2013.03.17. 22:39

WF-DVTK: Nagy győzelem, nagy siker

Izgalmas csatában, a végjátékban lépett előre, a harmadik helyre a Work Force-DVTK.

Izgalmas csatában, a végjátékban lépett előre, a harmadik helyre a Work Force-DVTK.A női kosárlabda magyar-szlovák középszakasz 8., azaz zárófordulójában nem mindennapi előzmények vezették fel a Piešanské Cajky – Work Force-DVTK meccset. A találkozó tétje a Diósgyőr számára az volt, hogy egy esetleges győzelemmel előre léphet a tabellán, megelőzheti riválisát, a PEAC-Pécset, és ezzel kedvezőbb helyzetbe kerülhet a rájátszásban. Persze ehhez a pöstényi győzelem mellett még szükségeltetett az is, hogy a pécsiek vérezzenek el vasárnap este Somorján (ők is az eredetihez képest egy nappal később játszottak, a DVTK halasztásával megegyező ok miatt, és mindkét csapat meccse egy időben kezdődött).

Bár a diósgyőriek az első perctől forró dróton voltak a somorjai helyszínnel, és folyamatosan tájékoztatást kaptak arról, hogy miként állnak a pécsiek, ezeket az információkat nem osztották meg a játékosokkal, erről csak a technikai vezető és a szakvezető tudott. Utóbbi, mármint Peresztegi Nagy Ákos csak a győzelemre koncentrált és ezt várta el játékosaitól is, mert enélkül kár is lett volna figyelni a pécsiek meccsére. Sajnos, a DVTK ezen a napon nem számíthatott egyik legjobbjára, ugyanis Raven derékbántalmai miatt nem tudta vállalni a játékot, és útra sem kelt a csapattal.

A találkozó elején még a hazai csapat vezetett (5-0), de aztán a DVTK diktálta a tempót (5-6, 11-16), és motiváltabb játékosai nem érdemtelenül szereztek előnyt a második negyedre (18-24). Minden piros-fehér mezes remekül küzdött, és már ekkor is előfordult, hogy a játékvezetők hibáit is „kompenzálniuk” kellett. A második tíz percben az addig is jól teljesítő Sanfordhoz Skoric és Fürtös is csatlakozott, a 18. percben 29-37-nél hazai időkérés következett, de ez sem igazán használt.

A legjobb periódus

A meccs legjobb periódusát a térfélcsere után produkálta a Diósgyőr, 5 percen át pontot sem kaptak, miközben folyamatosan gyártották a remek támadásokat. Ebben ez etapban olyan előnyre tett szert a DVTK, ami eltékozolhatatlannak tűnt (32-49). Csakhogy a játékvezetők ezt követően befújták Sanfordnak és Bukovszkinak is a negyedik faultját, ami miatt pihentetni kényszerült őket Peresztegi edző. Ekkor egy picit szétesővé vált a DVTK játéka, az ellenfél pedig elkezdett felkapaszkodni, és a negyedik negyedre két pontra jöttek fel (53-55).

Bár ezt követően koncentrált játékával sokáig egy lépéssel mindig előrébb tartott a DVTK, a 35. percben csak sikerült egyenlítenie a hazai együttesnek (60-60). Az idegek csatája zajlott ekkoriban, miközben tudható volt, hogy a PEAC aligha nyer Somorján. Hol a pöstényiek (68-66), hol a Diósgyőr állt jobban (68-70), de a rendes játékidő végül döntetlennel zárult.

Jöhetett a hosszabbítás, amelyben 76-75-re még a szlovák csapat vezetett, de aztán Szabó P. duplájával ismét a piros-fehérek jutottak előnyhöz, és a faultokkal tűzdelt végjátékot jobban bírták. Az utolsó két percben pontot sem kaptak, és hősies küzdelemben megnyerték ezt a rendkívül fontos összecsapást. És mivel a PEAC kikapott, így sikerült a tabellán előbbre lépniük.

Ez az óriási siker egyben azt is jelenti, hogy a Diósgyőr a negyeddöntőben a könnyebb ágra került, vagyis a hatodik helyen zárt egerszegi gárda ellen kell küzdenie, és ha ezt a csatát sikerrel veszi, akkor nem a veretlen, a bajnokság megnyerésének toronymagas esélyesével, a Sopronnal kell játszani a döntőbe jutásért, hanem a szezon közben több botlást is elkövetett Győr ellen.

Pieštanské Cajky – Work Force-DVTK 76-83 (18-24, 14-15, 21-16, 17-15, 6-13) - hosszabbítás után

Pöstény, 300 néző. V.: Zenik, Sramko, Turcin.

Piestanske Cajky: Simon (18/6), Bartanusova (-), Palenikova (6), Zentkova (-), Krc-Turbova (28/6). Csere: Pilatova (3/3), Malinkova (7/3), Polcarova (-), Felixova (2), SHELLS (12). Edző: Martin Pospsil.

Work Force-DVTK: Bukovszki (4/3), Dubei (1), SKORIC (20), Bozóki (12/3), SANFORD (20). Csere: FÜRTÖS (17/9), Szabó P. (7), Reiner (2). Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Kipontozódott: Bartanusova a 39., Bukovszki a 43., Bozóki a 43., Sanford a 44., Shells a 45., Palenikova a 45. percben.

Martin Pospsil: – Az ellenfél 17 pontos vezetése után döntetlenre hoztuk a meccset a rendes játékidő végére, de sajnos, a hosszabbításban már hiányzott egy kicsi plusz.

Peresztegi Nagy Ákos: – Nagyon nehéz meccset sikerült megnyerni Raven nélkül. Aki pályára lépett, az hozzá tudott tenni ehhez a mérkőzéshez. Nagyon nagy siker az, hogy a harmadik helyről kezdhetjük a rájátszást!

8. Pieštanské Cajky 14 3 11 836-1006 17

A 8. forduló további mérkőzései: ŠBK Šamorín – PEAC-Pécs 87-75, HAT-AGRO UNI Győr – MBK Ružomberok 62-74.

Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény rangsorol.

A magyar-szlovák sorozat májusi Final Fourjába jutott a két-két legjobb eredményt elért szlovák és magyar együttes, a Good Angels Kosice, az MBK Ružomberok, az UNIQA Euroleasing Sopron és a HAT-AGRO UNI Győr.