Kosárlabda: NB I/B

2022.01.11. 07:00

„Remélem, hogy ennyi dobott ponttal a közeljövőben mérkőzést fogunk tudni nyerni”

Fotó: Ádám János

Férfi NB I/B, Zöld csoport, 15. forduló:

Soproni MAFC 1860 KA – MEAFC-Miskolc 74–88 (12–25, 21–22, 20–18, 21–23)

Sopron, 50 néző. V.: Szalai, Magyari, Benedek.

MEAFC-Miskolc: Kozák M. (15/3), Tóth B. (9/3), Csák (13/6), Cseh (2), Ragályi (4). Csere: Lajsz (14/6), Sándor (-), Pintér (15/12), Orliczki (14/3), Szögi (2). Vezetőedző: Váczi Péter.

Váczi Péter: – A hazai meccsből kiindulva extra energiákkal indultunk neki a mérkőzésnek, az első negyed eredménye mutatja, hogy ez sikeres volt. Utána nyílt volt a csata, azonban az elején megszerzett előnyt végig meg tudtuk tartani. Zsinórban ez volt a hetedik sikerünk, jár a maximális gratuláció a fiúknak, mert itt nagyon nehéz nyerni.

Tiszaújvárosi Termálfürdő Phoenix KK – Pénzügyőr SE 88–94 (25–23, 21–19, 17–18, 18–21, 7–13) – hosszabbítás után

Tiszaújváros, 100 néző. V.: Gál, Gergely, Marton.

Phoenix KK: Gerőcs (10/3), Drahos (22/6), Molnár B. (-), Frikker (9), Kovács Z. (4). Csere: Bán (21/12), Asszú Ádám (3), Asszú Áron (19). Vezetőedző: Siska János.

Siska János: – Gratulálok a Pénzügyőrnek. A mai meccsen a magas embereink nem tudom, merre voltak, mert 24 darab támadólepattanót engedtünk az ellenfélnek. Változások kellenek!

Női NB I/B, Piros csoport, 11. forduló

Debreceni EAC – Diósgyőri VTK U23 84–68 (25–17, 19–22, 18–10, 22–19)

Debrecen, 20 néző. V.: Nyíri, Páll.

Diósgyőri VTK U23: Balla (2), Pomázi (2), Bacsó (35/12), Papp (6), Vég-Dudás (14). Csere: Tóth B. (6/6), Molnár (2), Hajdu (1), Győri (-), Király (-), Gondos (-). Edző: Vaszi Ádám.

Vaszi Ádám: – Gratulálok az ellenfélnek. Remélem, hogy ennyi dobott ponttal a közeljövőben mérkőzést fogunk tudni nyerni. Ehhez azonban szigorítani kell a védekezésünkön.

(A borítóképen: Hetedszer is nyertek az egyetemisták)