2024.01.30. 21:27

A francia Villeneuve lesz a DVTK HT negyeddöntős ellenfele

Kikapott a Schio, pályaelőnye lesz az Euroliga negyeddöntőjében a DVTK Hun-Thermnek.

Az A-csoport 2. helyén végzett a DVTK Hun-Therm csapata

Fotó: Árvai Károly

Annak ellenére, hogy a DVTK Hun-Therm női kosárlabdacsapata kedden 95-71-re kikapott Törökországban a Fenerbahce együttesétől az Euroliga csoportkör utolsó fordulójában, a piros-fehérek megőrizték 2. helyüket az A-csoportban, mert a spanyol Valencia BC vendégeként vereséget szenvedett üldözőjük, az olasz Beretta Famila Schio gárdája.
Valencia BC (spanyol) – Beretta Famila Schio (olasz) 87-60 (26-13, 25-14, 20-14, 16-19)

Mindezt azt jelenti, hogy a Diósgyőr a rájátszásban, a két nyert meccsig tartó negyeddöntőt február 21-én hazai környezetben kezdi, majd a 28-i idegenbeli meccse után, ha még szükség lesz harmadik találkozóra, azt március 6-án, a DVTK Arénában játszhatja, vagyis ha győzelmekre tudja váltani a hazai pálya előnyét, akkor bejut a legrangosabb európai kupasorozat négyes döntőjébe.
A DVTK Hun-Therm ellenfele a negyeddöntőben a B-csoport 3. helyezett csapata, a tavalyi francia bajnokság ezüstérmese, a hazájában jelenleg a tabella 2. helyén, 11 győzelemmel és 3 vereséggel álló Villeneuve d'Ascq LM gárdája lesz.

A negyeddöntők párosításai (játéknapok: február 21., február 28., március 6.), az elől álló csapatok az első meccsek, és szükség esetén a harmadik mérkőzések pályaválasztói:
Fenerbahce (török) – Perfumerias Avenida (spanyol)
DVTK Hun-Therm – Villeneuve d'Ascq LM (francia)
ZVVZ USK Praha (cseh) – Beretta Famila Schio (olasz)
Cukurova Basketbol Mersin (török) – Casademont Zaragoza (spanyol)

Az A-csoport 14. fordulójának eredményei
Fenerbahce (török) – DVTK Hun-Therm 95-71 (35-16, 20-11, 15-14, 25-30)
Casademont Zaragoza (spanyol) – Polski Cukier AZS UMCS Lublin (lengyel) 96-49 (25-6, 20-20, 25-13, 26-10)
Lyon DLC ASVEL Feminin (francia) – ACS Sepsi-SIC (romániai) 94-77 (32-14, 17-20, 22-21, 23-22)
8. PC AZS UMCS Lublin  14 2 12 806-1030 16
Azonos pontszám esetén az egymás elleni mérkőzés rangsorol.

A B-csoport 14. fordulójának eredményei
Cukurova Basketbol Mersin (török) – ZVVZ USK Praha (cseh) 56-77 (20-25, 17-17, 10-22, 9-13)
Villeneuve d'Ascq LM (francia) – KGHM BC Polkowice (lengyel) 85-72 (18-16, 23-19, 24-14, 20-23)
Perfumerias Avenida (spanyol) – Serco UNI Győr 56-42 (15-12, 21-8, 14-10, 6-12)
Virtus Segafredo Bologna (olasz) – Basket Landes (francia) 74-66 (19-18, 15-18, 24-12, 16-18)