2024.04.03. 19:32

DVTK – FTC: elmaradt a csoda

A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében ma 20.00-tól Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TC mérkőzést rendeztek.

Fotó: Vajda János

A DVTK – FTC mérkőzés végeredménye: 0-2.
----
93. perc: Vége a mérkőzésnek, az FTC jutott a négy közé a Magyar Kupában.
----
92. perc: Abu Fani lőtt a bal alsó sarok mellé.
----
90. perc: Három perc hosszabbítás következik.
----
90. perc: Ben Romdhane helyett Tóth A. a páyán.
----
88. perc: Ramírez lőtt a kapu fölé, szabadrúgásból.
----
85. perc: Szatmári lövését fogta Varga Á.
----
84. perc: Marquinhos kapott sárgát.
----
83. perc: Az FTC-nél Cissé helyett Makreckis folytatja, a DVTK-nál Acolatse helyett Kampetsis.
----
78. perc: Pernambuco beadása után Gera fejelt, a kapus pedig lehúzta a labdát.
----
74. perc: Pernambuco passza után Szabó L. lőtt a jobb kapufa mellé.
----
73. perc: Maiga lövését védte a diósgyőri kapus.
----
72. perc: Marquinhos elől mentett becsúszva Gera.
----
71. perc: Gera beadását Szabó L. fejelte a bal kapufa mellé. Ez volt az első igazán nagy helyzete a DVTK-nak.
----
70. perc: Cserék mindenütt, az FTC-nél Zachariassen helyett Marquinhos, Kodro helyett Varga B., Sevikyan helyett Traoré állt be, a DVTK-nál Stephen helyett Bokros, Pozeg Vancas helyett Pernambuco folytatja.
----
69. perc: Abu Fani lövése szállt a kapu fölé.
----
65. perc: Gera kapott sárga lapos figyelmeztetést.
----
64. perc: Kettős hazai csere, Jurek helyett Szabó L., Vallejo helyett Klimovich állt be.
----
63. perc: Zachariassen lövését védte a hazai kapus.
----
62. perc: A hivatalos nézőszám is megvan, ami 11 114 fő.
----
59. perc: Ben Romdhane szabadrúgása vágódott le a sorfalról.
----
53. perc: Acolatse kaput eltaláló lövését védte Varga Á.
----
51. perc: Abu Fani lőtt a kapu fölé.
----
46. perc: Abu Fani balról érkező beadását Stephen fejelte ki, a labda Zachariassen elé került, aki az ötösről a kapu bal oldalába lőtt, 0-2.
----
21.02: Megkezdődött a második félidő.
----
45+2. perc: Vége az első félidőnek.
----
45+1. perc: Vallejo is sárgát kapott, mert visszahúzta Ben Romdhanét.
----
45. perc: Abu Fani és Holdampf kapott sárga lapot, mert kakaskodtak. Két perc hosszabbítás következik.
----
37. perc: Abu Fani jobbról érkező beadását Zachariassen fejelte 7 méterről a bal felső sarokba, 0-1.
----
35. perc: Lundot ápolják a pályán, emiatt áll a játék.
----
30. perc: Kodro sérülése miatt állt a játék néhány másodpercig.
----
25. perc: A meccs első kapura lövését Abu Fani követte el, a labdát Odyntsov megfogta.
----
20. perc: A kapura lövés, a helyzet még mindig hiánycikk. A hazai ultratábor elé kikerült drapéria, amelyen ez áll: ,,Nem vagyok Miskolcon szabad, kezemen, lábamon lakat."
----
15. perc: Helyzet még mindig nem volt.
----
10. perc: Helyzet még nem volt. Az FTC kezdeményez többet.
----
5. perc: ,,Gyűlölünk titeket, de a rendőröket még jobban!" - ezt feliratú drapériát emelték a magasba a vendég drukkerek, miközben a hazai ultra tábor megkezdte a szurkolást.
----
A meccs első öt percében a hazai ultrák demonstrációt tartanak, nem szurkolnak, ezzel kívánják felhívni a figyelmet a hatóságok (rendőrség, törvényszék) intézkedéseire, amelynek során három diósgyőri drukkerrel szemben eljárást indítottak, a 2024. február 24-én lejátszott DVTK – Fehérvár FC (4-0) bajnoki után történt rendbontás miatt.
----
20.00: Megkezdődött a mérkőzés.
----
A ferencvárosiak, a vasárnap a Mezőkövesd Zsóry FC otthonában 3-0-ra megnyert bajnoki után – a bő keretükből – hat játékost frissítettek a kezdőn, Abena eltiltása miatt a cserék között sem volt, Marquinhos, Civic, Makreckis, Loncar és Katona a kispadra keült, Botka, Wingo, Ramírez, Abu Fani, Ben Romdhane és Sevikyan viszont bizalmat kapott.
----
A hazai együttes kezdője mindössze egy helyen változott a múlt szombati, a Zalaegerszegi TE otthonában elszenvedett 5-1-es bajnoki vereséghez képest, mindössze Edomwonyi került ki a csapatból, lett csere, aki helyett az az Acolatse kapott bizalmat, aki az elmúlt több mint hét hétben mindössze egyszer lépett pályára, március 16-án, a Paksi FC ellen 2-1-re megnyert élvonalbeli meccsen, amikor csereként 28 percet kapott.
----
Az FTC vezetőedzője, Dejan Stankovic nem ülhet a fővárosi csapat kispadján, mivel az MK-nyolcaddöntő 2024. február 28-i meccsén, a Debreceni VSC elleni  csata 82. percében második sárga lapja után kiállították, és azon a találkozón történtek miatt két kupameccsről eltiltották. Ezen a meccsen segítője, Nenad Sakic látja el a vezetőedzői feladatokat.
----
Az FTC a kupa történelme során eddig 24-szer diadalmaskodott, legutóbb két éve, míg a DVTK kétszer nyert, 1977-ben és 1980-ban. A piros-fehérek legutóbb 10 éve voltak döntősök az MK-ban, akkor az Újpest FC-vel szemben 11-es rúgásokban maradtak alul.
----
A két csapat a Magyar Kupában legutóbb hét évvel ezelőtt játszott egymás ellen, szintén a negyeddöntőben. Akkor, az oda-visszavágós párharc első felvonásán, Budapesten, az FTC nyerte 2-1-re, a mezőkövesdi második meccsen – amelyet a diósgyőri stadion építése miatt rendeztek a dél-borsodi városban – 0-0-s döntetlen született, így az FTC jutott tovább.
----
A két csapat 40 napon belül három tétmeccset játszik egymás után, a mai MK meccset követően a jövő héten szerdán, április 10-én, 18.00-tól az NB I 21. fordulójából elhalasztott FTC – DVTK bajnokit pótolják Budapesten, május második hét végéjén pedig – még nem ismert időpontban – a 32. forduló keretében DVTK – FTC összecsapást rendeznek Diósgyőrben.
----
A labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjében is egy mérkőzés dönt a továbbjutásról. Ha a rendes játékidő végén döntetlenre állnak a csapatok, akkor 2x15 perces hosszabbítás következik, ha ez sem hoz döntést, akkor 11-es rúgásokkal zárul a csata.
----
Diósgyőri VTK – Ferencvárosi TC 0-2 (0-1)
Diósgyőr, 11 114 néző. V.: Andó-Szabó (Tóth II. V., Bornemissza).
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Szatmári, Lund, Stephen – Holdampf, Vallejo – Bényei, Jurek, Pozeg Vancas – Acolatse. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Ferencvárosi TC: Varga Á. – Botka, Cissé, Wingo, Ramírez – Maiga – Sevikyan, Ben Romdhane, Abu Fani, Zachariassen – Kodro. Edző: Nenad Sakic.
Csere: Jurek helyett Szabó L. a 64., Vallejo helyett Klimovich a 64., Zachariassen helyett Marquinhos a 70., Kodro helyett Varga B. a 70., Sevikyan helyett Traoré a 70., Stephen helyett Bokros a 70., Pozeg Vancas helyett Pernambuco a 70., Cissé helyett Makreckis a 83., Acolatse helyett Kampetsis a 83.,  Ben Romdhane helyett Tóth A. a 90. percben.
Sárga lap: Abu Fani a 45., Holdampf a 45., Vallejo a 45+1., Gera a 65.,  Marquinhos a 84. percben.
Gólszerző: Zachariassen (0-1) a 37., Zachariassen (0-2) a 46. percben.