2024.02.03. 17:03

DVSC - DVTK: négy gól a keleti rangadón

A labdarúgó NB I 18. fordulójában, szombaton 17.30-tól Debreceni VSC – Diósgyőri VTK mérkőzést rendeztek.

Gera kezdőként jutott szóhoz Debrecenben

Fotó: NSO/Kovács Péter

Debreceni VSC – Diósgyőri VTK 2-2
----
95. perc: Vége a mérkőzésnek.
----
93. perc: Bárány fejesét fogta meg Odyntsov.
----
90. perc: Öt perc hosszabbítás következik.
----
89. perc: Dzsudzsák balról érkező beadását Kusnyír fejelte 6 méterről a bal felső sarokba, 2-2.
----
88. perc: Újabb DVTK csere, Bokros helyett Stephen jött be.
----
87. perc: Dzsudzsák beadása után két hazai lövés is megakadt Odyntsovban.
----
83. perc: Acolatse csavarta a labdát a bal kapufa mellé.
----
82. perc: Kampetsisnek volt meccs labdája, ám elfutása végén Megyeribe lőtt.
----
81. perc: Úlfarsson kapott sárga lapot.
----
79. perc: Csere a hazaiaknál is, Manrique helyett Lagator jött be.
----
79. perc: Kettős csere a vendégeknél, Bényei helyett Popadiuc, Pozeg Vancas helyett Kampetsis állt be.
----
77. perc: Szatmári megkapta a második sárga lapját, utána a pirosat is, 10 főre fogyatkozott a DVTK.
----
75. perc: Dzsudzsák szabadrúgása okozott gondot, Bárány hibázott a kapu torkában.
----
70. perc: Romanchuk kapott sárga lapot a kispadon, reklamálásért.
----
67. perc: Bényei lövését védte Megyeri.
----
64. perc: Kettős vendég csere, Jurek helyett Pernambuco, Edomwonyi helyett Acolatse állt be.
----
63. perc: Hármas csere a DVSC-nél, Szuhodovszki helyett Loncar, Oliveira helyett Kyziridis, Szécsi helyett Úlfarsson állt be.
----
62. perc: A vendég kaputól 25 méterre szabadrúgáshoz jutott a DVSC. A pontrúgást Dzsudzsák végezte el, akinek a lövése a jobb felső sarokban akadt meg, 1-2.
----
61. perc: Szatmári kapott sárga lapot.
----
57. perc: Edomwonyi ívelése után a középen érkező Jurek fejelt a kapuba, 0-2.
----
50. perc: Pozeg Vancas passza után Bényei lőtt 17 méterről a jobb alsó sarokba, 0-1.
----
46. perc: Megkezdődött a második játékrész.
----
45+2. perc: Vége az első félidőnek.
----
45. perc: Két perc hosszabbítás következik.
----
41. perc: Kusnyír lőtt a kapu fölé.
----
39. perc: Edomwonyi lövését védte a hazai kapus.
----
37. perc: Edomwonyi jobbról érkező beadását Bényei fejelte a kapu mellé.
----
29. perc: Oliveira várt túl sokat a diósgyőri kaputól 10 méterre, és végül beérték, szerelték.
----
16. perc: Bárány fejelt közelről a kapu fölé.
----
15. perc: Dzsudzsák lövését védte a DVTK kapusa.
---
7. perc: Szuhodovszki fejesét mentette Odyntsov, úgy hogy a labdát kapufa tövére tenyerelte, ahonnan szögletre perdült a játékszer.
---

2. perc: Oliveira lőtt balról a bal kapufa mellé.
----
1. perc: Megkezdődött a mérkőzés.
----
A vendégszurkolók számára kijelölt két szektorban 1000 fős diósgyőri tábor várja a mérkőzést.
----

A borsodi együttesnél szerdán edzőváltás történt, Kuznyecov Szergej menesztése után a labdarúgó akadémia igazgatóját, Simon Miklós bízták meg azzal, hogy készítse fel a meccsre a csapatot, illetve, hogy lássa el a szakvezetői feladatokat a mostani bajnokin.
A DVTK 56. élvonalbeli edzője megtette azt, amit elődje eddig nem igazán, több U21-est is a kezdőbe állított, Jureket és Bényeit, hogy termeljék a fiatal perceket. Ezen kívül ,,magyarosította” is a csapatot, az említett két labdarúgón kívül Gera, Szatmári, Holdampf és Bokros is kezdő lett, utóbbi némi meglepetésre kezdett bal oldali védőként, kiszorítva az ősszel minden meccs minden percét a pályán töltött Stephent. Így összesen öt légiós, Odyntsov, Vallejo, Lund, Pozeg Vancas és Edomwonyi jutott szóhoz a diósgyőrieknél.
----
Debreceni VSC – Diósgyőri VTK 2-2 (0-0)
Debrecen, 5841 néző. V.: Bogár (Tóth II. V., Garai).
Debreceni VSC: Megyeri – Kusnyir, Dreskovic, Pellumbi, Ferenczi – Manrique, Szuhodovszki – Szécsi, Dzsudzsák, Oliveira – Bárány. Vezetőedző: Srdjan Blagojevic.
Diósgyőri VTK: Odyntsov – Gera, Szatmári, Lund, Bokros – Vallejo – Jurek, Holdampf, Pozeg Vancas, Bényei – Edomwonyi. Vezetőedző: Simon Miklós.
Csere: Szuhodovszki helyett Loncar a 63., Szécsi helyett Úlfarsson a 63., Oliveira helyett Kyziridis a 63., Jurek helyett Pernambuco a 64., Edomwonyi helyett Acolatse a 64., Pozeg Vancas helyett Kampetsis a 79., Bényei helyett Popadiuc a 79., Manrique helyett Lagator a 79., Bokros helyett Stephen a 88. percben.
Sárga lap: Szatmári a 61., Romachuk (a kispadon) a 70., Úlfarsson a 81. percben.
Kiállítva: Szatmári a 77. percben.
Gólszerző: Bényei (0-1) az 50., Jurek (0-2) az 57., Dzsudzsák (1-2) a 62., Kusnyír (2-2) a 89. percben.