2013.11.20. 23:42

A DVTK levajazta a németeket

Miskolc - Német ellenfelét is legyőzte az Európa Kupában az Aluinvent-DVTK női kosárlabdacsapata.

Miskolc - Német ellenfelét is legyőzte az Európa Kupában az Aluinvent-DVTK női kosárlabdacsapata.A női kosárlabda Európa Kupa E-csoportjának 3. fordulójában, szerdán este a miskolci városi sportcsarnokban az Aluinvent-DVTK együttese a német TSV 1880 Wasserburg csapatát fogadta. A nézőszám ugyan emelkedett a múlt heti, belga Lotto Young Cats elleni meccshez képest, de a telt ház táblát még nem kellett elővenni és kiakasztani a csarnok ajtajára.

A meccs Sten kosarával indult, erre Bálint válaszolt, majd Jansone tartott tripla bemutatót (8-4). Úgy tűnt, hogy a Diósgyőr védekezésével nincs baj, a lepattanókat szorgalmasan szedték Tobinék, de támadásban hiányzott a sebesség, és a pontok nem nagyon akartak gyarapodni. Mindkét oldalon cserékkel próbáltak változtatni az edzők, előbb a német tréner küldött be kettőt egyszerre, majd Peresztegi Nagy Ákos. Ebből a vendégek jöttek ki jobban (12-11), aztán a Diósgyőr gyorsan négy pontot szerzett, hogy azért legyen megfelelő távolság (16-11).

A második negyedet Raven egy triplával kezdte (19-11), de ezzel percekre el is lőtte magát a hazai együttes. A fehér mezesek támadásban rengeteg hibát elkövettek, rossz passzok, pontatlan dobások jellemezték a játékukat, a darálós német együttes pedig a hazaik nyakára ,,húzott” (19-18), majd a 15. percben Sten trojkájával egyenlített (21-21). Egy minutával később Sverrisdottir büntijeivel 5 perc hallgatás után szerzett ponto(ka)t a DVTK. Csakhogy a hazaiak támadásban még mindig halványak voltak, a 18. perc eseménye nagyon kifejező volt: ekkor fél percen belül hat dobási kísérletük is kimaradt, a végén Sverrisdottir még a ziccert is elhibázta, de végül csak begyűrte a labdát a gyűrűbe az ,,ezredik” támadólepattanó összeszedése után (29-23). A félidő vége előtt az okoz bonyodalmat, hogy amikor 5 másodperc volt hátra és a DVTK támadhatott, hiába szereztek kosarat a hazaiak, az órát elfelejtette elindítani az időmérő, így nem lett meg a közte tíz, helyette újra kellett indítani a támadást, ami másodszorra már nem lett eredményes (33-25).

A 22. percben Tobin faultos kosarával lett meg a 10 pontos fór (36-26), amit az amerikai center tovább növelt, majd amikor egy újabb gyors hazai akció végén Sverrisdottir is betalált, német időkérés következett (40-26). Ekkoriban már sok szép dolgot csináltak a hazaiak, de a remek asszisztok után sem mentek be a ziccerek, többnyire izzadtságszagú, munkás kosarakat szereztek a piros-fehérek (44-28). A folytatásban egyre több játékost vont be a rotációba a hazaiak edzője, és a két csapat közötti különbséget így is tartani tudták (54-39).

A záró negyed előtt már csak az volt a kérdés, hogy mennyi lesz a végén a különbség, aminek ugye a csoportból való továbbjutás kiharcolásában még lehet jelentősége (már ha azonos pontszámmal zár a két csapat a 6. forduló végén). A vajas cég logójával szaladgáló német gárda 60-41 után szépített (60-45), ám a 37. percben Raven büntetőivel húszas lett a DVTK előnye (67-47). A meccs végére ebből valamennyit ,,leharapott” a Wasserburg, de azért ezen a napon elég egyértelmű volt, hogy melyik a jobb csapat.

Aluinvent-DVTK – TSV 1880 Wasserburg

69-53 (16-11, 17-14, 21-14, 15-14)

Miskolc, 1000 néző. V.: Maliszewski (lengyel), Lukes (cseh), Ekti (török).

Aluinvent-DVTK: CZANK (7), RAVEN (13/3), Bálint (7/3), JANSONE (14/6), TOBIN (11). Csere: Sverrisdottir (14), Horváth B. (-), Dubei (-), Bukovszki (-), Szabó P. (3). Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

TSV 1880 Wasserburg: Barnert (3/3), Breitreiner (5/3), Brunckhorst (4), STEN (8/3), Cannon (13). Csere: JELTEMA (12/3), Wagner (7), Thoresen (1), Dover (-). Vezetőedző: Bastian Wernthaler.

Peresztegi Nagy Ákos: – Nagyon sokat kellett dolgoznunk támadásban a Wasserburg agresszív védőjátékával szemben. Nagy energiákat emésztett ez fel, de amikor ennek a játéknak a nyitját megtaláltunk, védekezésben, a védekezés váltásaink eredményesek voltak, ezzel sok hibára tudtuk késztetni az ellenfelünket.

Bastian Wernthaler: – Gratulálok a Miskolcnak a győzelemhez, ezen a napon jobbak voltak. Harcoltunk, de magasságbeli hátrányban voltunk, ráadásul egy sérülés miatt nem teljes csapattal játszottunk, ennek ellenére elégedett vagyok a játékosaim küzdeni akarásával.

Az EK E-csoport állása

1. Basket Landes 3 3 - 228-170 6

2. Aluinvent-DVTK 3 2 1 246-203 5

3. TSV 1880 Wasserburg 3 1 2 177-193 4

4. Lotto Young Cats 3 - 3 187-272 3A 3. forduló másik mérkőzésén: Basket Landes – Lotto Young Cats 87-54 (26-16, 21-14, 21-12, 19-12).