Röplabda

2023.04.07. 21:00

Termelt 27 pontot, de hiába

Pénteken Székesfehérváron lépett pályára a barcikai férfi röplabda gárda.

20230403 Miskolc Nemzeti bajnokság I. osztálya / Férfi Extraliga elődöntő röplabda mérkőzés. GreenPlan-VRCK-MÁV Előre SC - Foxconn Fotó: Bujdos Tibor BT Észak-Magyarország Képen: REFFATTI DA COSTA WILLIAN #29 KISS MÁTÉ #9 BLÁZSOVICS PÉTER #10

Fotó: Bujdos Tibor

A férfi röplabda Extraligában, az egyik ágon, az elődöntő második meccsére került sor pénteken este a MÁV Előre SC-Foxconn és a GreenPlan-Vegyész RC Kazincbarcika csapatai között. A hazai, és az idegenbe ellátogató vendégszurkolóknak köszönhetően kiváló hangulatban kezdődött az összecsapás.

Az első szett első szakaszában a felek csinálgatták a maguk pontjaikat (5-5), majd 6-5-nél egy extrahosszú menet után Blázsovics ütött out-ot. Moraesék azonban gyorsan visszajöttek, és folytatódhatott az adok-kapok. Áthúzással jelentkeztek a házigazdák, megcsinálták, a Vegyész kettes blokkja volt kiváló. 8-10 volt a GreenPlan-nek, és 11-14-is, amikor házigazda részről már időt kellett kérni. Blokkokban verte riválisát a Barcika, illetve Juhász is rendkívül hatékony volt centerben (14-18). 15-19-nél még tett egy újabb kísérletet Dávid Zoltán, azonban a Barcika nem adta ki a kezéből a kezdeményezést, az irányítást, annak ellenére, hogy Toronyai-edző is kért egy szünetet (20-25).

A folytatásban

A második játszma eleje hasonlított az elsőére (3-3), majd megugrott a magád összekapó, és koncentráltabb Fehérvár. Reffatti bombája nagyon kellett, 8-5-nél pedig Csoma remek helyezése. Állandósult a négy egységnyi különbség (10-6, 12-8), sőt, 13-8-nál már közbe kellett lépnie a vendégek trénerének. 15-12-nél Dávid Zoltán cselekedett hasonlót, mert feltámadóban volt a Vegyész. 18-13-nál Warzywoda jött feladóban Páez helyett, 18-15 után ismét megrázta magát a Foxconn, azonban 20-17-nél kellett a megbeszélés. Az Előre nem zökkent ki, és megérdemelten egyenlített (25-19).
Nagyon elkapta a harmadik felvonást a dunántúli csapat, már 3-0-nál kellett a szünet a VRCK-nál. Páez volt ismét a labdát elosztó az észak-borsodiaknál, azonban a hátrány nőtt (7-2). Nagy akarattal dolgoztak Csomáék, jelezve, igényt tartanak a szettre (8-8). Éppen Csoma szervált ászt, 13-14 lett az állás, ,,lépett" is Dávid-edző. Ezután egymás mellett haladtak a felek, mindkét csapat csinált szép dolgokat a pályán, a Barcikánál ekkor Páez sziporkázott a nyitóhelyen (18-19). 20-20-tól viszont ellépett a hazai együttes, és megszerezte a vezetést (25-20).

A negyedik szettben, 4-4 után Dodáék sziporkáztak, 7-4-nél kellett a pihenő a Vegyésznek. Ugyenerre volt szükség 12-7-nél, mert kezdett veszélyes lenni a helyzet. Feljött mínusz kettőre a Barcika (12-10), de maradt a biztos hazai vezetés (16-11). 20-18-nál időt kértek a házigazdák, és nem sokkal később le is zárták a meccset (25-20). Csoma hiába volt a mezőny legjobbja a 27 pontjával, ez kevésnek bizonyult, mert a másik oldalon több jó egyéni teljesítmény akadt.

MÁV Előre SC-Foxconn – GreenPlan-Vegyész RC Kazincbarcika 3:1 (-20, 19, 20, 20)

Székesfehérvár, 465 néző. V.: Tillmann, Kiss Z.

MÁV Előre SC-Foxconn: Ambrus 5, EKE 12, Szabó V. 5, PESTI 16, Koci 13, DODA 18. Csere: Takács (liberó), Deliu. Vezetőedző: Dávid Zoltán.

Vegyész: Páez 6, Juhász 4, Moraes 9, Blázsovics 8, CSOMA 27, Reffatti 7. Csere: Kiss M. (liberó), Budai (liberó), Warzywoda. Vezetőedző: Toronyai Miklós.

Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 1-1.