Jégkorong: DVTK Jegesmedvék

2023.02.21. 11:51

A harmadikon jöhet a második siker

Szerdán folytatódik a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének egyik legérdekesebb párharca.

Fotó: Ádám János

A DVTK Jegesmedvék és az FTC-Telekom közötti küzdelem két mérkőzés után 1–1-re áll és a váltott lovak szerinti kiírás alapján a felek szerdán és csütörtökön a fővárosiak otthonában, a Budán lévő Tüskecsarnokban 18 óra 30 perctől csapnak össze.

Ritó László: kulcscsonttörés

A piros-fehérek vereségével végződött vasárnap esti találkozón ráadásul „visszanyalt a fagylalt”. Ritó László egy palánk melletti ütközést követően vállsérülést szenvedett és az ügyeletes egészségügyi személyzet nyomban látta, hogy nagy baj van. A saját nevelésű csatárt beszállították a kórházba, ahol műtétet igénylő kulcscsonttörést állapítottak meg nála, így a sportoló ebben a szezonban már nem léphet jégre. Viszont öröm az ürömben, hogy a Maciknál más sérült nincs, Ritó elárvult helyét pedig a negyedik sorban várhatóan egy fiatal támadó tölti majd be.

Szombaton kora délután

A továbbjutó gárda, mint ismeretes, az lesz, amelyik négyszer is a másik társaság fölé kerekedik. Ennek következtében az már biztos, hogy szombaton szükség lesz az ötödik találkozóra is. Ennek kezdési időpontja hétfőn estig ismeretlen volt, aztán felszállt a füst. Mivel az egyik televíziós társaság közvetíti a hatvan, vagy akár még sokkal több perces játékidejű összecsapást, ezért a február 25-i küzdelmet 14 óra 5 perckor kezdik. Van még egy további kérdőjel: amennyiben lesz hetedik fellépés, akkor március 1-én, szerdán ugyancsak a tévé kívánalmának megfelelő lesz a korongejtés – ha megvalósul a sugárzás. A teljesen kiegyenlített erőviszonyok ismeretében pillanatnyilag az tűnik valószínűnek, hogy ezen a héten egyik csapat sem nyer zsinórban hármat, így valószínűsíthető a február 27-i, Budapestre tervezett egymásnak feszülés is.

Így látja a mester

– Most 1–1 az állás, nekünk a Tüskecsarnokból legalább egy, de inkább két meccset el kell hoznunk – mondta Tokaji Viktor, a diósgyőriek vezetőedzője még vasárnap este, majd kedden délelőtt ezekkel a szavakkal toldotta meg mondókáját: – Szerdán és csütörtökön Budapesten a miskolci meccsekhez hasonló előadásokra van kilátás. A borsodi megyeszékhelyen rendezett mérkőzések pontot tettek arra, hogy valamelyik alakulat söpréssel diadalmaskodjon, vagyis 4–0 már nem lesz sem ide, sem oda. A folytatás is a fizikumról, a keménységről és szoros összecsapásokról szólhat. Itt, ezen a szinten már az apróságok dönthetnek, ezért arra kell figyelnünk, hogy ezekben a kis részletekben mi legyünk a jobbak. Az a célunk, hogy kontroll alatt tartsuk az előttünk álló két meccset. Ritó „balesetét” sajnáljuk, hiába, ilyen a jégkorong, rá már nem számíthatunk.

A Jegesmacik további programja

3. mérkőzés, február 22., szerda, 18.30, Tüskecsarnok: FTC-Telekom – DVTK Jegesmedvék
4. mérkőzés, február 23., csütörtök, 18.30, Tüskecsarnok: FTC-Telekom – DVTK Jegesmedvék
5. mérkőzés, február 25., szombat, 14.05, miskolci jégcsarnok: DVTK Jegesmedvék – FTC-Telekom
6. mérkőzés (ha szükséges), február 27., hétfő, 18.30, Tüskecsarnok: FTC-Telekom – DVTK Jegesmedvék
7. mérkőzés (ha szükséges), március 1., szerda (időpont később), miskolci jégcsarnok: DVTK Jegesmedvék – FTC-Telekom