Diósgyőri VTK

2022.04.11. 07:13

Egy pontra futotta a diósgyőriektől

A Tiszakécskei LC ellen, gól nélküli döntetlennel debütált Dragan Vukmir a DVTK kispadján.

BCS

A labdarúgó NB II. 32. fordulójában vasárnap, a Diósgyőri VTK csapata a Tiszakécskei LC együttesét fogadta: a fordulót a tabella 2. helyéről kezdő gárda, a tavaszi eredmények alapján a 2. legjobb alakulatot látta vendégül.

Öt és nulla

Mint ismert: a DVTK-nál a szerdai forduló után edzőváltás történt, Kondás Elemér munkavégzés alóli felmentését követően péntektől Dragan Vukmirt bízták meg a szakvezetői feladatok ellátásával. Az új tréner öt helyen változtatott a Dorogi FC-t idegenben 1–0-ra legyőző, legutóbbi kezdőn. Eltiltása után visszatért Molnár G. és Keller, az új vezetőedző „rehabilitálta” az egy hete, a Szeged-Csanád GA elleni 0–5- ös bajnokin lecserélt Eperjesit, illetve bizalmat adott Hegedűs J.-nek, aki a február 6-i, Siófok FC elleni hazai bajnokin szenvedett fejsérülést, és emiatt két hónapot ki kellett hagynia. Rajtuk kívül Németh M. került még a kezdőbe. Az ötök miatt Bárdos, Polgár, Karan, Bokros szorult a kispadra, Könyves pedig azért maradt ki, mert hasi fájdalmai miatt a mérkőzés napján kivizsgálásokon volt kénytelen részt venni.

Az összecsapásra hétmérkőzéses veretlenségi sorozattal érkező Tiszakécskei LC-nél egyetlen változás sem volt a hétközi fordulóhoz képest, ugyanazok jutottak szóhoz, akik az FC Ajka 4–1-es elkalapálásának a startján pályán voltak.

Gól nélkül

A DVTK négy védővel állt fel, akik előtt négy középpályás játszott. Előttük futballozott Molnár G. és Eppel, előbbi nem klasszikus támadóként, hanem inkább kiszolgálóként. Ezt a meccs első felében kétszer is mesterien csinálta, és teremtett helyzetet előbb Eppelnek, majd Németh M.-nek, de mindkét társa hibázott a kapussal szemben állva, illetve a kécskei Holczer mindkétszer jól jött a lövésekre. Ezek után a vendégek sokkal jobban figyeltek Molnár G.-re, a két védekező középpályásuk erősebb őrizete pedig azt hozta, hogy a diósgyőri játékmester kevesebb levegőhöz jutott. Volt időszak az első félidőben, amikor ha kellett, 9 emberrel védekezett a Tiszakécske, de amikor csak lehetett, igyekezett a pálya középső harmadába feltolni a játékot, és innen, a széleken vezetett támadásokkal a hazai kapu elé kerülni. Ebbéli próbálkozásaik nem hoztak sok lehetőséget, egyedül Beliczyknek volt egy tiszta helyzetből eleresztett, a kaput elkerülő lövése. Az alföldiek szervezetten, fegyelmezetten játszottak, igazolták tavaszi jó hírüket, a DVTK-nak viszont az első játékrész második felében nem sikerült megbontania az ellenfél védekezését. Csak a félidő végén láthattunk átlövési kísérletet, ám Oláh B. löketét a magabiztosan teljesítő Holczer hárította.

Semmi extra

A második félidő elején sem változott a meccs képe, a DVTK nem igazán tudott rést találni a vendégcsapat védelmén. Lucasnak volt ugyan egy lövése, de Holczer ezt is védte. Cserékkel igyekezett más dimenzióba helyezni csapatát a hazai szakvezető, de jelentős változás nem állt be, és amikor valamivel több mint egy órája küzdöttek a felek, a piros-fehérek szurkolótábora nemtetszésének adott hangot. Aztán Molnár G.-nek volt egy fejese, majd egy lövése, ami elkerülte a kaput, de a szenvedő szerkezetű hazai együttestől ezen kívül szinte semmire nem futotta támadásban. A 79. percben ha nem is szép, de emlékezetes esemény történt, Holczer kapusnak sikerült a stadionból kirúgnia a labdát, ez bajnoki meccsen, a stadion négy évvel ezelőtti átadása óta még senkinek sem sikerült. A meccs hajrájában sem tudott a DVTK nagy nyomást kifejteni, a Tiszakécske határozottan és kulturáltan védekezett, és nem szorult be a védő harmadába, hanem a labdaszerzések után igyekezett tartani a lasztit. Ezt sikerrel tették, kapott gól nélkül hozták le a meccset.

A meccs azt mutatta, hogy a DVTK-nál az edzőváltás óta eltelt két napban nem fordult ki a sarkából a világ, a pályára lépett játékosoktól hiányzott az extra, és mivel Könyves nem tudott pályára lépni, nem volt, aki gólt érően villanjon, illetve, a másik villanásfelelősnek, Molnár G.-nek ezúttal sem sikerült a kapuba találnia, és a ziccerpasszai után a társai sem jeleskedtek, mindössze sovány egy pontot könyvelhetnek el a piros-fehérek.

Pécsi MFC – ETO FC Győr 1–0 (1–0), Szentlőrinc SE – Soroksár SC 0–5 (0–0), Budaörsi SC – Budafoki MTE 3–1 (1–1), FC Siófok – III. kerületi TVE 1–0 (0–0), Kecskeméti TE Hufbau – Békéscsaba 1912 Előre 4–1 (1–0), Szolnoki MÁV FC – Nyíregyháza SFC 1–0 (0–0), FC Ajka – Szombathelyi Haladás 1–0 (1–0), Aqvital FC Csákvár – Dorogi FC 1–1 (0–1), Vasas FC – Szeged-Csanád GA: ma 20.00-tól játsszák.

Diósgyőri VTK – Tiszakécskei LC 0–0

Diósgyőr, 2153 néző. V.: Veizer (Horváth R., Szilágyi N.).

Diósgyőri VTK: Póser – Eperjesi, Hegedűs J., Szatmári, Keller – Jurek (Kocsis, 57.), Lucas, Oláh B., Németh M. (Bertus, 57.) – Molnár G. (Zsolnai, 85.), Eppel (Horváth Z., 69.). Vezetőedző: Dragan Vukmir.

Tiszakécskei LC: Holczer – Balázs B., Csáki, Máté Zs., Uzoma – Erdei, Kovács B. – Gyurján (Vachtler, 58.), Kosznovszky, Simon M. (Farkas A., 82.) – Beliczky (Kalmár, 82.). Vezetőedző: Visinkai Ede.

Sárga lap: Jurek (51.), ill. Erdei (68.), Holczer (89.).

Jók: Molnár G., ill. Holczer, Balázs B., Csáki, Máté Zs., Uzoma.

Dragan Vukmir: – Sajnálom, hogy nem tudunk nyerni. Azt lehetett látni, hogy volt egy kis fáradtság a szerdai meccs után, nem voltak frissek a játékosok, és lehet, hogy a váltás is érződött. A meccs elején volt két helyzetünk, amiket be kellett volna lőni. Az ellenfél nem játszani jött, a védekezésüket viszont jól megszervezték. Voltak dolgok, amik jól működtek, pozitívumok, de az ellenfél 16-osánál nem tudtunk megfelelő kényszerítőket alkalmazni. Az előrejáték nem igazán tetszett, sok volt a hátrapassz, ezen javítani, változtatni kell.

Visinkai Ede: – Azt gondolom, hogy nekünk az egy pont annyit ér, mint Tiszakécske, az egész város. Tudjuk a körülményeket, hogy a DVTK az NB I.-be szeretne jutni, és mindent megtesz ezért. A meccs elején megúsztunk két helyzetet, Holczert ki kell emeljem, parádésan védett, neki sokat köszönhetünk. A hazai helyzetek után kiegyenlítettebb lett a játék az első félidőben. A második játékrészben számítottunk arra, hogy a DVTK nyomást gyakorol ránk, és bár nem játszottunk szépen, de annál taktikusabban. A Diósgyőrnek vannak jó játékosai, a középpályán és elöl is, de Holczer védéseivel lehoztuk kapott gól nélkül a meccset.

(A borítóképen: Nem született gól a mérkőzésen)