2012.03.26. 08:42

Magas polcon maradt a DVTK

A játék nem volt remek, de újabb győzelmet hozott és három pontot ér.

A játék nem volt remek, de újabb győzelmet hozott és három pontot ér.A labdarúgó NB I 21. fordulójában a Diósgyőri VTK az Újpest FC-t fogadta szombaton délután. A kezdésre a telt ház nem jött össze, de így is sokan látták azt a mérkőzést, amelynek az első félideje, és azon belül is az első fél órája arra volt jó, hogy gyönyörködhessünk a szurkolói hangulatban, ugyanis a játék a pályán nem sok szépséget hozott. A DVTK-nak annyira nem ment az építkező játék, hogy Balajcza kapusnak először csak a 28. percben kellett védenie, mentenie, gólhelyzetben. Előtte az Újpestnek már voltak ígéretes lehetőségei, szám szerint kettő, de az első fél órás védekezős, alig helyzetek játék nem kápráztatta el a publikumot. Az első játékrész harmadik harmadában már egyre több futballjelenet zajlott a pályán, vagyis a csapatok jelét adták annak, hogy a védekezésen kívül máshoz, az építkezéshez is értenek. A helyzetecskék mellett két komoly sérülést hozott az első játékrész, Gallardo még a 10. perc környékén kapott rúgást, és bár úgy volt, hogy ezt követően le kell cserélni, csak végig játszotta az első félidőt. Ugyanez nem adatott meg Proesmansnak, akit hordágyon vittek le a pályáról a félidő hajrájában. Volt még az első félidő végén egy érdekes jelent: Fernando egy rossz indítása után Luquével keveredett vitába, és kb. 1 percen elemezte a pályán az esetet a két spanyol fiú.

Szünet után

Sokkal aktívabb volt a második félidőben a DVTK, már arra is tellett az erejükből, tudásukból, hogy helyzeteket alakítsanak ki. A hazaik középső védője, Nagy T. nem csak a saját kapuja előtt játszott jól, de gyakran feltűnt a lila-fehérek 16-osán belül is, mindannyiszor zavart okozva ott. Az Újpest a második félidőben szinte csak a védekezéssel volt elfoglalva, és ha nem játszott volna jól Kabát, akkor a vendégek támadójátéka abszolút veszélytelen lett volna. Kevesebb mint negyedóra volt hátra, amikor egy szép akció végén Vági és Tisza jó megoldása után Arze gólt rúgatott az ezúttal is szürkén futballozó Fernandóval. Óriási volt az öröm a stadionban, valószínűleg azért, mert a többség érezte, hogy ez az a bizonyos egygólos meccs, és ez most megvan. Így is lett, persze nem volt sima a hajrá, de a DVTK-ban volt annyi, hogy be tudta mutatni: ha kell, tud védekezni is.

Nyert tehát a Diósgyőr és megszerezte a három pontot, nem túl remek játékkal.

Lehet, hogy sokan az őszi Diósgyőrt szeretnék viszontlátni, azt a szárnyaló támadójátékot, ami oly sok szép akciót és gólt hozott, de nem szabad arról megfeledkezni, hogy a telet már magas polcon töltötte a csapat. A DVTK ellenfelei már nem mernek nyitott játékot produkálni a győzelembe vetett hit reményében, hanem a stabil védekezésből indulnak ki. De amíg nem túl szép játékkal is nyerni tud a Diósgyőr, addig nincs baj, már csak azért sem, mert ez többnyire a nagycsapatoknak szokott sikerülni.

Jegyzőkönyv: labdarúgó NB I, 21. forduló

Diósgyőri VTK – Újpest FC 1-0 (0-0)

Diósgyőr, 8000 néző. V.: Solymosi (Berettyán, Márton).

Diósgyőri VTK: Rados (7) – Vági (6), Gal (6), Nagy T. (7), Gohér (5) – Sekour (6) – Gallardo (5), Fernando (5), Luque (6) – Tisza (5), Seydi (5). Vezetőedző: Benczés Miklós.

Újpest FC: Balajcza (7) – Kiss Z. (6), Litauszki (6), Mihajlovic (6), Fodor (5) – Proesmans (5), Vasiljevic (6) – Simon K. (5), Kabát (7), Remili (5) – Rajczi (5). Vezetőedző: Zoran Spisljak.

Csere: Proesmans helyett Eninful (5) a 42., Gallardo helyett Arze (6) a 46., Simon K. helyett Lázár (-) a 65., Remili helyett Barczi (-) a 81., Fernando helyett Abdouraman (-) a 86., Luque helyett Dobos (-) a 90. percben.

Sárga lap: Vági a 24., Vasiljevic a 43., Lázár a 68. percben.

Gólszerző: Fernando (1-0) a 76. percben.

Benczés Miklós: – Az első félidőben a labda nélküli mozgás nagyon kevés volt, a kombinatív játékot hiányoltam, sok volt ekkor a fölöslegesen előre ívelt labda. A második játékrészben a rövid passzos játékunkkal és a sok mélységi indítással több lehetőségünk volt, egy jól felépített támadásból gólt szereztünk. Mondhatnám, hogy elégedett vagyok, mert nyertünk, de ettől azért több helyzetet kell kialakítani hazai pályán, nem csak a közönség szórakoztatása miatt, hanem azért is, mert a győzelemhez kellenek a gólszerzési lehetőségek.

Zoran Spisljak: – Ma lehetett látni, hogy a szerencsefaktor mennyit jelent a fociban, mert hiába alakítasz ki három, négy nagy helyzetet, ha ezeket nem fejezed be góllal. Az első félidőt úgy hoztuk le, ahogy szerettük volna, a második játékrészben előjött az, amire figyelmeztetni szoktam a csapatot, vagyis a játék egy dolog, de ha a védekezést nem csinálod meg, akkor megbüntetnek. Gratulálok kollégámnak, megcsináltak, amit kellett, és megszerezték a három pontot.

Jegyzőkönyv:

A gól története

76. perc: A jobboldalon Vágitól kapott jó labdát Tisza, majd betört a 16-oson belülre, jól passzolt középre Arzenak, aki bár lőhetett volna, még tovább tolta a labdát Fernandónak, a középpályás pedig 14 méterről, laposan a kapu bal oldalába küldte a játékszert, 1-0.