2013.07.27. 13:28

BOON-ÉLŐ - MTK vs. Mezőkövesd 3-0 (0-0)

Mezőkövesd, Budapest - Története első NB I-es mérkőzését játszotta a Mezőkövesd Zsóry SE csapata. A matyóföldiek az MTK Budapest otthonában kezdték meg élvonalbeli szereplésüket. A mérkőzésről élőben tudósítottunk szombaton 19 órától a Borsod Online-on.

MTK

3 - 0

MSE

Budapest, 2013.07.27. 19:00

[poll id="420"]

Garami József: Az első félidőben jól küzdött a Mezőkövesd, és mivel a középpályán létszámfölényt ért el, megoldotta védő munkáját is. A szünet után már jobban küzdöttünk, aztán 25 perc alatt eldöntöttük a mérkőzés sorsát. Külön öröm számomra, hogy jól sikerültek a cserék is.

Véber György: Elégedetlen vagyok a csapattal, és természetesen az eredménnyel is. 60 percig helyt álltunk, de egy labdarúgó mérkőzés 90 percig tart, ezt tudomásul kell venni. Fiataljaink nem azt nyújtották, amit vártam tőlük. 3-0 után örültem, hogy vége lett a meccsnek, mert félő volt, hogy akár nagyobb arányban is kikaphatunk.

90

Vége a mérkőzésnek. A második félidőre lábra kapott az MTK, és a lehetőségeket kihasználva megérdemelten nyert a támadásban keveset produkáló mezőkövesdiekkel szemben.

90

Bogdány kapta a találkozó negyedik sárga lapját.

88

Újra a vendégek hálójába került a labda. Bese elfutott a jobb oldalon, begurítását pedig Varga Sz. négy méterről a kapu közepébe passzolta. 3-0

85

Horváth P. helyett Varga Sz. a pályán.

81

Véber György kihasználta harmadik cserelehetőségét is: Menougong helyett az apró termetű Bogdány Csabát küldte a pályára.

79

Megszületett az MTK második gólja. Ladányi az ötösről jobbal estében a kapu bal sarkába helyezett. 2-0

75

Kettős cserét hajtott végre a Mezőkövesd: Dobost Olasz D., Melczert pedig Sigér váltotta fel.

74

Horváth P. ballal lapos lövéssel célozta meg a bal sarkot, Szántai vetődve hárított.

61

Ismét cserélt az MTK, Vass helyére Ladányi állt be.

58

Bognár a 16-os előteréből a jobb felső sarok mellé csavarta a labdát.

53

Kanta is besárgult egy buktatás után.

52

Melczer 20 méteres kapu közepébe tartó lövését Groppioni kiöklözte a mezőnybe.

50

Megszerezete a vezetést az MTK. Pölöskei 27 méterről jobbal lövésre szánta el magát, labdája pedig egyet pattant a Mezőkövesd kapusa előtt, majd a jobb sarokba vágódott. Úgy tűnt, hogy Szántai későn vetődött, ezért az ő számlájára is írható a találat. 1-0

48

Dobos a mezőkövesdi térfél közepén belerúgott Fejesbe, Becséri sárga lappal "jutalmazta".

47

Szántai szedte fel a labdát az ötösön a kapura törő Pölöskei elől.

46

Elkezdődött az újabb játékrész. A szünetben cserélt az MTK: Pál A. helyett Bese a pályán.

45+2

Vége az első félidőnek.

45+1

Fejes kapott sárga lapos figyelmeztetést a félpálya közelében, mert buktatta Menougongot.

45

Becséri Dániel két percet hosszabbított.

43

Farkas B. 30 méterről emelt a hazai kapus kezébe.

34

Balajti több csel után távolról lövésre szánta el magát, labdája a védőket érintve perdült Groppioni kezébe.

26

Ide-oda pattogott a labda a mezőkövesdiek 16-osán belül, végül Szalainak sikerült mentenie.

20

Egymás után két szögletet is elvégezhettek a mezőkövesdiek, de ezekből nem tudtak "tőkét" kovácsolni.

19

Kanta legurított szabadrúgását Kálnoki 18 méterről jobb belsővel lőtte kapura. A lába között pattogó labdát Szántai azonban jól látta, és elvetődve védett.

16

Melczer 20 méteres bal lábas lövését elvetődve védte Groppioni.

5

Az első mezőkövesdi próbákozás végén Balajti 24 méterről magasan a léc fölé emelt.

3

Fejes 25 méterről ballal lőtt, a labda méterekkel kerülte el a kapu jobb oldalát.

1

A Mezőkövesd kezdte a játékot.

Férfi felnőtt labdarúgás - OTP Bank Liga NB I.

MTK Budapest - Mezőkövesd Zsóry SE

3 - 0   (0 - 0)

Budapest, 1.500 néző. V.: Becséri Dániel (Tóth II. Vencel, Kormányos II. Gábor, Szilasi Szabolcs, Pintér Csaba, Király Krisztián).

MTK Budapest: Groppioni - Nagy, Vukmir, Fejes, Kálnoki, Poór, Pölöskei, Vass, Kanta, Horváth, Pál

Csere: Abu, Bese, Ladányi, Varga, Hajdú, Kelemen, El Harrak

Vezetőedző: Garami József

Mezőkövesd Zsóry SE: Szántai - Búrány, Szalai, Hegedűs, Éles, Dobos, Farkas, Melczer, Bognár, Menougong, Balajti

Csere: Horváth, Olasz, Petneházi, Sigér, Bogdány, Hamar, Irhá

Vezetőedző: Véber György

Gólszerző: Pölöskei (1-0) az 50., Ladányi (2-0) a 79., Varga Sz. (3-0) a 88. percben.

Sárga lap: Fejes a 46., Dobos a 48., Kanta az 53., Bogdány a 90. percben.

Kiállítás: -.

Csere: Pál A. helyett Bese a 45., Vass helyett Ladányi a 61., Dobos helyett Olasz D. és Melczer helyett Sigér a 75., Menougong helyett Bogdány a 81., Horváth P. helyett Varga Sz. a 85. percben.

A dél-borsodiak kapusa, Szántai Levente jó eredményekkel növelné az MSE szimpatizánsainak számát.

1300 forint lesz a legdrágább belépő a Mezőkövesd hazai találkozóira.

Ma elkezdődik az újabb élvonalbeli fociszezon. A száztizenkettedik. A tizenhat résztvevő együttes között két megyei csapat is található, a Diósgyőr illetve a Mezőkövesd. Ilyenre legutóbb bő három évtizede volt példa, amikor a miskolci piros-fehérek mellett a nagy múltú Ózdi Kohász volt még NB I-es. Molnár István jegyzete.

Története első NB I-es mérkőzését játssza a Mezőkövesd-Zsóry SE csapata. A matyóföldiek az MTK Budapest otthonában kezdik meg élvonalbeli szereplésüket. A mérkőzésről élőben tudósítunk szombaton 19 órától a Borsod Online-on. Ön mit tippel a meccsre?