2012.11.24. 14:13

DVTK: Mit mutatnak a számok?

Huszonhárom diósgyőri játékos 20 pontja, 13 szerzett és 17 kapott gólja. Félévi értesítő a Diósgyőri VTK NB I-es labdarúgócsapata számára.

Huszonhárom diósgyőri játékos 20 pontja, 13 szerzett és 17 kapott gólja. Félévi értesítő a Diósgyőri VTK NB I-es labdarúgócsapata számára.A legfontosabb szám a 20. Ennyi pontja van féltávnál a Diósgyőri VTK NB I-es labdarúgócsapatának a bajnokságban, és ez jelenleg 9. helyet ér. Mivel a piros-fehérek egy részmutatóban, a gólkülönbségben a velük azonos mennyiségű pontot gyűjtött Újpesttel szemben rosszabbul állnak, így a 16 csapatos mezőny közepén, vagy ha így jobban tetszik a mezőny második felének élén állnak. Mint ismert: a DVTK-nál a mostani szezon előtt a tavaly elért végeredmény túlszárnyalását tűzték ki célul (a 2011/12-es évad végén 7. volt a csapat), így ehhez képest „elmaradásban” van a csapat, de mivel a bajnoki idény vége még egy picit odébb van, és a középmezőny elég sűrű (az 5. helyezett csapat és a 14. helyezett együttes között csupán 5 pont a különbség) ezen a mostani félévi bizonyítványon még van idő javítani, de persze lehet rontani is rajta. Ez akár azzal is járhat, hogy a viszonylag jónak mondható hazai mérleg mellett, a Diósgyőrön kívül lejátszott bajnokijainak szerény pontgyűjteményét jelentősen bővíti a csapat, amibe talán előbb vagy utóbb egy idegenbeli győzelem is belefér, ugyanis a kilátástalanul utolsó Siófokon kívül csak a DVTK nem tudott meccset nyerni eddig házon kívül.

Gólok

A gólkülönbségről már esett szó, ebben, az eddigi 15 fordulóban szerzett és kapott gólok tekintetében 13-17 a DVTK mutatója. Vagyis a lőtt találatokat tekintve, a meccsenkénti 1 gólos átlag alatt van a csapat produktivitása, ettől rosszabb mutatója csak két együttesnek van a 16 együttes alkotta mezőnyben, a tabella utolsó két helyén, vagyis kieső helyen álló Egernek és Siófoknak. A kapott gólok tekintetében jóval jobban áll a Diósgyőr, öt olyan együttes van (Videoton, Győr, Debrecen, Pécs, Szombathely) akik kevesebbet vételeztek be, mint a piros-fehérek, illetve egy csapat (MTK) ugyanenynyit kapott. A szerzett és kapott gólok együttes eredményeként, a gólkülönbség tekintetében sem áll jól a DVTK, csupán három olyan együttes van (Siófok, Eger, Pápa), akik rosszabbul állnak, mint a piros-fehérek.

A szerzett és kapott gólok ketté szedése azt mutatja, hogy a Diósgyőr az első félidőkben a 13 találatából 7-et szerzett, és bevételezett 17-ből mindössze 6-ot kapott, vagyis a második játékrészekben csak 6 rúgott gólra futotta, miközben 11-szer került a kapujukba a labda. Tovább bontva, fertályórákra osztva az időszakokat, a legnagyobb különbség a meccsek utolsó negyedórájában mutatkozik, hiszen ebben az időszakban csupán egyszer szereztek gólt a diósgyőriek, szemben a négy bekapott találattal.

Egyetlen percet sem

A már említett 20 pontot 23 játékos szorgoskodta össze, ugyanis a DVTK 25 fős keretéből ennyien kaptak játéklehetőséget az első 15 fordulóban (a 4 kapusból 2 nem játszott, a betegséggel küszködő Rakaczki Bence, és utóbbi kiesése miatt a ,,harmadik számú” hálóőrnek szerződtetett Ambrusics Róbert). Persze közülük nem mindenki egyforma mennyiségű szerepet kapott, nyolc olyan játékos van a 23-ban, akik a meccseknek kevesebb, mint a felén léptek pályára: Nagy Tamás (7 mérkőzés), Savo Rakovic (6), Vadász Viktor (4), Tajti Norbert (3), Csirszki Martin (3), Jeff Silva (3), Rudolf Gergely (2), Bogáti Péter (1). Utóbbi három játékosban az a közös, hogy egyszer sem voltak kezdők a bajnokságból eddig eltelt időszakban. De, hogy ennek az ellentétjéről is szót ejtsünk: három olyan labdarúgó van, akik minden meccsen játszottak ebben az évadban, Gohér Gergő, Bacsa Patrik és Gosztonyi András (közülük Gohér Gergő egyetlen percet sem hiányzott,), továbbá három játékos, aki csak egyetlen alkalommal hiányzott, vagyis 14 mérkőzésen szóhoz jutott, ők Tisza Tibor, Elek Ákos és Fernando Fernandez.