2017.10.12. 11:15

Női kosárlabda EK - Franciaországi vereséggel kezdett a Cegléd és a Győr

Budapest - A Cegléd és a Győr is kikapott idegenben francia ellenfelétől szerdán a női kosárlabda Európa Kupa első fordulójában.

A Győrt jó kezdést követően a második negyedtől folyamatosan felőrölte a Saint-Amand, a vendégek jó hajrával sem tudták megszorítani a házigazdát.

A Cegléd végig kiegyenlített küzdelmet vívott vendéglátójával, a mérkőzést a vége előtt két másodperccel értékesített francia büntető döntötte el.

A Szekszárd hazai pályán 74-56-ra kikapott az olasz Ragusa együttesétől. A bajnoki ezüstérmes szekszárdiak - akik az elvesztett Euroliga-selejtezőből kerültek az EK-ba - már az első negyed végére tetemes hátrányba kerültek. A szekszárdiak a folytatásban felzárkóztak, de a vendégek a harmadik játékrész végére eldöntötték a találkozót.

A DVTK hazai pályán tíz ponttal, 68-58-ra kikapott a francia Carolo Basket csapatától szerdán a női kosárlabda Európa Kupa első fordulójában.

A bajnoki ötödik miskolciak legjobbja a lett Zenta Melnika volt 18 ponttal és 12 lepattanóval.

Eredmények, 1. forduló (a nemzetközi szövetség honlapja alapján):

G csoport:

• Basket Landes (francia)-Ceglédi EKK 70-69 (18-14, 18-20, 12-18, 22-17)
  • J csoport:

• Saint-Amand (francia) - CMB Cargo Uni Győr 77-70 (11-18, 19-13, 30-15, 17-24)
  • H csoport:

• Atomerőmű KSC Szekszárd-Ragusa (olasz) 56-74 (10-25, 15-9, 11-20, 20-20)
  • F csoport:

• Aluinvent DVTK Miskolc-Carolo Basket (francia) 58-68 (11-17, 17-17, 13-13, 17-21)