Ráléptek a gázpedálra a kövesdiek

Váratlan sikert aratott szombaton délután idegenben a kövesdiek futballcsapata.

KT

Fotó: KOVACS PETER

Az NB I.-es bajnokság 27. fordulója a Kisvárda Master Good otthonába szólította a bennmaradásért küzdő Mezőkövesd Zsóry FC gárdáját.

Rugalmas hadrendben

A dobogó harmadik fokán álló nyírségiek voltak a találkozó esélyesei, hiszen eddigi hazai mérlegük (8 győzelem, 3 döntetlen, 1 vereség) erre feljogosította őket. Egyik kulcsemberük, a korábban a dél-borsodiaknál is portáskodott Dombó sérülés miatt nem állhatott a kapu elé. A vendégeknél Farkas D. öt sárga lapja miatt nem szerepelhetett, helyére Cseke került. A fehérben lévő MZSFC papíron az 5–3–2-es hadrendet választotta, ez persze nem jelentette azt, hogy beáll védekezni, így formációja gyakran 4–4–2-esre változott, sőt sokszor öten is serénykedtek a középpályán.

Szakadó esőben és erős szélben kezdődött a találkozó, melynek első perceiben az otthoniak rohamoztak, majd a 7. percben első akcióját már gólra váltotta a fürdővárosi gárda. Néhány szélen vezetett támadást éles beadások követtek, ezek után érkeztek a fejesek, vagy a belsők centiméterekkel maradtak le az ívelésekről. Később többet kezdeményezett a Kisvárda, és a 30. percben sikerült egyenlítenie. A 41. percben jobb oldali szöglet után a hazai védőkről hátrafelé pattant a labda, amelyet Odincov a gólvonalon elcsípett. Az ismétlések alapján úgy tűnt, hogy csak centimétereken múlt a kövesdiek második találata. Az első félidőben a statisztika szerint sokkal többet birtokolta a labdát a szabolcsi együttes, de Cseriék jól tartották magukat.

A szünet után

Supka Attila a folytatásra a láthatatlan Drazicot Csurkóra váltotta, aztán később másik ékjét sérülés miatt cserélte le, Jurina helyett Besirovic ment a gyepre. Szintén centimétereken múlott a KMG vezető gólja: Camaj 6 méteres találata után les címén kifelé ítélt Csonka, és a VAR-vizsgálat igazolta döntésének jogosságát. Sok hiba és pontatlanság csúszott a játékba, az iramra azonban nem lehetett panasz. Többnyire a mezőnyben folyt a küzdelem, a felek gurigáztak és arra vártak, hogy egy adódó lehetőséget gólra váltsanak. A pirosak visszaestek, nem tudtak fölényt kiharcolni, így a kövesdiek tartották az egyensúlyt. Ebben az időszakban nem alakultak ki gólhelyzetek, a védelmek tömörültek és mindent tisztáztak. A második félidő derekán gyönyörű támadás végén ismét előnybe került az alsóházi csapat, majd a 77. percben ziccert rontottak a kisvárdaiak.

Már páholyban vannak

A hajrában egymást érték a cserék, a Zsóry FC szívósan tartotta előnyét, kontrái pedig gólveszélyesek voltak. A nagyszerű csapatteljesítménnyel kirukkoló, taktikusan futballozó vendégek meglepetésszerű sikerükkel óriási lépést tettek előre az élvonalbeli tagságuk meghosszabbítása felé vezető úton.