DVTK – PAFC: Élő tudósítás, végeredménnyel

A labdarúgó NB I 23. fordulójában, szombaton 18.45-től a Diósgyőri VTK csapata a Puskás AFC együttesét fogadta.

Szatmári ezúttal is kezdőként kapott lehetőséget a DVTK-ban

Fotó: Kovács Péter

A Diósgyőri VTK – Puskás AFC mérkőzés végeredménye: 1-1
----
92. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
90. perc: Két perc hosszabbítás következik.
----
90. perc: Kampetsis bombázott a bal kapufa mellé.
----
88. perc: Az elmúlt percekben a PAFC próbálkozott azzal, hogy helyzetet alakítson ki.
----
82.. perc: Újabb cserék a hazaiaknál, Vallejo helyett Popadiuc, Bényei helyett Kampetsis állt be.
----
79. perc: Feuillassier közeli lövése pattant szögletre a felcsúti kapusról.
----
75. perc: Levi közeli fejesét fogta meg Odyntsov.
----
70. perc: Colley kapott sárgát, mert felrúgta Szatmárit.
----
69. perc: Csere a DVTK-nál, Pozeg Vancas helyett Feuillassier a pályán.
----
69. perc: Komáromi lőtt a kapu fölé.
----
67. perc: Nagy Zs. lapos bombáját védte Odyntsov.
----
65. perc: Kettős hazai csere, Edomwonyi helyett Szabó L., Jurek helyett Pernambuco állt be.
----
61. perc: Levi lőtt középről, 16 méterről, a kapu fölé.
----
56. perc: Jurek kapott sárga lapot.
----
55. perc: Megvan a hivatalos nézőszám, 4805 fő van jelen a stadionban.
----
54. perc: Gera jobbról érkező lapos lövését hárította Pécsi.
----
48. perc: A jobb oldalról, 17 méterről Gera ívelése pattant előbb a bal kapufára, onnan pedig a jobb oldalira, a ketrec elé lecsorgó labdát Edomwonyi kaparintotta meg, aki 2 méterről lőtt a hálóba, 1-1.
----
19.45: Folytatódik a mérkőzés a második félidővel.
----
A szünetben két csere volt a vendégeknél, Nissila helyett Levi, Batik helyett Colley állt be.
----
45. perc: Vége az első félidőnek.
----
45. perc: Egy jobb oldali vendég szöglet után nem tudott felszabadítani a DVTK, a labda Plsekhez került, aki 7 méterről a jobb felső sarokba fejelt, 0-1.
----
42. perc: Holdampf lőtt a bal kapufa mellé.
----
39. perc: Jurek lépett ki középen, és tört be a 16-oson belülre, majd 9 méterről a jobb kapufa mellé lőtt. Ez is nagy helyzet volt.
----
34. perc: Jurek jobbról érkezett beadásáról, óriási helyzetben Bényei maradt le a kapu torkában, valószínűleg azért, mert előtte Pozeg Vancas fején egy picit irányt változtatott a labda.
----
29. perc: Gera futott fel a jobb oldalon, de beadásszerű lövése nem talált csapattársat.
----
25. perc: Stephen is besárgult, mivel Nissila ellen szabálytalankodott.
----
23. perc: Favorov kapott sárga lapot Gera felvágásáért.
----
22. perc: Pozeg Vancas szabadrúgását húzta le Pécsi kapus.
----
20. perc: Komáromi távoli lövését fogta meg a hazai kapus.
----
18. perc: Szolnoki kapott sárga lapot Edomwonyi leterítéséért.
----
15. perc: Batik megpattanó lövését hárította Odyntsov.
----
12. perc: Jurek lőtt középről, 25 méterről, a léc fölé.
----
10. perc: Tart a meccs, helyzet még nem volt egyik oldalon sem.
----
18.45: Megkezdődött a mérkőzés.
----
A két csapat formáját tekintve, a Puskás AFC az idei öt bajnokijából kettőt nyert meg, hármat pedig elveszített (Paksi FC – PAFC 2-1, PAFC – Zalaegerszegi TE FC 0-1, Kisvárda MG – PAFC 0-2, PAFC – MTK Budapest 6-1, Debreceni VSC – PAFC 1-0), míg a Diósgyőri VTK egy győzelem, egy döntetlen mellett kétszer kapott ki (Debreceni VSC – DVTK 2-2, Kecskeméti TE – DVTK 2-1, DVTK – Újpest FC 1-2, DVTK – Fehérvár FC 4-0).
----
A két együttes eddig 21-szer találkozott az NB I-ben, a felcsútiak 9-szer, a diósgyőriek 7-szer nyertek, 5 alkalommal pedig döntetlen született. Az egymás ellen Diósgyőrben lejátszott élvonalbeli összecsapásokon a DVTK 6-szor bizonyult jobbnak, 3-szor volt döntetlen, a PAFC 4-szer nyert.
----
Diósgyőri VTK – Puskás AFC 1-1 (0-1)
Diósgyőr, 4805 néző. V.: Berke (Buzás, Belicza).
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Szatmári, Lund, Stephen – Vallejo, Holdampf – Jurek, Pozeg Vancas, Bényei – Edomwonyi. Vezetőedző: Vladimir Radenkovic.
Puskás AFC: Pécsi – Maceiras, Szolnoki, Stronati, Ormonde-Ottewill – Favorov, Batik – Komáromi, Nissila, Nagy Zs. – Plsek. Vezetőedző: Hornyák Zsolt.
Csere: Nissila helyett Levi a 46., Batik helyett Colley a 46.,  Edomwonyi helyett Szabó L. a 65., Jurek helyett Pernambuco a 65.,  Pozeg Vancas helyett Feuillassier a 69., Vallejo helyett Popadiuc a 82., Bényei helyett Kampetsis a 82. percben.
Sárga lap: Szolnoki a 18., Favorov a 23., Stephen a 25., Jurek az 56., Colley a 70. percben.
Gólszerző: Plsek (0-1) a 45., Edomwonyi (1-1) a 48. percben.