mérkőzésen. Amúgy a 2010-es junior wimbledoni bajnok sorsolása nem túl szerencsés, hiszen a második kanyarban a verseny első kiemeltje, a belga Yannick Mertens (197.) vár rá – már amennyiben szerdán pályára tud lépni, és legyőzi a szombaton már felülmúlt franciát.

Marci akaraterejét és elszántságát mindenesetre a francia ISP Tennis Academy edzője méltányolta, mondván igazi profi mentalitásra vall a részéről, hogy sérülten is vállalta a múlt heti döntőt. Mások szimpátiáját is elnyerte a nyíregyházi teniszező: 2000 kilométerre a szülővárosától személyre szóló transzparensekkel szurkoltak neki. Kár, hogy a sérülés közbeszólt, és nem a tornagyőztesnek címezhették a fiatalok a biztatást.