2012.06.19. 09:23

EURO-2012 - Csoportelsőként jutottak tovább a címvédő spanyolok

Gdansk, 2012. június 18., hétfő (MTI) - A címvédő spanyol labdarúgó-válogatott a csereként beálló Jesus Navas 88. percben szerzett góljával 1-0-ra nyert a horvát csapat ellen az ukrán-lengyel közös rendezésű Európa-bajnokság C csoportjának hétfői zárófordulójában, ezzel az első helyen jutott a negyeddöntőbe.

A spanyolok szombaton Donyeckben lépnek pályára a D csoport 2. helyezettje ellen, abban a kvartettben még a francia, az angol és az ukrán csapat versenyez kedd este a továbbjutó helyekért.

A horvátok a vereséggel kiestek.

Eredmény:

C csoport, 3. forduló:

Spanyolország-Horvátország 1-0 (0-0)

Gdansk, 36 ezer néző, v.: Wolfgang Stark (német)

gólszerző: Navas (88.)

sárga lap: Corluka (27.), Srna (44.), Strinic (53.), Mandzukic (90.), Jelavic (90.)

Spanyolország: Casillas - Arbeloa, Ramos, Piqué, Jordi Alba - Xavi (Negredo, 90.), Busquets, Xabi Alonso - David Silva (Fabregás, 73.), Iniesta - Torres (Navas, 60.)

Horvátország: Pletikosa - Vida (Jelavic, 66.), Corluka, Schildenfeld, Strinic - Rakitic, Vukojevic (Eduardo, 81.) - Srna, Modric, Pranjic (Perisic, 66.) - Mandzukic

II. félidő:

88. perc: Fabregás mesterien emelte be a labdát a leshatárról kilépő Iniestának, ő rendkívül önzetlenül Navashoz passzolt, a cserejátékosnak pedig már csak az üres kapuba kellett továbbítania (1-0).

A világbajnok spanyolok szokásukhoz híven nagy mezőnyfölényben futballoztak az első félidőben, ám a védekező felfogásban pályára lépő horvátok miatt nem alakultak ki komoly lehetőségek.

A fordulás után a horvátok - vélhetően tudatában annak, hogy a másik mérkőzésen az olaszok vezettek az írek ellen - megpróbáltak többet támadni, és Rakitic révén a találkozó legnagyobb helyzetét hibázták el. Slaven Bilic mindent egy lapra feltéve Perisic és Jelavic személyében két támadóját is a pályára küldte, de ez nem vezetett eredményre. A spanyolok sem dúskáltak a helyzetekben, ám Fabregás zseniális indítása és Iniesta önzetlensége eldöntötte a három pont sorsát.