2024.03.30. 19:15

ZTE FC - DVTK: zalai zakó szabás

A labdarúgó NB I 26. fordulójában Zalaegerszegi TE FC – Diósgyőri VTK mérkőzést rendeztek szombaton, 19.30-tól.

Zalaegerszegi TE FC – Diósgyőri VTK meccs: negyedszer a 2023/24-es évadban

Fotó: Szabó Miklós

A Zalaegerszegi TE FC – Diósgyőri VTK mérkőzés végeredménye: 5-1.
----
93. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
93. perc: Bedi passza után Vogyicska adott remek labdát Sajbánnak, aki 4 méterről lőtt a kapuba,  5-1.
----
91. perc: Németh D. lőtt a kapu fölé.
----
91. perc: Németh D. újabb lövését hárította a diósgyőri kapus.
----
90. perc: Két perc hosszabbítás következik.
----
89. perc: Németh D. jobbról eleresztett lövését védte Odyntsov.
----
84. perc: Hazai csere, Mance helyett Németh D. folytatja.
----
83. perc: Pozeg Vancas lőtt a kapu mellé.
----
81. perc: Sajbán tört be a bal oldalról a 16-oson belülre, lövése a felső lécről a gólvonal elé vágódott, Lundra, akiről saját kapujába pattant a laszti, 4-1.
----
80. perc: Popadiuc kapott sárga lapot.
----
80. perc: Diósgyőri csere, Vallejo helyett Popadiuc állt be.
----
73. perc: Most zalai csere, Medgyes helyett Vogyicska folytatja.
----
72. perc: Csere a DVTK-nál, Stephen helyett Kampetsis a pályán.
----
70. perc: Stephen kapott sárgát, mert lerántotta Mimet.
----
67. perc: Kiss B. kapu elé csavart labdájáról maradt le Sajbán.
----
67. perc: Vallejo kapott sárga lapos figyelmeztetés.
----
65. perc: Az első ZTE csere, Croizet helyett Kiss B. állt be.
----
62. perc: Croizet kapott labdát a jobb oldalon, a kaputól 22 méterre, majd megcélozta a hosszú sarkot, lövése pedig a kapuban kötött ki, 3-1.
----
60. perc: Pozeg Vanvcas balról megindult befelé, Klimovich-csal kényszerítőzött majd Pernambuco elé passzolt, aki 6 méterről a bal alsó sarokra lőtt, 2-1.
----
55. perc: Újabb DVTK cserék, Bényei helyett Klimovich, Jurek helyett Pernambuco állt be.
----
50. perc: Mance lövése pattant szögletre egy vendég védőről.
----
47. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, 3310 főt közölt a rendező klub (a diósgyőri tábort közel 100 drukker alkotja).
----
46. perc: A szünetben cserélt a DVTK, Gera helyett Bokros állt be.
----
20.30: Megkezdődött a második játékrész.
----
45+1. perc: Vége az első félidőnek.
----
45. perc: Egy perc hosszabbítás következik.
----
45. perc: Jurek lőtt a kapu fölé.
----
40. perc: Mance távoli lövését fogta meg Odyntsov.
----
38. perc: Mance a jobb oldalról tette be a kapu elé a labdát, ami Sajbánról pattant az alapvonalon túlra.
----
36. perc: A büntetőt Mance vágta a kapu bal alsó sarkába, 2-0.
----
35. perc: Gera rúgta fel a 16-oson belül Sajbánt, a játékvezető 11-est ítélt.
----
31. perc: Medgyes és Sankovic kapott sárga lapot, előbbi Jureket, utóbbi Pozeg Vancast rúgta fel.
----
30. perc: Sajbán harcolt meg a labdáért a DVTK 16-osán belül, de passza után Mim lába előtt elsuhant a labda.
----
26. perc: Croizet tette ki balra a labdát Mimnek, aki remekül futott el, középre adott passzát Mance vágta kapura, Odyntsov lábbal, bravúrral még hárított, de a kipattanóra Sajbán érkezett, aki 1 méterről a kapu bal alsó sarkába lőtt, 1-0.
----
25. perc: Croizet beadása után Mim fejelt, keresztbe el a kapu előtt.
----
22. perc: Odyntsov húzott le egy hazai előre ívelést.
----
12. perc: Croizet beadását Sajbán fejelte a kapu fölé.
----
11. perc: Mance ugratta ki Croizet-et, aki elől Odyntsov mentett a kapujából kifutva.
----
10. perc: Croizet jobbról érkező beadása kerülte el Mim fejét.
----
5. perc: Pozeg Vancas szöglete után szabadítottak fel a hazaiak.
----
19.30: Megkezdődött a mérkőzés.
----
Ebben az évadban a két gárdának ez a negyedik egymás elleni tétmeccse: tavaly augusztus 18-án, Egerszegen a DVTK nyert 3-1-re, december 3-án Diósgyőrben a ZTE FC 3-0-ra, egyaránt bajnoki mérkőzésen, míg legutóbb, az idén február 27-én, a Magyar Kupa nyolcaddöntőjében, ugyancsak Diósgyőrben, 4-2-es hazai siker született.
----
Zalaegerszegi TE FC – Diósgyőri VTK 5–1 (2–0)
Zalaegerszeg, 3310 néző. V.: Bognár T. (Horváth Z., Rózsa D.).
Zalaegerszegi TE FC: Dombó – Szendrei, Evangelou, Safronov, Medgyes – Bedi, Sankovic – Croizet, Sajbán, Mim – Mance. Vezetőedző: Márton Gábor.
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Szatmári, Lund, Stephen – Vallejo, Holdampf – Jurek, Bényei, Pozeg Vancas – Edomwonyi. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Csere: Gera helyett Bokros a 46., Bényei helyett Klimovich az 55., Jurek helyett Pernambuco az 55., Croizet helyett Kiss B. a 65., Stephen helyett Kampetsis a 72., Medgyes helyett Vogyicska a 73., Vallejo helyett Popadiuc a 80., Mance helyett Németh D. a 84. percben.
Sárga lap: Medgyes a 31., Sankovic a 31., Vallejo a 67., Stephen a 70., Popadiuc a 80. percben.
Gólszerző: Sajbán (1-0) a 26., Mance, 11-esből (2-0) a 36., Pernambuco (3-1) a 60., Croizet (3-1) a 62., Lund, öngól (4-1) a 81., Sajbán (5-1) a 93. percben.