boon.hu video

2024.04.06. 15:55

DVTK – Kisvárda MG: most sem nyert a Diósgyőr - fotókkal, videóval

A labdarúgó NB I 27. fordulójában szombaton 16.30-tól Diósgyőri VTK – Kisvárda MG mérkőzést rendeztek.

Gera (középen) ahogy a két csapat egymás elleni augusztusi meccsén, így most is eredményes volt

Fotó: Koncz Márton

A DVTK – Kisvárda MG mérkőzés végeredménye: 1-1
----
94. perc: Vége a mérkőzésnek.
----

Nézze meg a videót

----
92. perc: Nikolov és Odyntsov kapott sárga lapot.
----
91. perc: Mesanovic fejese suhant el a kapu előtt.
----
90. perc: Négy perc hosszabbítás következik.
----
88. perc: Pozeg Vancas elől mentettek a vendégek.
----
85. perc: Ötvös jobbról érkező beadását fogta meg, ha nem is könnyen, Odyntsov.
----
81. perc: Holdampf helyett Feuillassier állt be.
----
80. perc: Ötvös lövését fogta meg a hazai kapus.
----
77. perc: Nikolov fejesét húzta le Odyntsov.
----
73. perc: Ötvös életerős lövését mentette szögletre Odyntsov.
----
71. perc: Makowski helyett Ötvös a pályán.
----
65. perc: Szatmári ütközött a 16-oson belül Navrátillal, a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Cipetic bombázta a kapu jobb oldalába, 1-1.
----
64. perc: Újabb cserék, a vendégeknél Matic helyett Nikolov állt be, a hazaiaknál Klimovich helyett Vallejo folytatja.
----
63. perc: Kampetsis lőtt a bal felső sarok mellé.
----
59. perc: Megvan a hivatalos nézőszám is, ami 4398 fő.
----
58. perc: A hazaiak hármat cseréltek, Szabó L. helyett Kampetsis, Jurek helyett Bényei, Pernambuco helyett Pozeg Vancas állt be.
----
55. perc: Kettős vendég csere, Ilievski helyett Mesanovic, Spasic helyett Camaj állt be.
----
52. perc: Acolatse balról érkező beadása után Gera fejelt a bal kapufa mellé.
----
49. perc: Melnyik lőtt a bal kapufa mellé.
----
47. perc: Navrátil jobbról középre lőtt labdáját Szatmári mentette szögletre.
----
46. perc: Egy csere volt a szünetben a sérülést szenvedett Filipovic helyett Navrátil állt be.
----
17.32: Megkezdődött a második játékrész.
----

45+2. perc: Vége az első félidőnek.
----
45. perc: Két perc hosszabbítás következik.
----
43. perc: Pernambuco léc alá tartó szabadrúgását ütötte szögletre Kovács M.
----
40. perc: Spasic lövését Szatmári vágta ki a gólvonalról.
----
36. perc: Jurek balról kapura szúrt bombáját Kovács M. kiütötte, a jobb oldalon érkező Gera viszont 7 méterről a bal alsó sarokba lőtt, 1-0.
----
35. perc: Előbb Jurek, majd Acolatse lövése akadt el a vendégekben.
----
33. perc: Filipovic kapott sárga lapot, mert felrúgta Holdampfot.
---
29. perc: Gera lökete suhant el a bal felső sarok mellett.
----
28. perc: Bokros lőtt a bal felső sarok mellé.
----
27. perc: Filipovic lövése kerülte el a kapu bal oldalát.
----
22. perc: Makowski távoli lövését hárította Odyntsov.
----
18. perc: Makowski balról eleresztett bombáját ütötte szögletre a hazai kapus.
----
16. perc: Jurek lövését védte Kovács M.
----
15. perc: Acolatse futott el a bal oldalon, középre lőtt labdáját a vendég védők vágták ki.
----
14. perc: Lippai fejesét fogta meg Odyntsov.
----
13. perc: Matic lövésébe lépett bele Klimovich.
----
11. perc: Jurek lövése kerülte el a várdai kapu jobb alsó sarkát.
----
8. perc: Acolatse passza után Szabó L. lőtt, kísérlete elkerülte a kaput.
----
5. perc: Filipovic szabadrúsága után Jovicic fejelt a kapu fölé.
----
4. perc: Parnambuco középre gurított labdájáról maradt le Szabó L.
----
2. perc: Pernambuco lövését védte Kovács M.
----
16.30: Megkezdődött a mérkőzés.
----
A mostani összecsapás két szakvezetője közül a hazaiaké rotált nagyobbat, a hétközi kupameccshez képest négy helyen változott a kezdőcsapat. Stephen betegség miatt maradt ki, Bényei, Vallejo és Pozeg Vancas csak kispados volt. Bizalmat kapott viszont Bokros, Klimovich, Szabó L. és Pernambuco. Történt mindez a regeneráció jegyében, ugyanis a DVTK négy nap múlva, szerdán újabb bajnokit játszik, az FTC vendégeként. A diósgyőrieknél a már említett Stephenen kívül további hat játékos nem volt keretben, Bárdos, Popadiuc, Baco, Csirmaz és Szamosi sérülés miatt, Tóth B. kapus pedig azért nem, mert a tervek szerint a DVTK tartalék NB III-as együttesének kapuját védi a vasárnapi bajnokin.
Ezzel szemben a kisvárdaiak vezetőpedzőjének, Feczkó Tamásnak annyira tetszett a keddi csapata, hogy csak egy helyen változtatott a kezdőn, a kapuban Petkovic helyett Kovács M.-nek szavazott bizalmat.
----
A szabolcsi együttes az idei 9 bajnokijából hetet elveszített, kétszer nyert (a ZTE FC-t hazai pályán 1-0-ra, a Mezőkövesd Zsóry FC-t idegenben 2-1-re verték), valamint két Magyar Kupa meccsen diadalmaskodtak, ezen a héten kedden az MTK Budapestet 3-2-re győzték le Várdán, és ezzel az elődöntőbe jutottak. A DVTK 8 bajnokit játszott 2024-ben, 3 győzelem, 2 döntetlen, 3 vereség a mérleg, míg két kupameccse közül egyet megnyert, egyszer pedig kikapott. Utóbbi szerdán történt hazai környezetben, a Ferencvárosi TC ellen maradtak alul 2-0-ra.
----
A 2023/24-es évadban eddig kétszer találkozott egymással a két csapat, és mindkét bajnokit a Diósgyőr nyerte: augusztus 26-án, hazai környezetben 2-0-ra, december 10-én, a szabolcsi városban pedig 2-1-re.
----
Diósgyőri VTK – Kisvárda MG 1–1 (1–0)
Diósgyőr, 4398 néző. V.: Csonka (Aradi, Csatári).
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Szatmári, Lund, Bokros – Holdampf, Klimovich – Jurek, Pernambuco, Acolatse – Szabó L. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Kisvárda MG: Kovács M. – Cipetic, Lippai, Jovicic, Körmendi – Melnyik, Matic – Filipovic, Makowski, Spasic – Ilievski. Vezetőedző: Feczkó Tamás.
Csere: Filipovic helyett Navrátil a 46., Ilievski helyett Mesanovic az 55., Spasic helyett Camaj az 55., Szabó L. helyett Kampetsis az 58., Jurek helyett Bényei az 58., Pernambuco helyett Pozeg Vancas az 58., Matic helyett Nikolov a 64., Klimovich helyett Vallejo a 64., Makowski helyett Ötvös a 71., Holdampf helyett Feuillassier a 81. percben.
Sárga lap: Filipovic a 33., Nikolov a 92., Odyntsov a 92. percben.
Gólszerző: Gera (1-0) a 36., Cipetic, 11-esből (1-1) a 66. percben.