Az V. Kassa-Miskolc ultramaratonin a Bk Spartak Medzev férfi váltó volt a leggyorsabb.

BCS

A szombat hajnali rajt pillanata

Fotó: Ádám János

A szombati Kassa-Miskolc ultramaratonin 415 sportember állt rajthoz, hogy teljesítse a két település közötti 117 kilométeres távot. Ez volt az ötödik alkalom, amikor a testvérvárosok között futóversenyt rendeztek. A mostani esemény résztvevői csúcsot hoztak, még soha ennyien nem vágtak neki a távnak (az eddigi legtöbb indulót 2021-ben regisztrálták, akkor 336 fő kapott rajtszámot). Azzal együtt született részvételi rekord, hogy a hetekkel ezelőtt leadott nevezésekhez képest történt néhány változás, ugyanis négy egyéni versenyző, egy páros, és két darab ötfős váltó nem tudott elindulni.

Mivel a Kassa-Miskolc megméretésen évenként változik a rajt és a cél helyszíne, az idén Miskolcról, a Szent István térről startoltak a futók: reggel 6-kor indultak el az egyéni versenyzők, és a 2 fős párosok, míg a váltók, az 5, illetve 10 fősek egy órával később kezdték meg a kilométerek pörgetését.

A legrövidebb időn belül a szlovák Bk Spartak Medzev 10 fős férfi váltója teljesítette a 117 kilométert, akik 9 órán belül értek célba, míg az egyéni indulók közül a férfiaknál Mészáros Roland lett a leggyorsabb, a nőknél pedig Tóth Tímea. Utóbbi remek idejét jelzi, hogy a férfi győztes csak valamivel több mint 4 perccel ment jobb időt nála.

Mindössze 8 olyan futó, egyéni induló volt, aki nem tudta 15 órán belül teljesíteni a versenyt, illetve egyik, vagy másik időmérő pontra szintidőn túl érkezett meg, és ezért kizárták. Az egyikük, a 75 éves Štefan Zuberník volt, aki ennek ellenére végig futotta a 117 kilométeres távot, és megérkezett a már elbontott célhelyszínre, a kassai dóm mellé.