szon-sportoldal

2013.01.23. 07:25

A visszavágón is vereség

Kosárlabda -  Azonos osztályban szereplő csapatok esetében hogyan lehet ledolgozni negyven perc alatt 35 pontos hátrányt? Leginkább úgy, ahogy összeszedték, de hogy a matematikát is segítségül hívjuk: a nyíregyházi férficsapatnak negyedenként kilenc egységet kellett (volna) lefaragnia ahhoz, hogy a Magyar Kupa-nyolcaddöntőjének visszavágóján megvalósuljon a csoda.

A nagyszünetben tehát 18 ponttal kellett volna előrébb tartania az NYKK-nak, ehelyett a Zalaegerszeg húzott tizeneggyel. Ha addig kérdéses lett volna, ezzel végképp eldőlt a továbbjutás sorsa. A párharc első meccséhez hasonlóan az egyik légiósát ezúttal is nélkülöző (akkor Teo Simovic, ezúttal Dorenzo Hudson hiányzott) ZTE kihasználta, hogy a házigazdának nagyon rosszul ment a dobás, és mivel az elején nem sikerült meglépnie vendégeitől, a fehér mezesek mintha bele is törődtek volna a sorsukba.

Bármilyen furcsa, ettől lett csak igazán tétje a második félidőnek. Mégpedig az, van-e annyi önbecsülés a csapat tagjaiban, hogy magukat összekapva legalább a visszavágót a javukra fordítják. A harmadik negyedben ugyan akadt egy Anthony Nelson vezette fellángolás, de a triplákat végig jobban dobó zalaiak visszaállították a különbséget. Hasonló volt a koreográfia a negyedik részben, csak ekkor már a csereemberek kaptak főszerepet – a ZTE kettős győzelemmel jutott a legjobb nyolc közé.

KM-BT

Marso-Vagép Nyíregyháza KK–Zalaegerszegi TE KK 70–73 (17–18, 13–23, 13–12, 27–21)

Bujtosi csarnok, 300 néző, v.: Győrffy, Gál J., Fodor A.

NYKK: Nelson 20, Berkis 18/6, Mohácsi 4, Boldizsár, B. Davis 9. Csere: Mondzinger 2, Varga M. 4, Kaluha 9, Siska 3/3, Molnár M. 1, Kósa T. Edző: Ferenczi Tamás.

ZTE: Copeland 7/3, Gáspár D. 6/6, Baki 9/9, Koma 8, Simovic. Csere: Borszéki 10/6, Puszta 8, Vertetics 8/3, Kovács Á. 10, Kerkai 5, Gáll D. 2. Edző: Völgyi Péter.

Kipontozódott: Koma (35. perc), Varga M. (39.).

Az eredmény alakulása, 7. perc: 12–10, 17.: 19–31, 25.: 38–44, 29.: 43–47, 35.: 53–54, 37.: 57–63.

Mesterszemmel

Ferenczi Tamás: – Sajnos az első félidei gyenge dobószázalékunk nem tette lehetővé, hogy ezt a nagy hátrányt ledolgozzuk, utána már gyakorlásnak fogtuk fel a mérkőzést, próbáltam mindenkinek játéklehetőséget biztosítani.

Völgyi Péter: – Elégedett vagyok a kirándulással, hiszen sokat utaztunk ezért a győzelemért. A végjátékot a kiegészítő embereknek számító játékosoknak kellett megnyerniük, és ez sikerült is.

Továbbjutott: ZTE (kettős győzelemmel, 165–127).