2015.08.19. 17:12

Öttusa Eb - Két szám után hatodik a magyar férfi váltó

Bath, 2015. augusztus 19., szerda (MTI) - Az úszást és a vívást is a hatodik helyen zárta, így összesítésben is hatodik a lovaglás előtt a Harangozó Bence, Málits István páros az angliai öttusa Európa-bajnokság férfi váltóversenyében.

Szerdán párhuzamosan két verseny - a női és a férfi váltó - zajlik a bath-i kontinensviadalon, s ahogy a Szávai Liliána, Ormándi Rebeka kettős, úgy a Harangozó, Málits duó sem áll jól két szám után.

A férfiak küzdelmében a magyarok 1:58.12 perc alatt úszták le a 2x100 métert, majd a páston a lehetséges 36-ból 16 győzelmet arattak úgy, hogy Harangozó kilenc, Málits hét tust adott. A csapatok A és B versenyzői három-három találatra vívtak. A körvívást követő bónuszvívásban a magyar páros előbb nyert az utolsó helyezett svájciak ellen, ezzel egy pontot tett hozzá addigi teljesítményéhez, majd kikapott a brit kettőstől.

Az élen az oroszok állnak, őket az ukránok és az olaszok követik. A magyarok egyelőre csak a svájciakat előzik meg.