Kondás Elemér csak a negyedik góljuk után nyugodott meg vasárnap este

Feczkó szerint csak csapatának szurkolói mutattak első osztályú teljesítményt.

20200621 labdarugas DVSC DVTK Fotó:Dömötör Csaba

Fotó: Dömötör Csaba

A labdarúgó NB I 31. fordulójának zárómeccsén a Debreceni VSC vendégeként szenvedett nagy különbségű, 4-0-s vereséget vasárnap este a Diósgyőri VTK együttese.

Csak a szurkolók

Az éjszakába nyúló meccs utáni sajtótájékoztatón meglehetősen röviden értékelte a történteket Feczkó Tamás, a diósgyőriek vezetőedzője, aki elsőre csak ennyi mondott: ,,A mai meccsen a szurkolóink nyújtottak első osztályú teljesítményt.” Arra a felvetésre, hogy egy héttel ezelőtt még a bronzérem megszerzésére is esélyes csapatként emlegették a Diósgyőr, és ezzel kapcsolatban azt kérdezvén, hogy mi történt egy hét alatt, ezt válaszolta Feczkó Tamás: ,,Sosem voltunk a bronzéremre esélyek. Jól szerepeltünk, menekültünk a kiesés elől, stabil középcsapattá váltunk, ott vagyunk a helyünkön, ahová tartozunk.” Ezen mondatok után, búcsúzás közepette elnézést kérve, hogy nem ezzel kezdte a sajtószereplését, még azt mondta: ,,Gratulálunk a Debrecennek”.

Elégedett

Jóval jobb hangulatban nyilatkozott a hazai csapat szakvezetője, azok után, hogy DVSC hat meccses nyeretlenségi szériát zárt le.

– A csapat nagy szenvedéllyel, fegyelmezetten futballozott, és ami a legfontosabb, hogy eredményesen – mondta Kondás Elemér, a Debreceni VSC vezetőedzője. – Nagyon jól mentünk át védekezésből támadásba, és ebből tudtunk két gólt szerezni. Egy nagyon jó csapat ellen játszottunk, és kellet az első félidő végén a harmadik gól, ugyanis a 2-0 nagyon veszélyes lett volna. Mert láthattuk a második félidőben, hogy a Diósgyőr, a kreatív játékosai által, nagyon jól szervezte a játékot. Ekkor mi a stabilitásra törekedtünk, és abból próbáltunk kijönni. Igazából a negyedik gólnál nyugodtam meg, amikor megkaptuk a büntetőt, és azt Tőzsér értékesítette. Maximálisan elégedett vagyok a látottakkal, gratulálok a játékosoknak. Köszönjük szépen a szurkolóinknak a biztatást, nagyon fontos volt, hogy végig űzték a csapatot és mellettünk voltak, és nem csak a szervezett szurkolói csoport, hanem a stadionba kilátogató nézők is nagyon sokban segítettek minket.

A folytatás

A labdarúgó NB I ma a 32., vagyis az utolsó előtti forduló két mérkőzésével folytatódik. Lesz egy presztízs meccs, amelynek tétje már nincs, ugyanis a két rivális nem változtathat bajnoki helyezésén, az ezüstérmes fehérváriak a már bajnok ferencvárosiakat fogadják. A nap másik összecsapásán, a bennmaradásukat a legutóbbi fordulóban bebiztosító zalaegerszegiek a bennmaradásért harcoló újpestiek vendégei lesznek.

Szerdán négy meccsel folytatódik a csata a tabella két fontos helyéért. A 3. helyre hajtó Mezőkövesd Zsóry 16.55-től a kieső helyről elkerülni szándékozó Debreceni VSC ellen játszik Kövesden, a szintén a bronzéremért harcoló Puskás AFC az ugyancsak a bennmaradásért küzdő Kisvárda MG vendége lesz. Rendeznek még holnap egy tét nélküli meccset, amelyen a Budapest Honvéd a már kiesett Kaposvári RFC-t fogadja, a Diósgyőri VTK pedig 21.05-tól – a szintén a jövő évi élvonalbeli tagság meghosszabbításáért küzdő – Paksi FC otthonában szerepel a hétközi forduló zárásán.