2013.01.05. 21:06

Százados úrnő, sej haj, százados...

Idegenben ütötte ki a Vasast a Diósgyőr, jöhetnek a rangadók.

Idegenben ütötte ki a Vasast a Diósgyőr, jöhetnek a rangadók.A női kosárlabda NB I/A csoport 16. fordulójában, szombaton este a fővárosban, az MKB Euroleasing Vasas vendége volt a Work Force-DKSK Miskolc csapata. A piros-fehérek imponáló magabiztossággal kezdték az összecsapást, a hazaiak pedig zavarodottan. Ennek egyenes következményeként a Diósgyőr egymás után szerezte a pontokat, a 4. percben Szabó P. révén már a hatodik akciókosarát jegyezhette a vendég együttes (0-12). Erre hazai időkérés, és két Vasas csere volt a válasz. Aztán egy triplával megszerezte első pontjait a fővárosi gárda, majd két duplát gyártottak a DKSK játékosai, igaz, előtte és utána is pár dobást elhibáztak. Aztán megint beesett két diósgyőri kosár, így a 7. perc végére már szinte kilátástalan helyzetbe került a házigazda (5-20). Így aztán különösebb izgalom nélkül cserélhetett Peresztegi edző, és a kispadról érkező Reiner is feliratkozott a pontszerzők közé (7-24).

A második negyed elején a frissen beküldött Fejes is betalált, majd a vendégeknél az ekkorra a kezdők közül egyedül a pályán maradt Szabó P. lett a pontfelelős (15-32). A negyed közepén, Fejes büntetői után 20 pontra nőtt a különbség (15-35), majd Ocsenás révén első tripláját is megszerezte a DKSK, aztán nem sokkal később, a 17. percben Raven révén a másodikat is (20-41). A negyed hajárát megnyomta a Diósgyőr, a 18 pontos fórjából (24-42) 29-et csinált, jó védőmunkával, és pontos támadásbefejezésekkel (27-56).

Faképnél hagyta ellenfelét a térfélcserét követően a Diósgyőr, a hazaiak képtelenek voltak a gyűrűbe találni, miközben az alapcsapattal játszó piros-fehérek egymás után szerezték pontjaikat. Hat perc telt el a negyedből, amikor egy 0-18-as vendégetapot zárt le Mansare kettese (29-74). A negyed végén a sérülését és betegségét követően egy hónapos kihagyás után pályára lépő Fürtös is betalált (30-79).

Az utolsó játékrészre nem sok kérdés maradt, legfeljebb annyi, hogy eléri-e a száz pontot a piros-fehér együttes, és hogy minden pályára lépő diósgyőri neve mellé kerül-e pont. Ez utóbbi Dubei eredményességén múlt, aki 40-93-nál kezdett el termelni. A végére olyannyira belelendült, hogy nem csak saját első pontjait szerezte meg, hanem egy hármassal, háromszámjegyűre alakította csapata ponttermését, százasra kerekítve a napot.

MKB Euroleasing Vasas – Work Force-DKSK Miskolc 44-100 (9-24, 18-32, 5-23, 12-21)

Budapest, 150 néző. V.: Szabó G., Gelencsér, Jurák.

MKB Euroleasing Vasas: Bajnóczi (10/6), Pusztai (6), Katona (5), Mansare (8), Barnai (4). Csere: Koch (3/3), Mányoky (-), Határ (4), Hegedűs (4), Müller (-), Gocsman (-). Vezetőedző: Diósadi Deák Éva.

Work Force-DKSK Miskolc: Bukovszki (6), Raven (21/6), Skoric (17), Szabó P. (15), Sanford (11). Csere: Dubei (7/3), Reiner (8/6), Fejes (5), Ocsenás (3/3), Szabó B. (3), Fürtös (4/3). Vezetőedző: Peresztegi Nagy Ákos.

Kipontozódott: Határ a 39. percben.

Disadi Deák Éva: – Védekezés nélkül még női mérkőzésen sem lehet szoros meccsen játszani.

Peresztegi Nagy Ákos: – Jól szolgálta a felkészülést ez a mérkőzés, a januári nagy feladatok előtt. Remélem a jövő héten, a csütörtöki nemzetközi találkozón, Bécsben, és a jövő vasárnapi, hazai bajnoki rangadón is ilyen jó ritmusban támadunk és védekezünk majd.