2016.08.22. 00:00
Rio 2016 - Birkózás: dobogósok, éremtáblázat, a magyarok helyezései
Budapest - A birkózás dobogósai, éremtáblázata és a magyarok helyezései a riói olimpián:
Budapest - A birkózás dobogósai, éremtáblázata és a magyarok helyezései a riói olimpián:
férfiak:
kötöttfogás:
59 kg:
1. Ismael Borrero Molina (Kuba)
2. Ota Sinobu (Japán)
3. Elmurat Tasmuradov (Üzbegisztán) és Stig-Andre Berge (Norvégia)
66 kg:
1. Davor Stefanek (Szerbia)
2. Migran Arutjunjan (Örményország)
3. Smagi Bolkvadze (Grúzia) és Raszul Csunajev (Azerbajdzsán)
...16. LŐRINCZ TAMÁS
75 kg:
1. Roman Vlaszov (Oroszország)
2. Mark Overgaard Madsen (Dánia)
3. Szajed Abdvali (Irán) és Kim Hjeon Vu (Koreai Köztársaság)
5. BÁCSI PÉTER
85 kg:
1. Davit Csakvetadze (Oroszország)
2. Zsan Belenyuk (Ukrajna)
3. Denis Kudla (Németország) és Javid Hamzatau (Fehéroroszország)
5. LŐRINCZ VIKTOR
98 kg:
1. Artur Alekszanjan (Örményország)
2. Yasmany Cabrera (Kuba)
3. Cenk Ildem (Törökország) és Gaszem Golamreza Rezaj (Irán)
...9. KISS BALÁZS
130 kg:
1. Mijain Lopez (Kuba)
2. Riza Kayaalp (Törökország)
3. Szabah Sariati (Azerbajdzsán) és Szergej Szemjonov (Oroszország)
szabadfogás:
57 kg:
1. Vladimer Hincsegasvili (Grúzia)
2. Rej Higucsi (Japán)
3. Hadzsi Alijev (Azerbajdzsán) és Hasszan Rahimi (Irán)
65 kg:
1. Szoszlan Ramonov (Oroszország)
2. Togrul Asgarov (Azerbajdzsán)
3. Frank Chamizo Marquez (Olaszország) és Ihtijor Navruzov (Üzbegisztán)
74 kg:
1. Hasszan Jazdanicsarati (Irán)
2. Anyuar Gedujev (Oroszország)
3. Dzsabrajil Haszanov (Azerbajdzsán) és Soner Demirtas (Törökország)
86 kg:
1. Abdul Rasid Szadulajev (Oroszország)
2. Selim Yasar (Törökország)
3. J Den Cox (Egyesült Államok) és Sarif Sarifov (Azerbajdzsán)
...13. VERÉB ISTVÁN
97 kg:
1. Kyle Snyder (Egyesült Államok)
2. Hetag Gazjumov (Azerbajdzsán)
3. Magomed Ibragimov (Üzbegisztán) és Albert Saritov (Románia)
125 kg:
1. Taha Akgül (Törökország)
2. Komeil Gaszemi (Irán)
3. Ibragim Szajdov (Fehéroroszország) és Geno Petriasvili (Grúzia)
...7. LIGETI DÁNIEL
nők:
48 kg:
1. Toszaka Eri (Japán)
2. Marija Sztadnyik (Azerbajdzsán)
3. Elica Jankova (Bulgária) és Szun Ja-nan (Kína)
53 kg:
1. Helen Louise Maroulise (Egyesült Államok)
2. Josida Szaori (Japán)
3. Natalja Szinisin (Azerbajdzsán) és Sofia Mattsson (Svédország)
58 kg:
1. Icso Kaori (Japán)
2. Valerija Zsolobova (Oroszország)
3. Marwa Amri (Tunézia) és Sakshi Malik (India)
63 kg:
1. Kavaj Riszako (Japán)
2. Marija Mamasuk (Fehéroroszország)
3. Jekatyerina Larionova (Kazahsztán) és Monika Michalik (Lengyelország)
...17. SASTIN MARIANNA
69 kg:
1. Doso Szara (Japán)
2. Natalija Vorobjeva (Oroszország)
3. Elmira Szizdikova (Kazahsztán) és Jenny Fransson (Svédország)
75 kg:
1. Erica Elizabeth Wiebe (Kanada)
2. Guzel Manyurova (Kazahsztán)
3. Csang Feng-liu (Kína) és Jelena Bukina (Oroszország)
...10. NÉMETH ZSANETT
A birkózás éremtáblázata a riói olimpián:
arany ezüst bronz
Oroszország 4 3 2
Japán 4 3 -
Kuba 2 1 -
Egyesült Államok 2 - 1
Törökország 1 2 2
Irán 1 1 3
Örményország 1 1 -
Grúzia 1 - 2
Szerbia 1 - -
Kanada 1 - -
Azerbajdzsán - 3 6
Fehéroroszország - 1 2
Kazahsztán - 1 2
Dánia - 1 -
Ukrajna - 1 -
Üzbegisztán - - 3
Kína - - 2
Svédország - - 2
Bulgária - - 1
India - - 1
Koreai Köztársaság - - 1
Lengyelország - - 1
Németország - - 1
Norvégia - - 1
Olaszország - - 1
Románia - - 1
Tunézia - - 1
- MTI -